Chińskie 70 cc co dalej gaźnik seria ?

czyli coś jest nie tak.

Mi własnię na ciepłym tak idzie na zimnym za nic w świecie. Odpalam go ubieram kask rękawiczki otwieram brame itd. on sobie pyrka co jakis czas mu kilka razy ruszam manetką bo nie lubie dawać od razu na maxa ale gdy sie juz nagrzeje to nie ma że boli ile fabryka dała w przeciwienstwie do 4t ktore mialem 80 cc to ta 50 cc nawet pod górke się rozpedza dodam tyle ze w sam naped włożyłem 500 zł jak nie lepiej. Co jeszcze na pewno wciaga dobre 3,5-3,8 L na 100 Km nie wiem tez przypadkiem czy silnik nie dostaje za duzo oleju bo po 200 km na nowym wydechu widze ze duzo oleju na wylocie sie zbiera i nie wiem czy to dobrze czy zle nie az tyle ze kap[ie ale widac ze jest.

trochę inne pytanie, sprężyna centralna sprzęgła - “czerwona” - im więcej daje do obrotów tym jest twardsza tak? tylko się upewniam

nie. spręzyna twarda jest twarda z natury a charakterystyka jest raczej liniowa - tzn wstępnie ściśnieta jest tak samo twarda cały czas.

to na co mam patrzeć żeby kupić najtwardszą? ew. możesz dać linka

najlepiej to mieć w ręku i porównać. ale na to szansa jest mała
znajdż na mielochu wątek o twardościach spręzyn centralnych -pomiary wagą domową robili sami forumowicze ale lepsze to niż nic.
z innej beczki - twarde sprezyny to są do bardzo mocnych silników - kiedy trzeba bez poslizgu dużo Nm przenosić, strasznie pasek i napęd dostaje po garbie

no właśnie obecnie pasek mi się non stop ślizga i wali gumą, silnik ma moc taką, że nawet rozrusznik ma czasami problemy z ruszaniem tłoka przez dużą kompresję. kupię na start jakąś czerwoną, może wystarczy

Hebo czerwona 90% lub Stage6 STRONG ja mam tą stronga i rolki 5g

Dobra cylinder doszedł. I tak tłok ma dwa ząbki pierścienie mam 2 dwóch woreczkach 1 x 2 pierścienie i 1 sprężynka drugi to samo. Czyli zakładam dwa pierścienie i jedną sprężynkę pod pierścień tak ? tylko pod który górny czy dolny pierścień ?

Zrobione ale jest ku… moc :slight_smile: okazało się że gaźnik seria nie znam nazwy ale made in japan było wybite i o dziwo nie 12 mm a 16 mm gardziele dysza seria była 68 dałem 90 zero regulacji idzie jak pocisk.

Tylko go tak nie męcz . Pamiętaj o dotarciu :wink:

Cylinder to aluminium nicasil. Czasem mu daje do spodu ale na chwile tylko a takto 100 ml do baku plus to co sobie ze zbiornika bierze. Zrobie z 200 km i ogien na pełnej.

Ja to bym jednak uważał. Nicasil nicasilem ale to wszystko dotrzeć się musi :wink:

Na starcie przydusza mi skuter co może być ? gaxnika nie regulowałem wymieniłem dysze z 68 na 90 cylek 70 wydech gianelli titan V2. Za dużo powietrza czy za mało ?

Musisz go wyregulować bo tak to nikt Ci nie powie czy za dużo czy za mało :wink: Poza tym po takim remoncie to przydałoby się wyregulować napęd .

Napęd cały komplet jest stage 6 sport pro wariator rolki i sprężyna. Dzwon polini sprzęgło rms sprężynki +1500.

no to są firmy. a regulacja swoją drogą :slight_smile:

Ale jeśli chodzi o ten wariator to są rolki dobranie odpowiednio do sprężyny już w zestawie a dwa temat się nie tyczy napędu tylko że mi przydusza silnik nawet jak jest na stopce centralnej. Delikatnie przerywa. To samo miałem w 4t po przejsciu na 80 cm i wystarczyło dać mu wiecej powietrze poprzez usuniecie zwężki z filtra tutaj chyba najpierw też to zrobie.

To nie jest tak jak myślisz.
To że w zestawie z wario masz jakieś rolki i jakąś sprężyne to oznacza tyle że to jest zestaw który powinien przyzwoicie zadziałać w większości SERYJNYCH modeli danego skutera - ale i tak na ogoł można to poprawiać - dlatego często dają dwa zestawy rolek. Im bardziej skuter odbiega od serii tym mniej dopasowany jest ten zestaw z pudełka.

Np do CPI/Chinoli jest czesto SportPro ze sprężyną Medium i rolkami 6g a ludzie to zestawiają na miekkiej spręzynie i rolkami 3,6 lub bardzo twardej i 3,9.
Tak samo jak kupując gaźnik masz w niej jakąś dysze ale to nie znaczy że to optymalna dysza dla ciebie.

Rolki są 5 g sprężyna jest strong