Bardzo duży problem z trzymaniem linki sprzęgła

Witam
Mam ogromny problem dziś przypadkowo wpadł i zaklinował się mały śrubokręt płaski w trzymanie linki sprzęgła. Próbowałem wyciągnąć, ale niestety ułamało mi się trzymanie. Nie mam pojęcia co z tym zrobić? Ma ktoś jakiś pomysł?

FOTKI:









PS. Z GÓRY DZIÊKUJE ZA POMOC :frowning:

Sklej to trzymanie poxyliną albo na allegro są takie kleje pod tytułem “spawanie na zimno” naprawdę dają mega mocne wiązanie i spoina jest bardzo twarda. a jak Ci się chce to idź do zakładu niech to dospawają i po problemie ;p

Rozmawiałem z kolesiem, który robi na warsztacie powiedział że poxylina nie będzie raczej trzymać co do kleju z allegro nie wiem, a ten ułamany kawałek mam. Co do zakładu spawania aluminium z tego co wiem to muszę mieć to rozebrane :frowning:

Najbardziej pasowałby mi ten klej, ale nie wiem, który kupić i czy na pewno na rade tym klejem? Czekam na jakieś propozycję.

czemu poxylina trzymać nie będzie? jak odtłuścisz to i ładnie przygotujesz to musi trzymać, przecież poxylina klei metal, aluminium, drewno itd z tego co wiem. sprobować możesz ona kosztuje chyba z 10zł a tam i tak dużych obciążeń nie ma to będzie trzymać. a jak nie to tym klejem musisz spróbować bo inaczej chyba nie da rady, pospawać może by dali rady bez rozbierania tylko czy tam dobry dostęp jest do tego? jak tak to możesz się zapytać.

Ja kupiłem ten klej JB WELD i na próbę skleiłem 2 kamyki to nie dałem rady ich rozerwać jak klej związał, po prostu nie dałem rady no a chuderlakiem bez siły jakimś nie jestem także klej wiąże dość mocno powinien trzymać.

Powiedz mi tak co będzie lepsze i mocniej trzymało bo jako tako opór tam jest.
Ten klej “spawanie na zimno” czy poxylinaż

te kleje od spawania na zimno są na prawdę mocne … robiliśmy tym z kolegą chłodnicę w SM i po 10min. zrobiło się jak kamiećń i nic nie cieknie :wink:
Możesz zrobić też na skróty …
Zrobić tak ja na tej focie:
http://img52.imageshack.us/i/55670063.jpg/
i to kółko czerwone to tam dajesz opaskę tak żeby przechodziła przez ten urwany uchwyt i opaski te 2… i też powinno się trzymać :wink:
Chyba wiesz o co mi chodzi ?

Tak wiem, ale po co się bawić w takie coś skoro mówicie że ten klej z allegro “spawanie na zimno” jest bardzo mocny i będzie trzymać? Wiec kupię ten klej J-B WELD i skoro tak mówicie mam nadzieję że po zrobieniu tym będzie trzymało.

danielo321 napisał:

Wiec kupię ten klej J-B WELD i skoro tak mówicie mam nadzieję że po zrobieniu tym będzie trzymało.


Musi trzymać ... jak nie będzie trzymało to znaczy ze ty to źle zrobiłeś :-D bo klej na prwdę jest super ekstra ...

Skoro tak mówicie to tak zrobię. Powiedzcie mi te dwie zawartości tubki się ze sobą miesza i nakładaż

tak miećszasz dokładnie i nakładasz, te kleje są w 2 wersjach podobno jedna schnie szybko a inna 15/20h, ja mam tą drugą schnie długo ale trzyma bardzo dobrze, chyba że sklejone miejsce będziesz ogrzewał to w godzine się zrobi kamiećń ;p

Ja osobiście mogę czekać nawet 30h, ale muszę wiedzieć że to będzie miało sens. Powiedz mi ten będzie dobry? http://www.allegro.pl/item997490881.html

będzie dobry, wszystkie te kleje to to samo ;p
ja mam prawie identyczny tylko pisze na tubkach autowield a z tyłu na instrukcji na opakowaniu znowu mowa o kleju JB Weld także wiesz ;p w sumie jeden chuj z tymi klejami, każdy taki sam, ten z linku będzie dobry :stuck_out_tongue_winking_eye:

No to w takim razie zamawiam i dziękuje za pomoc jak przyjdzie to dam znać co i jak :slight_smile:
Jeszcze raz dziękuje bo myślałem że jest tylko jedno wyście ze spawaniem w nakładzie.

[ Dodano: 19-04-2010, 20:30 ]
Powiedz mi, a ta będzie dobrać http://www.allegro.pl/item998789979_najmocniejszy_klej_do_metalu_do_temp_315_stopni.html

tylko pamiętaj żeby ładnie to odtłuścić, matowić nie musisz bo to już jest chropowate, dobrze odtłuść i jak posmarujesz klejem dociśniesz to potem naokoło z zewnątrz na łączeniu też możesz obsmarować grubszą warstwą kleju, tylko te boki wtedy zmatować będziesz musiał ;p i nie dociskaj do samego końca żeby kleju dużo nie wypłynęło bo z tego co zauważyłem to jak jest cienka warstwa to słabo trzyma klej, musi być go troszkę na tym łączeniu ;p

Ten też będzie dobry, mam identyczny ;p pisze, że schnie do 15godzin ale po 15godzinach klej jest jeszcze troszkę taki miękki tak z 24godziny niech schnie dla spokoju chyba że będziesz czymś ogrzewał to szybciutko zaschnie ;p

No nic w takim razie za mawiam ten- http://www.allegro.pl/item998789979_najmocniejszy_klej_do_metalu_do_temp_315_stopni.html i mam nadzieje że wszystko ładnie i solidnie będzie trzymało :slight_smile:

Najpewniejsze? Wygnij blaszkę, zrób otwór i przykręć ją do pokrywy.

Nie chce dziurawić pokrywy.

Ty nie masz dziurawić pokrywy tylko blaszkę przykręcić do śruby która łączy ją z karterem.