Co to za silnik?

http://moto.allegro.pl/malaguti-drakon-2004-rok-50cm-12km-i1633393851.html
Co za silnik ma ten piździk? Niby am6 ale bylem go ogladac, przejechalem się i miał jedynke w gore a reszte w dol. Co to ma byc ?

a może miał odwróconą dźwignię xD?

No ciekawe jak :stuck_out_tongue:

O no właśnie na SB napisałem, że odwróconą skrzynie ma chyba :stuck_out_tongue:

powinien być silnik am6 !

moze jest swap zorbiony , np jak do rmx ładujesz silnik od rg to masz odwrotnie biegi , znaczy w rg normalnie chodza biegi , nie chce mi się tłumaczyc na jakieś zasadzie to jest zrobione , powiem tylko tyle że bierze się to stąd że w innym miejscu mas znogi w scigu a w innym w enduro

Czyli te malaguti az tak kombinowane?

Czekajcie, wrona dobrze prawi. Nic nie jest kombinowane, tylko ten typ tak ma.

kurde byłem pierwszy ;p… Kumpel miał Af1, oryginalnie chyba minarelli am5 czy coś takiego… Kupił am6, od jakiegoś enduro, i musiał mieć odwróconą dźwignię zmiany biegów, bo w sciagu stopki są dalej wysunięte, i też były odwrotnie biegi.

co wy gadacie mój kumpel ma drakona i normalnie ma biegi jak w każdym AM6…

Więc ciekawe zjawisko :idea:

On ma dźwigienkę biegów wysuniętą do tyłu taką No to mógł być robiony swap z jakiejś dt albo innego enduro gdzie dźwigienka idzie do przodu i już będzie odwrotnie.

Różnica polega na tym że podnóżek jest w drakonie i w ścigu w innym miejscu a co za tym idzie musi być też odwrotnie stopka zmiany biegów bo nie dałoby rady dosięgnąć do niej. Tu uproszczony schemat na czym polega różnica: :smiley:


Uploaded with ImageShack.us

no to o tym ja od samego początku mówię …

No dobra ale skoro Hokster mówi, że jego kumpel w Drakonie ma biegi normalnie to hę ?

Poza tym - na pewno nie robili by czegoś takiego bo to sensu nie ma …

No toć mówię że może być taka sytuacja, jak był wkładany nowy silnik, od wersji enduro/sm lub cos innego z wajchą do przodu

A ja obstawiam że po prostu może ma odwrotnie założoną tą blache na wałku od skrzyni. Tu widać jak to jest zrobione na 3 zdjęciu: http://otomoto.pl/malaguti-drakon-M2635432.html może po prostu zamiast tak jak tu ma założone do dołu? :stuck_out_tongue:

jaaa ale brzydka ta owiewa …

edit przyjżałem się temu co podał winiacz to co siedzi w tym drakonie to na pewno nie jest am6 , zresztą porównajcie se silnik z tego czarnego od tuningowca i z tego żółtego…

i nie wiem może tylko mi się zdaja bo kijowe foto ale w tym żółtym jech chyba spwawane kolanko wieć coś tam było dopasowywane

edit 2 jestem teraz pewnien na 100% że to nie są te same silniki , otwórzcie se oba zdjecia na raz i zobaczcie jak jest pomiędzy nimi różnica nie mówiąc już ko pokrywach , ale np jeden ma kopajke drugi nie i i wydechy są kompletnie inne , w ogóle są zupełnie inne te silniki

prawda, wrona dobrze mówi… ale zagadka nie rozwiązana :smiley: ciekawe co to za silnik i od czegoś :stuck_out_tongue:

edit:
kurde chyba jednak się nie zgodze. one wyglądają na takie same…

nie są takie same przyjżyj się pokrywie , kopce wydechowi , i wielu innym rupieciem , którcyh na drugim silniku nie ma