Brak ładowania akumulatora

Witam
Mam od niedawna problem z ładowaniem akumulatora w moim skuterze. Jest on prawie nowy bo zakupiony na jesieni, na zimę wyjęty i po niej skuter normalnie odpalał z rozrusznika. Teraz jest tylko pyk przy próbie odpalenia i nie odpala, zegar od razu gaśnie. Bez akumulatora oraz z nim po zapaleniu i włączeniu świateł skuter po minucie(bo z początku jest wszystko dobrze jak jest zimny) przygasa dopiero po dodaniu gazu światła lepiej świecą. Ostatnio zajrzałem do bezpiecznika(w takim białym na czerwonym cieńszym kablu) bo nigdy tam nie patrzyłem i był przepalony i tylko cieniutki drucik który jakby to łączył. Wymieniłem go ale dalej nie ma ładowania. Co może być tego przyczyną?

Sprawdź miernikiem, czy masz wgl jakiejś ładowanie czy żadnego. Obstawiam: Moduł CDI lub regulator napięcia, a w ostateczności iskrownik.

O właśnie wymieniałem moduł zapłonowy ostatnio ale już nie pamiętam czy aku działał wcześniej. Muszę to jutro sprawdzić.

Wstawiłem stary moduł światła na wolnych dalej przygasały po minucie(jakby coś nagle ciągnęło dużo energii) regulator napięcia jest sprawny bo po jego odłączeniu światła bardzo jasno świeciły.

Może masz gdzieś kable syknięte, które powodują zwarcie?

Bardzo możliwe muszę to sprawdzić. U kolegi w tym samym modelu było zwarcie w tylnej lampie i trochę ją z topiło :D

Dzisiaj zauważyłem że jak skuter stoi i chodzi na wolnych obrotach kilka minut to akumulator się trochę naładował nawet zapalił z rozrusznika. Co może być przyczyną nie ładowania go na wysokich obrotach, czy to może być wina akumulatora?

Regulator, nie kombinuj tylko go wymień i będzie ok.

A mam jeszcze takei pytanie czy po włączeniu skutera i naciśnięciu startera rozrusznik powinien chodzić czy raczej nie? (sorry głupie pytanie ale sam już nie pamiętam :D)

Jak aku dobre, rozrusznik i stycznik, to będzie kręcił.

To własnie jak ja tak zrobię to światła przygasają od razu.

Włączanie rozrusznika na zapalonym silniku ? Niezbyt mądre. Wymień regulator napięcia i powinno być ok po czym naładuj akumulator prostownikiem.

Komor napisał:

To własnie jak ja tak zrobię to światła przygasają od razu.

Rozwiń myśl, bo nie rozumiem. Czyli kręcisz rozrusznikiem i światła przygasają, jakie?

Rrozrusznik pobiera dużo prądu w trakcie pracy więc to, że jak kręci to przygasają światła jest normalne.

Dodając gazu zwiększasz obroty alternatora=wytwarza się więcej prądu=światła jaśniej świecą.

Jeżeli na wolnych obrotach trochę naładował się aku a na szybkich obrotach się nie ładuje to w samochodach dzieje się tak wtedy gdy się pasek na alternatorze ślizga. Nie mam pojęcia jak jest w skuterach alternator połączony, ale może coś w tym kierunku. Zwarcia też bym nie wykluczał. Może być też walnięty lub totalnie rozładowany akumulator.

emilos napisał:

Dodając gazu zwiększasz obroty alternatora

W skuterach jest prądnica. Alternator różni się tym że niezależnie od obrotów podaje takie same napięcie a prądnica z kolei na wolnych obrotach silnika podaje mniejsze napięcie niż na obrotach przez co na wolnych światła przygasają. Mówisz o pasku klinowym z tym że jeśli się w samochodzie ślizga to piszczy przez co łatwo jest się zorientować że czas go wymienić.

Ja też potwierdzam. Regulator napięcia!!! Wymień go i wsadzź stary moduł. Pojeździj parę dniu. Jeśli wszystko będzie wporządku zamień moduły. Jeżeli spowrotem to samo się będzie działo to znowu będziesz musiał regulator napiecia kupic a moduł zainwestuj w lepszy, pytanie ile za niego dałeś

Siemka brak ładownia morze byc spowodowany przez zpsutom tz prądnice lub zapłon głuwny albo tak jak wcześniej ktos moądrze napisał że przedtarł się poprostu kabel. muj skuter pali 1,9l na 100km

Zostaw ten skuter i weź się lepiej do nauki języka polskiego.

Mam ZIPP Toros F16 po dłuższej jeździe znikają światła i nie mogę odpalić z rozrusznika, po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika. Z nożnego tak i jadę dalej, ale bez żadnych świateł. Wiem, że przyczyną jest brak ładowania akumulatora, stąd mam pytanie, co jest najczęstszą przyczyną braku ładowania akumulatora.

regulator napiecia albo sama prądnica

Witam ponownie, ładowanie udało mi się naprawić jeden z pinów w kostce pod przednim panelem nie łączył. Sprawdziłem od razu napięcie na klemach do akumulatora, jest Ok. ale zniknęły światła wskaźnik paliwa i wszystko co powinno się świecić. Co dziwne, skuter odpala bez przekręcenia kluczyka na zapłon na kopajdło. Sprawdziłem wszystkie kostki czy nie ma w nich jakichś zaśniedzeń itp. ale wszystko było ok. dopóki nie zacząłem sprawdzać jednej kostki, która miał kilka kabi wejściowych a z drugiej strony była tylko zwora wpięta koło siebie. Niestety chcąc przeczyścić tą zworę wypiąłem ją i zapomniałem w które otworki była ona wpięta, i nie wiem czy to jest przyczyna że nie ma świateł?