Blokada w tecnigasie(next-r) ????

Witam,
Dziś miałem okazje rozebrac dyfuzor mojego tłumika jest to tecnigas next-r.
Zaciekawila mnie pewna rzecz i jestem ciekaw czy jest to blokada.
Poniżej fotki.


Czy to jest blokadaż?







Widok z drugiej strony




P.S. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie :mrgreen:

Dziś miałem okazje rozebrac dyfuzor mojego tłumika jest to tecnigas next-r.


Dziś miałeś okazję rozebrać końcówkę tłumika.
Jeżeli średnica perforowanej rurki wewnątrz końcówki jest większa od pierścienia który widać na zdjęciu to tak jest to blokada. (dławik)
W takim wypadku zeszlifuj to multiszlifiereczką albo ręcznie

to raczej nie jest blokada, blokady zazwyczaj jak są to takie aby je można było łatwo ściągnąć np. zwężki nie są zaspawane całkiem tylko np. 1 czy 2 spawy.
a tamto co jest to po prostu tam pewnie wchodzi rurka i jak tam już siedzi to się tam ładnie dopasowuje i nie ma żadnych schodków.
smiećrz średnice tego wewnętrzną i średnicę wewnętrzną części która tam wchodzi stawiam że oba wymiary będą podobne.

Włąsnie żadna rurka tam nie wychodzi bo to jest na łączeniu koncówki tłumika z tylnym kolankiem.
Dziś zrobilęm więcej fotek na których jest pokazana średnica wewnętrzna obu rurek.

]Tylne kolanko [/URL]






Średnica początkowa końcówki tłumika
[URL=[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=554d66c9516b8313]


<a href="">

]Średnica komńcówki tłumika razem z tą zwęrzką

<a href="“>

<a href="”>


Z tego co mi się wydaje to jest to blokada z tego względu iż ta zwęka jest po pewnętrznej stronie końxcówki tłumika tzn. że jakby “zatrzymuje” małą ilość spalin przez co nie można uzyskać pełnej mocy ale to tylko moje skromne zdanie.
Bardzo proszę o odpowiedzi czy wg Was jest to rzeczywiście blokada czy nie i czy to “spiłować”.

Z góry THX :slight_smile:

a zrób pomiar rurki która idzie wewnątrz końcówki tłumika i wtedy porównaj ją do średnicy wewnętrznej tego co trzyma tą końcówkę do reszty wydechu

ymm na tej pierwszej fotce w drugim poście widać jakiś spaw to możliwe że jest to blokada…

JacoPL napisał:

a zrób pomiar rurki która idzie wewnątrz końcówki tłumika i wtedy porównaj ją do średnicy wewnętrznej tego co trzyma tą końcówkę do reszty wydechu




A co zrobiłem :roll: ??
Średnica rurki wewnątrz końcówki tłumika(z ta zwęrzką) wynosi 2cm a średnica wewnętrzna kolanka tłumika ma 1,8cm.
Mi się wydaje że jest to blokada ponieważ gry zkładałem "do kupy" zauważyłem że między tą końcówką której zrobiłem zdjęcie o środkiem końcówki tłumika jest mniej więcej cos takiego ___|----|_____ nie wiem jak to dokladnie narysować żeby każdy zajażył o co mi chodzi ale wydaje mi się że jest to w miare dobrze narysowane i chodzi mi o to że wałśnie między tą srebrną kocówką a śrdkiem końcówki tłumika jest taka jakby mała ścianka, zwęrzkaa i potem jest dalej normalne. Ewentualnie w poniedziałek jak znowu rozbiore końcówke tłumika to zrobie jeszcze kilka fotek i wkleje je tu.




EDIT:
Jeśli chodzi o to pierwsze zdjęcie to wlaśnie nie wiem czy jets to blokada czy jest to poprostu ścianka boczna rurki kolanka końcówki tłuimika, możliwe ze dają to trójkątne "coś"(nie wiem jka to nazwać ;p ) o średnicy wewnętrzej otworu trochę większe i tedy szerokość otworu rurki kolanka się nie zmniejsza i zostaje taka sama.
Musze zrobić więcej zdjęć i bardziej dokładniejszych.

siemka mam pytanie czy ktoś wie gdzie są blokady w skuterze longija L J50QT-K EXACTLY 50 jak tak to proszę npisać z góry dzękuje pozdro dla wszystkicz