Brak wskażą temperatury chłodziwa honda Forza 125 2016

Dzień dobry,

Pacjetka Honda Forza roczkim 2016 pojemnosc 125

Może ktoś z Was zetknął się z następującym problemem.
Zakupie lekko poobijana Foze naiwnie myśląc ze łatwo się ja da doprowadzić do stanu powiedzmy zadowlajacego, ale do rzeczy.
Jednym z mankamentów jest brak wskazania temp chłodziwa, sprzedający zapewnil mnie ze to kwestia zepsutego czujnika temp.
Czujnik kupiłem w autoryzowanym sklepie i dupa, jak nie wskazywało tak nie wskazuje,
Mierzyłem czujnik podgrzewając go w wodzie, w temp pokojowej ma rezystancję około 5k w wodzie około 80 stopni spada mu do jakiś 0,5 K.
Czyli mogę założyć ze jest sprawny. Czujnki posiada trzy piny, na wtyczce dochodzącej do niego mam na jednym pinie 0V na pozostałych 5V, czyli na dwóch przewodach jest 5V.
czyli napięcie dochodzi.
Pomimo ze rozgrzewam silnik to nadal nie mam nawet jednej kreski na wyswietlaczu.
Zbierając przewód 5V z masa we wtyczce na wyswietlaczu pojawia się pełne 5 kresek temp plus dioda przegrzania.
czyli wskaźnik chodzi, choć jego zakres pracy napięciowej nijak nie pokrywa się z tym co daje czujnik,
Potwierdzałem w sklepie hondy numer czujnika, jest prawidłowy, jego zakres rezystancyjy tez, a wychodzi na to iz abym miał wskazanie na liczniku to zakres czujnik powinien być miedzy 0-50 omów,
Coś jest ewidentnie zwalone, przez to ze mam cały czas wskazanie niedogrzanego silnika , są za wysokie obroty na biegu jałowym oraz podwyższone spalanie.
Pytanie : Co uległo uszkodzeniu i jak to można naprawić?
wstawoenie rownolegle rezystora aby “oszukać” wskazanie czujnika temperatury nie rozwiąż`e problemu moim zdaniem, choć wtedy pojawiają się kreski temp.
Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem,

Marek Jazdzyk

pobierz Service manual z neta i przejdź procedure weryfikacji układu czujnika temperatury i wskaźnika. Tam masz pokazane co i na któyc wtyczkach mierzyć o raz jakie powiny być prawidłowe wskazania na poszczególnych pinach