Co to sa normy " API SJ" oleju do silnika125cc 4T

WITAM,
szukam oleju silnikowego o normach jak w tytule postu,wyczytałem te normy w książce obsługi .oleju szukam na dolewkę (bo jest to nowy silnik na dotarciu)
znalazłem tylko taki z tymi parametrami http://allegro.pl/olej-do-skutera-4t-motul-scooter-expert-10w40-1l-i2073103225.html

SĄ JAKIEŚ OLEJE INNYCH MAREK SPEŁNIAJĄCE TE NORMY???

chyba większość olei dostępnych na rynku spełnia te normy. nawet Platinum Moto syntetyczny, orlenowski.

A jaki olej jest najlepszy ???

syntetyczny :) A jaki konkretnie - tego Ci nie powiem. mają podobne właściwości. Motula są dobre ale drogie. Jak masz nowy skuter z salonu to Cię rozumiem, że chcesz jak najlepszy olej lać. Ja lałem od nowości, przez 12 tyś km właśnie Motula Scooter Expert, tyle, że do 2T. :)

Stosujecie oleje które w nazwie zawierają nazwę "SKUTER" np:motul-scooter-expert 10W40 4T
czy może zwykłych motocyklowych???

CO POLECACIE ?????????????

to nie ma znaczenia że jest napisane skuter... Ma być olej o określonej lepkości i parametrach, a czy producent napisze w nazwie skuter, quad czy motor to już ma drugorzędne znaczenie.

OK dzięki madi i POZDRAWIAM

do swojego używam najzwyklejszego mobila samochodowego.
olej tylko krąży w silniku, obrotów też nie ma jakiś strasznych, 6-7tys/min więc spokojnie daje radę i się nie pieni