Co jak zatrzyma mnie policja a nie mam prawa jazdy AM ani dowodu?

mam 15 lat i nie mam ani karty motorowerowej ani am , to jak mnie złapie policja na jezdzeniu bez prawka am to jaką kare za to zapłacę i co mi mogą zrobić ?

idz spac juz dawno wieczorynka byla spij slodko dobranoc

W najlepszym wypadku upomnienie i prowadzenie do domu. W najgorszym sąd rodzinny.

500ł + laweta.

Jak nie ma 17 lat to nie dostanie mandatu.

Mogą spuścić powietrze i będziesz toczył.
Mogą wezwać lawete i holowanie.
Mogą zabrać dówód rejestracyjny i odbierzesz dopiero po opłaceniu mandatu 500zl w twoim wypadku rodzice.
Mogą cie puścić wolno, najważniejsze jest kask, znajomość przepisów, zdrowy rozsądek, oc, i tablice, rzadko zatrzymują bez powodu chyba ,że na jakiś expresówkach.

Po zatrzymaniu sprawa trafia do Sądu Rodzinnego, bo jako nieletni nie możesz dostać mandatu.
W sądzie pewnie mandat 500zł + koszty sądowe, które opłacą Twoi rodzice. Oczywiście nie możesz kontynuować dalszej jazdy. Żadnego dowodu rejestracyjnego Ci nie zatrzymają! Tak samo, jak nie wezwą lawety! Ani nie spuszczą Ci powietrze w oponach! Takie brednie wypisują ludzie, którzy nie mają o tym bladego pojęcia.
Motorowerem może odjechać osoba, która posiada uprawnienia, ewentualnie będziesz go musiał zaparkować gdzieś na chodniku albo poboczu, w miejscu w którym nie złamiesz obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jeżeli warunki na to pozwalają, możesz pchać maszynę do domu poboczem.

benekpe napisał:

Po zatrzymaniu sprawa trafia do Sądu Rodzinnego, bo jako nieletni nie możesz dostać mandatu.
W sądzie pewnie mandat 500zł + koszty sądowe, które opłacą Twoi rodzice. Oczywiście nie możesz kontynuować dalszej jazdy. Żadnego dowodu rejestracyjnego Ci nie zatrzymają! Tak samo, jak nie wezwą lawety! Ani nie spuszczą Ci powietrze w oponach! Takie brednie wypisują ludzie, którzy nie mają o tym bladego pojęcia.
Motorowerem może odjechać osoba, która posiada uprawnienia, ewentualnie będziesz go musiał zaparkować gdzieś na chodniku albo poboczu, w miejscu w którym nie złamiesz obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jeżeli warunki na to pozwalają, możesz pchać maszynę do domu poboczem.

To chyba ty nie masz bladego pojęcia, ja miałem taki przypadek lecz z samochodem i brak prawa jazdy, laweta i kasacja dowodu rej.Oddali dopiero po opłaceniu mandatu w okienku.

1. Jeżeli zatrzyma Cię policja bez uprawnien zgodnie z prawem powineneś otrzymać mandat 500zł, Ale że jesteś osobą nie letnią policja nie może nałożyć na Ciebie mandatu, Więc zostanie skierowany wniosek do sądu rodzinnego o ukaranie.

2. Jeżeli nie znajdzie się osoba która może przejąć pojazd i nie posiada odpowiednich uprwanien (Znajomy, Lub osoba z rodziny) to pojazd zostanie odholowany na parking policyjny i ty ponosisz tego koszty potem.

Skączyły się te czasy że spuszczą powietrze i pchanie od kad am weszlo

To o czym piszecie to i tak nic. Jak spowoduje wypadek bez uprawnień to nie ma OC i naprawę samochodu czy czegoś innego musi płacić z własnej kieszeni. Tak jak ktoś kiedyś pisał pojedzie bez AM walnie w jakieś nowe BMW czy inny drogi samochód i naprawa to się liczy w tysiącach złotych, a jak w komuś się coś stanie to i rentę do końca życia będzie musiał płacić.

Oczywiście nie życzę tego nikomu tylko ostrzegam bo teraz pewnie będzie plaga osób na skuterach bez uprawnień.

Damianoo zastanów się nad tym co napisał SkuterowyMan bo mandat czy odholowanie to jest pryszcz można zapłacić bo to nie są duże pieniądze gorzej jest właśnie z oc itd mnie to właśnie odwiodło od kupna czegoś więcej niż 50ccm bo pół biedy jak wpakujesz się w jakiegoś trypla wartego tyle co twój skuter a co będzie jak wpakujesz się w auto warte 200-300 tysięcy nie wypłacisz się przez kolejne 15 lat

Krupek ten temat ma rok jak byś nie zauważył.

O kurde faktycznie po wejściu na forum pokazało mi to jako drugie i nawet nie spojrzałem na datę sorry :D

Mnie już zatrzymali :smiley: grozili mandatem 400-500 zł , lawetą i kuratorem / sądem rodzinnym.
Skończyło się na tym ze dostałem tylko upomnienie i musiałem prowadzić do domu motor :smiley: to zalezy od policjantów… ja miałem tych najgorszych ale się udało. Radziłbym ci uważać i rozglądać się czy nie stoją i wgl. Mnie zatrzymali nieoznakowanym… pozdrawiam :wink:

Kuratorem ***!!! Sorka za błąd :wink:

“najgorszych miałem” i cie puścili po pogrożeniu palcem. Ty dziękuj bozi że trafiłeś na przełaskawych policjantów co mieli dobry dzień i byli w świetnym humorze.
Że też nikt z was nie ma refleksji co się stanie jeżeli będziecie mieli wypadek. I to nawet nie taki że popełnicie błąd i go spowodujecie - tylko ktoś popełni błąd.