ciagle zapowietrzajace sie hamulce

cześć!
Mam problem w swojej sr natomiast ciągle zapowietrza mi sią przedni hamulec czasami sam wraca do normy czasami trzeba odpowietrzać. Wylałem cały płyn i wlałem nowy i pomogło to na 2 dni później problem wrócił z tym że wcześniej trochę bardziej się zapowietrzał. Dodam że tłoczek chodzi bardzo ciężko. Co to może byc?

może być jakaś nieszczelność układu hamulcowego

szczelny jest, to się czesto dzieje gdy postawie go na bocznej stopce na dłużej

Może masz przewód rozwarstwiony i się przez niego dostaje powietrze? Stary masz skuter czy co tam?

Debek napisał:

szczelny jest, to się czesto dzieje gdy postawie go na bocznej stopce na dłużej



A płynu ile masz w zbiorniczku? Jak postawisz na bocznej może odkrywa się dusza pompki i zaciąga powietrze? Taka sytuacja może zajść, jak płynu nie ma już prawie wcale...

Debek dzieje się tak dlatego że porządnie nie odpowietrzyłeś hamulca , w momencie kiedy dobrze działa , powietrze powinno znajdować się u góry wtedy odkręć pokrywkę i dolej płynu

no sam nie wiem, płyn jest bo już sprawdzałem ten motyw że może być mało w zbiorniku. Jak go odpowietrzałem to już tak że śrubą od odpowietrzania leciał sam płyn bez bąbelków dolewałem na bieżąco podczas odpowietrzania do zbiorniczka

W zbiorniczku po odpowietrzeniu powinien być prawie max(że tylko jeden bąbelek widać przez wizjer) i wtedy musi być dobrze, nawet jak przewrócisz sprzęt :wink: