Brak świateł

Witam mam dziwny problem. W skuterze zniknęły swiatła krótkie postojówki i tylna lampa , długie były . Zaczołem jechać to i długie zgasły. Kierunki świecą się , stop też, skuter pali normalnie wszystko niby ok tylko te światła . Raz już tak miałem lecz nie było tylko krótkich i długich śiateł a reszta była , lecz to naprawili w serwisie. W czym może być problem?

sprawdź poprostu żarówki , obstawiał bym że że taki przypadek że wszystkie padły, bo bezpiecznik to nie jest gdyż chodzą kierunki i cała reszta , to samo z regulatorem napięcia , nie może być on bo reszta pracuje dobrze , sprawdź poporstu wtyczki i żarówki

Żarówki dobre niedawno patrzyłem . http://www.keeway-sklep.pl/elektryka/zarowka-h4-35/35w-12v/ zarówka ma 3 podlączenia jak na zdjęciu ida 2 styki równolegle a jeden nad nimi . W kostce podłącza się tylko na 2 te co idą równo ze sobą . Podmieniłem podłączenie jeden kabel podłączyłem do tej co idzie równo a drógi co jest nadnim i normalnie jedna już działa a co z resztą. CZego to wina że podmieniło się podłączenie żarówki na inne stykiż

daro45 napisał:

CZego to wina że podmieniło się podłączenie żarówki na inne stykiż



samo się nic nie podmieniło , to są chyba żarówki dwu rdzeniowe czy jak to nazwać , tzn z 2 drucikami, i jeden się poprostu przepalił , masz 3 podłączenia bo 1 to jest masa / "-" a pozostałe 2 to plusy od dwóch drucików , a to że druciki całe to nieznaczy że wszystko że żarówka jest sprawna , wiem to z własnego doświadczenia

Próbowałem na innych i po 200m jazdy spalone są. Np jade na krótkich śiatłach to po tych 100m spalona , włącze długie i tak samo . A jak jest teraz z tylną lampą. Przecież tam idzie jedna żarówka na stop świeci się a tak nie

Chyba to regulator napiecia ?

a czyli się zaraz palą no to regulator napięcia i to wtedy by pasowało

bo kierunki klakson i swiatło stop oraz rozrusznik idą z akumulatora a switła długie krótkie i mijania tylnie idą z bezpośrednio z regulatora który ześwirował daje zaduże napięcie i pali żarówy

Ale tak nagle się popsuł . Skuter stał prawie 3 miesiące bo mynieniałem łożyska , cyl i potem nie było iskry . Wymieniłem iskrownik i wszystko elegancko tylko te światła przepala

no a czego ty się spodziewasz że regulator będzie ci się psuł powoli ?