Cichy , wygodny i oszczędny skuter 4T automat .

Według mnie Kymco Agility City to dobra propozycja. W sumie to ma wszystko czego oczekujesz. Według mnie sprzęt wart uwagi.

Ceny modułów Hondy są szokująco drogie, ok. 1000zł.
Polecam Agility City lub zwykłą wersję na kołach 12" -bardzo dobrze się je prowadzi mimo mniejszych kół. Kanapa w Agility jest b.wygodna dla 2 osób, a cena nowego skutera atrakcyjna.

Zanim kupiłem Dinka, też rozważałem zakup Hondy "Wiżyn", jednak nie znalazłem niczego konkretnego na jej temat, dlatego dałem spokój. A biała rzeczywiście wygląda pięknie, zresztą Dink też:-)

Panowie, wiem, że to nie temat o tuningu, ale zapodajcie coś, żeby się mój Dink trochę lepiej zbierał, albo bardziej pchał się naprzód, gdy wiatr wieje mu w owiewkę:-) Nie chcę zmieniać cylindra, bo to już wg mnie za duże ryzyko, że się wyda, ale może jakiś wydech konkretny?

Zawsze chciałem, żeby stosunek liczby markowców do chinoli na ulicach się odwrócił - ale niedługo będą prawie tylko Kymco Agility...

Przeczytałem przed chwilą test Hondy Zoomer i faktycznie piszą że jedzie licznikowe 45 i KONIEC.
Dawanie 1000zł za moduł...
Chyba lekkie przegięcie.
Tego nie brałem pod uwagę , ale 45km/h to odpada.
Sami wiecie ze czasami trzeba podgonić .
Kicha :/

Przeczytałem też że w Agility City tyłek jedzie z kanapy - nie jest zbyt komfortowa.
Potwierdził to test i opinie.

http://www.youtube.com/watch?v=l1xR6Xp4R1g
Nic dodać - nic ująć :)

Pamiętam to z podstawowego Agility, model 2009.

Po raz kolejny stwierdzam: wybierz się do salonu Hondy, niech to będzie dla Ciebie podstawą do podjęcia decyzji, czy w ogóle warto się w to pakować.

Przymierz się w salonie do new dinka. Usiądziesz i nie będziesz chciał innego. Poważnie.

Honda wizualnie jest najładniejsza , wygląda najnowocześniej ( oprócz licznika który w Neosie jest jak na dzisiejsze czasy przystało )i najmniej tandetnie.
Jak się zdecyduje , przedzwonię do Hondy i zapytam co z tą prędkością.
Jak faktycznie 50km/h to max to raczej na pewno odpadnie.

W salonie na pewno odpowiedzą Ci tak, żeby Cię usatysfakcjonować:-)

A ten filmik, to chyba ze Stanów, więc po amerykańskich drogach, skutery jeżdżą szybciej;-) Bo to Ameryka Panie.

Jak szukasz coś o modyfikacji New Dinka to poszukaj na YouTube .
Może coś znajdziesz .
Do Agility Ciy znalazłem.
Albo poszukaj jaki masz silnik i szukaj po motorkach z tym silnikiem bądź po symbolu silnika.
Trafiłem tam na wiele filmików o takich modyfikacjach

Wiem też o czym piszesz o komforcie i wygodnej kanapie.
Mam tak z samochodami :)
Ale KOŁA !
Praw fizyki nie da się oszukać :/
Agility City ma też dwie sprężyny z tyłu i regulacje twardości.

Możecie też coś podpowiedzieć o modyfikacjach silnika 4T w Agility City ?
Co i za ile robi serwis ?
Gdzieś to widziałem ale już się pogubiłem :)

Serwisować możesz sobie sam zaoszczędzisz sporo pieniędzy i czasu ;D Dlatego na twoim miejscu jak chcesz 4t to weź najlepiej coś co jest z gaźnikiem i chłodzone powietrzem. W 4t sensowny tuning jaki możesz przeprowadzić to wymiana cylindra, napędu ( sportowe sprzęgło, wariator ) wałek rozrządu sportowy i to będzie tyle z tych konkretnych przeróbek ;D

Dzisiaj przy okazji oglądałem i siedziałem na Zipp Quantum .
W stosunku do mojego Questa jest olbrzymi .
Wątpię żeby zona sobie dała z nim radę.
Wykonanie plastików - fatalne.
Stało kilka Zippów i w każdym były choćby pordzewiałe wkręty do plastików.

muda44 napisał:

Ale KOŁA !
Praw fizyki nie da się oszukać :/
Agility City ma też dwie sprężyny z tyłu i regulacje twardości.
Możecie też coś podpowiedzieć o modyfikacjach silnika 4T w Agility City ?
Co i za ile robi serwis ?
Gdzieś to widziałem ale już się pogubiłem :)

Wiadomo, większe koła-większy komfort, zwłaszcza na dziurach..ale powiem ci tak; jeździłem Kymco People 150cc na dużych kołach z 2 amorami z tyłu i Kymco Agility 50 4T, na kołach 12" z jednym amorem tylnego koła i prawda jest taka, że Agilką lepiej mi się jeździło mimo mniejszych kół, ma odpowiednio dobraną sztywność zawieszeń pod kątem trakcji jak i komfortu. Nawet w trasie ponad 100km w jedną stronę na Agility 50, nie bolały nadgarstki, ramiona i plecy, czego nie mogę powiedzieć o People 150, czy wyżej notowanej Hondzie Pantheon 125 którą jeździłem 2 sezony, ale z powodu na szokujące ceny części Honda została sprzedana.

