chodzi o zarejstrowanie

Gdybym kupił sobie na przykład Aprilia RS 50 i zablokował ją do tych 45 km/h to mógł zarejestrowac na motorower ? i czy w ogóle da się tak

nie bo raczej nie zablokujesz jej tak żeby ktoś to “urzędowo” potwierdził.

Motorower to pojazd jednośladowy z pojemnością silnika do 50 cc i z maksymalną prędkością 45 km/h więc odpowiedz sobie sam :wink:

ehh no okej dzięki

Współcześnie produkowane motorowery i tak przekraczają te 45 km/h, a polskie prawo jest w tym przypadku stare. Wydaje mi się, że ta aprilia powinna być normalnie zarejestrowana jako motorower, przykładem jest yamaha tzr, albo i rieju. Możesz sobie założyć odcinkę albo ograniczenie pełnego otwarcia przepustnicy.

może sobie założyć nawet odrzuty i skrzydła i wciąż to nie bedzie samolot do puki jakiś urząd tego nie stwierdzi.
Współcześnie produkowane motorowery formalnie NIE PRZEKRACZAJĄ 45km/h i takie prawo jest w większości europy a w niektórych krajach nawet bardziej restrykcyjne. A to cię się tobie wydaje nie ma znaczenia.

Jeżeli jest to sztuka kupiona (pierwotnie) jako zablokowana i wciąż ma takie papiery to się to jako motorower zarejestruje. Jeżeli jednak dysponuje pełną mocą to trzeba mieć albo wujka na stacji kontroli pojazdów ktory swoim podpisem potwierdzi zablokowanie (i to jest raczej mało realne) albo trzeba go zablokować (w firmie, na fakturę), udac się do rzeczoznawcy (zapłacić), on odeśle nas na hamowanie (zapłacić) i jeżeli wiarygodna hamownia pokaże zablokowane osiągi to rzeczoznawca wystawi opinię. Na tej podstawie można zmienić kwalifikacje pojazdu na motorower i zrobić przegląd.
Większość aprilli bez dławików ma 8-9KM i w życiu nie załapie się na bycie motorowerem