Bezprzewodowy internet.

Elo. Chopcy sprawa jest powazna ;D . Chce kupić jakis bezprzewodowy internet (mobilny) , bede go uzywał na wsi . I teraz pare pytan.

1. Czy predkosc (mobilnego) internetu zalezy od zasiegu?
2. Jaki internet najlepszy ? era,plus, orange?..


To tyle : ) . Dodam ze jest to na wsi, wiec predkosc będzie mniejsza niz w miescie… Orange, plus na max zasieg, 2 km do anteny : ). Pozdrawiam : )

Powiem ci tyle, brałem na próbę z ery internet mobilny, i w domu (może 7km od miasta, z tym że z okna widzę panoramę miasta, bo pomiędzy nami jest dolina wisły i nic nie zasłania) szybkość tego neta była tragiczna. Google wczytywało się ze 2 minuty, a allegro 5-7minut. Mówię tylko o stronach głównych, bez wyszukiwania.
Poza tym, nie wiem czy wiesz, ale ten internet ma limit transmisji danych. Ja na twoim miejscu kupiłbym router lub neostradę z liveboxem.

[ Dodano: 09-02-2010, 09:23 ]
Jak mówisz że orange i plus na max zasięg, to zapytaj czy mógłbyś wziąć modem na próbę, ja tak wziąłem w erze. Tylko przygotuj się na to że będziesz musiał zapłcić kaucję (ja płaciłem 250zł, spokojnie, zwrotne) i starter(ja płaciłem 25zł-niezwrotne:().

Miałem plusa to nawet w centrum miasta słabo chodził, i te limity :-?
Ogólnie po takim internecie wiele się nie można spodziewać to jest dobre w trasie maila sprawdźić czy wiadomości przeczytać.

słyszałem ze net playa jest dobry ale nie wiem nigdy nie miałem z tym do czynienia i możesz wziąć neta na próbę

Play - dobry zasięg, szybkie łącze :slight_smile: Tylko czasem się zdarza ze dach w budynkach jest zbyt “mocny” i sygnał jest słabszy :stuck_out_tongue:

Mam ere od 2 lat… Mieszkam na zadupiu i jest huujowo !!! jeśli transfer max 3-4kb/s nie przeszkadza ci to biez ;D. sprawdź w necie gdzie sa nadajniki najblizej jakiego operatora i ten co będzie najblizej tej firmy bierz

jak Wam potrzeba internet do domu to byście się zorientowali czy jest gdzieś u was internet radiowy.
na wsi gdzie kuzyn mieszka tam wszyscy mają radiówkę 1Mb/s i chodzi nieźle a jak ktoś chce można dokupić moduł WiFi i będzie net bezprzewodowy.

Jak to ma być do lapka, który będzie używany w domu to tylko WiFi. Mi livebox w ogrodzie nawet przyzwoity zasięg daje.

Kowal napisał:

Jak to ma być do lapka, który będzie używany w domu to tylko WiFi. Mi livebox w ogrodzie nawet przyzwoity zasięg daje.

Tak do laptopa. Ale chodzi o to ze jak wyjerzdzam na wakacje gdzieś poza miasto na 1-2 tyg to bez neta lipa.. i chciałem jakiegos bezprzewodowego co osiagnie 200-300 predkosci : )

Jak wyjeżdżasz to zostaw ten komputer w domu bo wyjeżdżasz po to żeby od wszystkiego odpocząć. A po co masz się męczyć cały rok z tym netem, jak on ma jeszcze limity, tylko dla tego, żeby mieć neta przez tydzień za miastem. Nie kalkuluje się. Kupuj ruter.

Moja siora ma Play i jest spoko na wsi. Dobrze ciągnie itp :smiley: tylko że max 5GB na miesiąc jest jak przekroczysz limit to będzie ci tak net wolno chodził że co najwyżej na gg wejdziesz :smiley:

Waski napisał:

Moja siora ma Play i jest spoko na wsi. Dobrze ciągnie


Jezu wybaczcie za ten spam ale kurna to zdanie miażdży ;D Jestem bardzo spaczony :P

Rudy zboczuchu nie wypowiadaj się więcej -,- :smiley:

[ Komentarz dodany przez: RudY: 09-02-2010, 22:38 ]
No sam popatrz jak to wyglądało XD

potwierdzam :smiley:
Moim zdaniem to najlepiej router i się nie bawić w jakieś lipne nety :-/