Co Wybrać ? Czyli Markowa Używka vs. Nowy Chińczyk

Ale jak napisałem będe używał skutera przez półtorej roku,nic nie będą tuningowć,i chyba wybiorę nówkę.

groszek_ziom napisał:

Ale jak napisałem będe używał skutera przez półtorej roku,nic nie będą tuningowć,i chyba wybiorę nówkę.

to tym bardziej bierz uzywkę!!! nówka po półtora roku będzie kosztowała o połow mniej prawie :P ale jak nie masz co z kasą robić to proszę bardzo :roll: :lol:

,byłem obejrzeć yamahe i była w kiepskim stanie,a gosą nic nie chciał z ceny zejsą,skutera nie będą sprzedawał tylko dam młodszej siostrze.

Problemem jest też to, że wystarczy odczepić czujnik z przedniego koła i już [km] nie nabija, można też trafić na coś zajechanego, jeszcze po wypadku, więc różnie to bywa, natomiast marki CPI i Keeway nie są wcale taki złe :stuck_out_tongue:
Najlepiej jeśli można dobrze zobaczyćskuter przed kupnem.

No starszego tematu to już nie mogłeś znaleźc :smiley:

Markowa używka ale z pewnego źródła :slight_smile:
Najlepiej zablokowana :slight_smile:

Ja doradzam Ci neosa, sam się poznałem na chińczyku bo mam od 2 lat keewaya focusa, a teraz w wakacje kupiłem yamahe bws z 95r i jest bez porównania. Bws rządzi!

ja mam keewaya hurricane i własnie nakulalem 10 000 km i dopiero zaczuna cos się z nim dziac a tak to bez awaryjny

Markowy !
z chinolami jak na loteri mozesz trafić taki skuter co będzie jeździł normalnie albo jakieś gówno co się zacznie pier*olić :wink: :stuck_out_tongue:

reggaeadi napisał:

10 000 km


reggaeadi napisał:

dopiero



dobre skutery wytrzymuja 20-30 tys , :)

wrona napisał:

dobre skutery wytrzymuja 20-30 tys , :)

raczej nie dobre skutery a dobre ich utrzymywanie... a poza tym to ciężko na 2T przekroczyć 20tyś na tłoku.. no chyba że zablokowany i nie przekracza 50 km/h i jeździ stary dziadek itp itd.:D

Nie będę się przechwalał i nie chce zapeszać ja mam w tzr ok.19tys. km przebiegu i jest jeszcze wszystko seryjne :slight_smile: tzn. silnik jeszcze ani razu nie rozbierany, nic nie wymieniane :wink:

biegowe inaczej :smiley:

kondzio94 napisał:

no chyba że zablokowany



zdałwiony ardziej się niszczy bo kreci wysokie oborty a nie jedzie ,

20k to trzymaja peugeotwskie tłoki , a p/g czy mina potrafi wytrzymac 30 , moj seryjny 23k i jescze miał 6 czy 7 barów :D

oj tam ja w to nie wierze bo miałem już kilka skuterów, koledzy też mieli kilka i żadna serie nie miała więcej jak 20 :slight_smile:

Wniosek - nie umiecie ich odpowiednio utrzymać :slight_smile:

Jak się dba, to i totalne padło z chin będzie długo jeździć :wink: Mój podobno dobił do 15000km, z czego 12500km przejeździł u mnie, a potem nie wiem co się z nim działo(chyba ktoś na nim przydzwonił w drzewo, czy ciągnik…).

a ty Dywersant nie jestes z kościana bo jeden tu wleciał w ciągnik

Nie, nie jestem. I to nie ja wleciałem, tylko dziewczyna, która ten skuter ode mnie kupiła…

Można powiedzieć, że coś ją do niego ciągnęło :smiley:

<trollface>