Dziękuję Wam za wskazówki.
Już zamówiłem Kymco Agility City 4T w wersji białej.
Będzie prawdopodobnie w sobotę.
Dystrybutor przywiezie mi skuter pod dom :)
Później rejestracja , docieranie itd.
Na końcu dam Wam tutaj znać porównanie tego skutera do Questa Q3

Małe sprostowanie - Agility City w wersji 50cm ma jeden amorek z tyłu i bęben zamiast tarczy.
Szkoda - tym bardziej ze wersja 125cm jest tańsza !

Chciałem przejechać się na Hondzie Vision czy Neosie ale najbliżej miałem ponad 100km.
A obawy przed problemami z blokadami załatwiły resztę.

Zresztą Kymco ponoć jest na popularnym silniku 139xxx wiec to też kolejny atut.

Ciekawy opis co prawda mocniejszej wersji :
http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-skuterow-i-motorowerow/kymco-agility-city-125-pogromca-korkow,art13.html

Czytałem też gdzieś ze komuś w tym modelu przepalił się wydech który można kupić za jedyne 1300zł :/
Ale był to wpis jednostkowy.

kolega ma ten skuter. 2tys na blacie i zero problemow. tylko w trakcie dpcierania zkuter gdzies bral olej ale nie dymil. na dotartym silniku skuter nie bierze ani grama. w zablokowanej wersji jedzie 50km/h. ten silnik jest mocniejszy od takiego samego w moim lzejszym coliberku xD choc mam 10 w nim to ten kymco na 16 bylo zwawszs. to dobrze o nim swiadczy.

kolega ma ten skuter. 2tys na blacie i zero problemow. tylko w trakcie dpcierania zkuter gdzies bral olej ale nie dymil. na dotartym silniku skuter nie bierze ani grama. w zablokowanej wersji jedzie 50km/h. ten silnik jest mocniejszy od takiego samego w moim lzejszym coliberku xD choc mam 10 w nim to ten kymco na 16 bylo zwawszs. to dobrze o nim swiadczy.

Skuter jest już na miejscu.
Pierwsze wrażenia to wykonanie ZIPPa jest gorsze od Questa. Ale w wykonaniu między Questem a Kymco jest przepaść !
Od razu widać inne , znacznie lepsze wykonanie .
Wersja biała na żywo wygląda bajecznie :)
Ten biały to biały , lakierowany metalik .
Kufer jest wielki i ma ładowność 5kg.
Jego podpórka i uchwyty na ręce pasażera jednocześnie wygląda jakby była z metalu.
Silnik chodzi dużo ciszej od bliźniaka w Queście.
Nie miałem czasu pojeździć ale przejechałem się po podwórku i tam gdzie Quest wyłapywał każdą dziurę to Agility City przejechał niewzruszony.
Dwa " ale ".
Nóżka do postawienia skutera jest słabo pomalowana . Schodzi farba nawet pod paznokciem.
Druga sprawa to na rozrusznik pali OK ale nożynie kopałem kilka razy i odpalił po wielu próbach. Później już palił od " kopa ".
Jutro rejestracja , ubezpieczenia , paliwo i docieranie.
Czytając dużo na temat docierania mam zamiar to zrobić jak przedstawia to opis " Moto- Mana " i po 30 , 300 , 500km wymiana oleju.
Na czas dotarcia zaleję Mobila Extra 10W40 4T a po dotarciu ( 1000km ) Mobil Racing 4T 15W50 bo mam zamiar " szybko " jeździć .

Świetny wybór. Napisz jak Ci się podoba pozycja za kierownicą i czy masz ten efekt zsuwania się z siedzenia przy hamowaniu. To jedyny zarzut jaki niektórzy podnosili przy tym modelu city.

Wybór zdecydowanie trafny, lepszy od hondy vision. Życzę bezproblemowej i bezpiecznej jazdy.

Spoko :)
Będziesz rozblokowywał swojego New Dinka ?
Ja już rozglądam się za możliwościami - czy zrobić to w serwisie , kupić tylko dyszę i tuleję do wariatora.
Czy tuleja , dysza i odblokowany moduł.
Albo to co wyżej plus coś z wariatorem itd...

Dysza i śrubka w gaźniku, tuleja wariatora, moduł cdi, zwężka na rurce od filtra i zwężona średnica króćca przed gaźnikiem to możliwe blokady. Nie wiem, czy wszystkie masz w city, popytaj osób, które mają ten model.