Chiński cross 4t - jaki to silnik?

Witam. Daawno temu nabyłem chiński wynalazek jakim jest APOLLO ORION A29B30. Jest to chiński cross z silnikiem pionowym chłodzony powietrzem o pojemności 50ccm3 i skrzynia biegów manualną 4biegowa, przez lata zdążyłem się zorientować (nie wiem czy aby napewno) ROMET sprzedawał coś podobnego. Kiedyś też padł pomysł żeby go w końcu doprowadzić w miarę do ładu, zabrałem się za wymontowanie silnika i demontaż głowicy i cylindra z zamiarem włożenia 80ccm3, po demontażu doczytałem kod silnika wybity na obudowie z tego co pamiętam 139qmb albo fmb. Szybko allegro, zakupiłem, przyjechało i zonk, nie pasuje, Po rozmowie że sprzedawca zdecydował wysłać coś innego co podobno miało pasować, też nie pasowało, skończyły się chęci i jak się okazało najprawdopodobniej Chińczyk wybił zły nr silnika. Aktualnie ponownie będę chciał podejść do tematu ale już od przeszukiwania internetu za częściami w głowie się kręci. Najbardziej podobne przynajmniej wizualnie wydaje się głowicą i cylinder z rometa zetka, Ale i tutaj pod górkę, jak już coś jest to same 50, jak znajdę 80 to niedostępne. Czy jest ktoś mi w stanie pomóc i rozwiązać temat? Z jakiego silnika, marki, modelu dobiore takowe części? Czy może prościej będzie wrzucić cały silnik z większa pojemnoscia? Aczkolwiek bardziej wolałbym wskrzesić to co mam, jeśli jest taka szansa. Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli podałem za mało informacji proszę pytać, przy moto mało grzebalem w życiu.

wrzuc zdjecie silnika

Nie mam teraz do niego dostępu, stoi na warsztacie, zrobić mógłbym dopiero we wtorek ale w linku do allegro jest identyczny, jak wspominałem do rometa.

https://allegro.pl/oferta/silnik-kompletny-4t-50ccm-do-romet-zetka-8363208012?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

no ale wiemy że nie jest identyczny bo czesci do rometa można kupic i pasuja a do twojego nie

Ok, to wrzucę swoje ale dopiero we wtorek

Linki do zdjęć:
https://zapodaj.net/efb0748073ca7.jpg.html
https://zapodaj.net/69793fbec5c7e.jpg.html
https://zapodaj.net/96d3141007b67.jpg.html
https://zapodaj.net/d33df280cddd1.jpg.html

Ten silnik powinien mieć oznaczenie 139FMD dla pojemności 50ccm i 147FMD dla pojemności 70 ccm. Szukaj części do pionowego silnika Romet Zetka. Powinny pasować, ale ręki nie dam sobie uciąć, bo może być rozstrzał wymiarowy. Najlepiej rozłożyć ten silnik i dokonać pomiarów konkretnych, zużytych części. Części do tych silników są droższe, niż do popularnych poziomych FMB.

No właśnie, a Chińczyk wybił FMB i to samo jest napisane w książce która do niego dostałem. Dzięki, też mi się wydaje że powinno właśnie z zetki pasować, przynajmniej wizualnie najbardziej podobne po tym co ostatnio wszystkiego przejrzałem. Jest rozebrany, złożony tak tylko żeby syf do środka nie leciał więc w razie w z pomiarami nie ma problemu. Pod oznaczeniem FMD chyba nic się nie pokazywało na allegro z tego co pamiętam, ale teraz jak patrze na allegro to znalazłem coś z tlokiem 47mm do tego motoru ale cena 450zl i chyba coraz bardziej się zastanawiam czy nie lepiej tan wrzucić cały silnik z moretti 150/175ccm bo cena tylko 3x większa. Dzięki za info!