cisnienie oleju za duze?

Jesli na zimnym się nie sprawdza to powiedz mi czemu te samochody ktore maja w komputerze wskaznik poziomu oleju to czemu akurat na zimnym tylko pokazuje?



To dlaczego u mnie w lagunie pokazuje poziom oleju po każdym odpaleniu nieważne czy to na zimno czy na ciepło??

A tak do tematu:
http://www.criterioncatalysts.com/home/Framework?siteId=pl-pl&FC2=/pl-pl/html/iwgen/leftnavs/zzz_lhn3_2_0.html&FC3=/pl-pl/tailored/shell_for_motorists/oils_lubricants/helix_new/revitalise/refresh_fluid_ga_0312.html

Nawet z obrazkami micie :-P


Dla leniwych:

Sprawdzaj poziom i wygląd oleju


Rysunek 1 — bagnet można łatwo rozpoznać po kolorowym uchwycie.

Samochód, ustaw na równej powierzchni i jeżeli wcześniej jechałeś poczekaj chwilę aż olej spłynie do miski olejowej. Następnie sprawdź poziom oleju za pomocą bagnetu. Informacje o lokalizacji bagnetu znajdują się w instrukcji samochodu, jednak w większości samochodów bagnet można łatwo rozpoznać po kolorowym uchwycie

Marian napisał:

To dlaczego u mnie w lagunie pokazuje poziom oleju po każdym odpaleniu nieważne czy to na zimno czy na ciepło??




Olej szybko stygnie, wielokrotnie sprawdzałem na własnej skórze przy wymianie :P

P.S. tez mam francuza spod znaku Renault ;)

Wątpie czy po przejechaniu powiedzmy 100km olej wystygnie w 2 min podczas wyjścia do sklepu czy wizyty w cpnie :mrgreen:

Marian napisał:

Wątpie czy po przejechaniu powiedzmy 100km olej wystygnie w 2 min podczas wyjścia do sklepu czy wizyty w cpnie



Jak będzie odpowiednio zimno, to tak :P

Olej poza smarowaniem ma chłodzić silnik, więc chyba dlatego tak szybko stygnie.

nie chodzi o to czy zimno czy ciepło tylko o to zeb cały olej spłyną z całego silnika do miski olejowej