blokada wariatora

Nie wiem jak dokładnie wygląda ta tulejka od środka ale jeśli wewnętrzna strona kołnierza jest większa od samej tulejki to wytoczenie nic nie da bo tulejka będzie za krótka. Ale jeśli wewnętrzna średnica kołnierza jest taka sama jak całej tulejki to po wytoczeniu powinno być ok. Nie wiem czy dobrze to napisałem ale ciężko mi wytłumaczyć słownie o co mi chodzi.

kurcze no to ja w takim razie pojedę do serwisu i kupię nową tuleję odblokowaną nie będe się bawił już w to bo rozwale wał i będzie wtedy

ej panowie ja dziś rozbierałem osłonke przekładni i nie mogłem odkręcić tego talerza od wario bo nie miałem klucza ale zobaczyłem z pod spodu że pierścień na tulejce jest koloru złotego a tulejka srebrnego to co mi w serwiśe wsadzili inną czy co albo od paska tak się zrobiło sam nie wiem a wy jak myślicie

Daj foto.

dam foto jak rozbiorę z kolegą przekładnie bo teraz nie mam czasu po południu dam ci fote

zbyniu tulejka to pasuje bezpośrednio na wałek a na nią jest zakładany pierścień dystansowy i on może być różnego koloru a ma zazadani9e nie dopuścić do maksymalnego zejścia się talerzy wariatora czyli jest to w pełni blokada mechaniczna jest masz założone to o czym pisze. A w obecnej chwili ile maksymalnie jedzie?

zbyniu napisał:

(...) bo nie chcę się toczyć ciągle 55km/h

krzysiek teraz jedzie 55km/h na prostej ze zgórki ok.62km/h pod zgórke 52km/h

i ma wszystkie blokady

a panowie czy to prawda że w kymco vitality w tłumiku przy cylindrze jest zwężka

pomocy zdjełem tokarką ten kołnierz wsadziłem spowrotem i nic co do 1 km/h tyle samo ale trochę przyśpiech lepszy więc co jest morze obciąć rurkę przy tlumiku ten zawirowacz spalin proszę o jak naj szybszą odp.

tulejka została gładziutka? jak zostały jakieś zadziory to wariator może mieć trudność żeby się przesuwać.

tak została papierem ścirnym obszorpwana więc co robić morze tuleje odwrotnie wsadzić tą stroną ztoczoną w strone bloku silnuika o tą co nie ma tego wciencia po blokadzie w stronę kopniaka wiec jak robić radzcie

wcięcia po blokadzie? może na tym wcięciu się blokuje?

zbyniu napisał:

tak została papierem ścirnym obszorpwana więc co robić morze tuleje odwrotnie wsadzić tą stroną ztoczoną w strone bloku silnuika o tą co nie ma tego wciencia po blokadzie w stronę kopniaka wiec jak robić radzcie

Ja nic z tego nie zrozumiałem...

więc tak opowiem dokładnie dostałem od kumpla tuleje zablokowaną i tą tuleje ztoczyłem u wójka ze skutera wyjołem i wsadziłem kumpla tuleje i suwmiarką moerzyłem te miejsce ztoczone na tulejce morze tą tuleje wyjąć i papierem ściernym szorować czy co .Nie wiem co już robić a morze jednak wsadzić odwrotnie tuleje te miejsce ztoczone wsadzić pod wariator a te miejsce na tulejce obok ztoczonego pod pasek czy jak tam już ja nie wiem niczego na necie nie ma o tym wy jesteście moim ostatnim ratunkiem

pozwole sobie napisac cos w tym temacie i moze wy mi doradzicie zalozylem ta tuleje odblokowana do tego wariator naraku sport w nim rolki 5.4 g jak dobrze pamietam ,sprzeglo naraku sport i wzmocniony pasek a mimo wszystko 52 km/h i stop .MOZE WIECIE CZEMU ?? chodzi o KYMCO SUPER 8 4T

pozwole sobie napisac cos w tym temacie i moze wy mi doradzicie zalozylem ta tuleje odblokowana do tego wariator naraku sport w nim rolki 5.4 g jak dobrze pamietam ,sprzeglo naraku sport i wzmocniony pasek a mimo wszystko 52 km/h i stop .MOZE WIECIE CZEMU ?? chodzi o KYMCO SUPER 8 4T

zbyniu napisał:

więc tak opowiem dokładnie dostałem od kumpla tuleje zablokowaną i tą tuleje ztoczyłem u wójka ze skutera wyjołem i wsadziłem kumpla tuleje i suwmiarką moerzyłem te miejsce ztoczone na tulejce morze tą tuleje wyjąć i papierem ściernym szorować czy co .Nie wiem co już robić a morze jednak wsadzić odwrotnie tuleje te miejsce ztoczone wsadzić pod wariator a te miejsce na tulejce obok ztoczonego pod pasek czy jak tam już ja nie wiem niczego na necie nie ma o tym wy jesteście moim ostatnim ratunkiem

Żle zrobiona tuleja to Ci nie pomoże czy ją tak założysz czy odwrotnie, powinna być jednakowej grubości i idealnie gładka, kup odblokowaną i będziesz miał problem z głowy.

misiopodhale napisał:

pozwole sobie napisac cos w tym temacie i moze wy mi doradzicie zalozylem ta tuleje odblokowana do tego wariator naraku sport w nim rolki 5.4 g jak dobrze pamietam ,sprzeglo naraku sport i wzmocniony pasek a mimo wszystko 52 km/h i stop .MOZE WIECIE CZEMU ?? chodzi o KYMCO SUPER 8 4T

Zablokowany moduł, a jak nie to silnik żle dotarty po prostu zajechany.