co wybrać Ducati Monster czy Kawasaki z900

Witam.

Jestem nowy w “rodzinie” i chciałbym się przywitać i zasięgnąć opinii wśród szanownego grona odnośnie kupienia swojego pierwszego motocykla.
Doświadczenie w jeździe mam właściwie żadne - 20 lat temu coś tam jeździłem ale tego nie wliczam + zdane prawo jazdy A w tym miesiącu na Gladiusie. Wiem ze zaraz wyleje się na mnie fala hejtu dlaczego takie mocne itd.
Ale proszę o konkretne podpowiedzi co do tych dwóch motocykli za co bardzo serdecznie z góry dziękuję.
Co do konkretów mam 180 cm wzrostu i doświadczenie jak wyżej ale raczej poukładane w głowie i finanse to najmniejszy problem. Interesuje mnie Ducati Monster lub Kawa z900. Dwa motocykle jakby z dwóch różnych światów ale wizualnie coś pięknego. Pytanie który będzie bardziej przyjazny- czytaj łatwy w prowadzeniu i z którego potencjalnie będę bardziej zadowolony (wiem że każdy z Nas jest inny więc spodziewam się też różnych opinii) Różna masa, osiągi porównywalne ale zupełnie inna charakterystyka . Masło maślane…wiem. Jeżeli ktoś zna temat i podpowie będę wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie.