co ile postój

witam
dzisiaj zrobiłem tak na próbe 40km w dwie osoby
moduł mam odblokowany tylko i tak na prostej to tak 40km/h bo manetka juz na ful była i szybciej nie dało sie jechac ale z górki 70km/h pocisnoł w dwójke ,pokrywa silnika goracA jak ch....a bo po lesie troche smigalismi dobre z 10km z predkoscia 25-30km/h bo dołki i inne nierównosci o piasku nie wspomne
ciekawe jak sie bedzie zachowywał po zdjeciu wszystkich blokad z dwiema osobami

do ilu moze wzrosnac predkosc z górki jak teraz dochodzi do 70km/h przy wymianie modułu jak zdejme wszystkie blokady?

Ja Wam powiem w ramach ciekawostki, że ostatnio przejechałem na Kymco New Dink 70 km/h bez postoju i silnik absolutnie się go nie domagał.

Pamiętajcie tylko o jednym, aby zaraz po zatrzymaniu się nie wyłączać silnika. Warto poczekać minutkę, dwie i dopiero.
Silnik na wolnych obrotach szybko wytraca ciepło, a przepływ powietrza wentylatora dodatkowo w tym pomaga. Wyłączenie silnika od razu może spowodować jeszcze chwilowy skok temperatury.

czyli trzeba jezdzic tak dłógo az silnik zacznie słabnac i dobiero mu dac troche odpoczac nie w sesie zakatowac go do konca tylko z umiarem kto jezdzi w długie trasy to czyje kiedy silnik słabnie

Ja czytałem w instrukcji Kymco Agility 50, żeby w ruchu miejskim, po zatrzymaniu np. na światłach, silnik nie pracował zbyt długo, ponieważ się przegrzewa i należy go wyłączać.

bitronxp1 napisał:

czyli trzeba jezdzic tak dłógo az silnik zacznie słabnac i dobiero mu dac troche odpoczac nie w sesie zakatowac go do konca tylko z umiarem kto jezdzi w długie trasy to czyje kiedy silnik słabnie

Absolutnie nie, bo jeśli silnik słabnie to już jest początek jego zacierania, czyli w ten sposób katujesz silnik.
Lepiej zmienić olej na 20W40, na takim oleju możesz jechać ile wlezie i katować jedynie swoje 4 litery ;)

No ale kto wyłącza silnik na światłach... U mnie w instrukcji też pisze że jeśli postój trwa dłużej niż minutę należy wyłączyć silnik.

Ps. Pietro - zbliża się u mnie termin zmiany oleju. Podpowiesz jaki olej kupić ? Jaka klasa i najlepiej marka oraz jeśli nie problem to link lub fotka butelki żebym kupił taki sam.

Kapu, na upały i dalsze wypady bez konieczności częstych postojów, dobry olej do skutera 4T, to Castrol 20W40/SG. Kupisz w każdym sklepie motocyklowym ;)

Jak macie v-max np. 70km/h to zamiast zapier... przemieszczać się :mrgreen: z prędkością 70km/h zwolnijcie do 60-65km/h-dla człowieka aż taki problem to nie będzie, a silnikowi lżej.

Vezyr masz racje. Płynna jazda wbrew pozorom pozwala "szybciej"dotrzeć" do celu :) i sam sqt w cztery litery nie dostaje

I przy tym mniej pali :wink:

Pietro napisał:

Kapu, na upały i dalsze wypady bez konieczności częstych postojów, dobry olej do skutera 4T, to Castrol 20W40/SG. Kupisz w każdym sklepie motocyklowym ;)

A na miasto tzn. czasami małe trasy rzędu 10-15 km i czasem dłuższe - 60-80 km na raz będzie dobry taki olej ? ;)

Będzie bardzo dobry.

To jest mineralny olej ? O.o

http://sklep.intermotors.pl/product-pol-25982-Mineralny-olej-Castrol-do-4-suwowych-silnikow-motocyklowych-20W40-SG-CCMC-G4-pojemnosc-1L.html

Jeśli tak to można go nalać gdy teraz mam półsyntetyk ? Wiem że któregoś oleju po półsyntetyku nie można lać ale teraz nie wiem którego ;/

Tak, to ten olej. Jest mineralny i możesz lać po półsyntetyku.

Ok to problem z olejem do silnika rozwiązany. Do przekładni zwykły Hipol 80W90 ?

Hipol 80W90, niczym się nie różni od rekomendowanych do skuterów.. Ja leję trochę lepszy Hipol, półsyntetyczny 75W90 jest niewiele droższy ale lepszy, można na nim wydłużyć przebiegi między wymianami, a przy niskich temperaturach nie gęstnieje, przez co przekładnia od początku lżej pracuje ;)

Czyli w silniku skuterowym można mieszać oleje.Tzn. przy każdej wymianie można lać inną klasę jakości ? Bo w silnikach samochodowych niby nie wolno tak postępować,bo uszczelki szlak trafi i inne elementy :roll:

Pietro napisał:

Hipol 80W90, niczym się nie różni od rekomendowanych do skuterów.. Ja leję trochę lepszy Hipol, półsyntetyczny 75W90 jest niewiele droższy ale lepszy, można na nim wydłużyć przebiegi między wymianami, a przy niskich temperaturach nie gęstnieje, przez co przekładnia od początku lżej pracuje ;)

Czyli najlepiej do przekładni zalać : Hipol 75W90
http://www.autkoplus.com/img/product/39345/kind/2/html/1

A do silnika : Castrol 20W40 SG

http://sklep.intermotors.pl/product-pol-25982-Mineralny-olej-Castrol-do-4-suwowych-silnikow-motocyklowych-20W40-SG-CCMC-G4-pojemnosc-1L.html

Olej w silniku co 3tyś a w przekładni co 2-3 wymiana w silniku więc nawet po 9tyś będzie dobry ?

TERMIT_PL napisał:

Czyli w silniku skuterowym można mieszać oleje.Tzn. przy każdej wymianie można lać inną klasę jakości ? Bo w silnikach samochodowych niby nie wolno tak postępować,bo uszczelki szlak trafi i inne elementy :roll:

Mieszanie olejów, rozumiem jako dolewanie np. do silnika zalanego pełnym syntetykiem, oleju mineralnego (chociaż to jest dopuszczalne w razie konieczności). Natomiast mówiłem o wymianie na olej o innych parametrach, który lepiej znosi wysokie temperatury, sprawniej odprowadza ciepło i utrzymuje trwałą powłokę "filmu olejowego".
Co do olejów używanych w samochodach, w książce mam 3 klasy olejów, które producent zaleca stosować, w zależności od warunków klimatycznych, stylu jazdy, itd.