Aprilia SR WWW @ LC by FiRe// Nowe foty!

Wstęp

Witam. Chciałbym przedstawić Wam moją Apkę, którą nabyłem na początku czerwca tego roku. Jest ona z 1999 roku i posiada silnik Minarelli Horizontal. Kupiłem ją za 3000zł w zewnętrznym stanie idealnym, bez ryski, ale wiadomo, za tą cenę się nówki nie dostanie.

Tuning

Przy kupnie skuter miał już tłumik LeoVince Touring, szczerze mówiąc nie jest to stricte sportowy wydech, ale ma za to bardzo ładny, basowy dźwięk . Niestety poprzedniego właściciela nie było chyba stać na sprężynki sprzęgła i żeby osiągnąć taki efekt… posmarował okładziny i dzwon smarem . W tym wypadku nie pozostawało nic innego jak kupić nowe sprzęgło i miękkie(!) sprężynki S6. Do tego doszły rolki 5.0gr także od Stage 6, oraz parę innych rzeczy już nie tuningowych, a zamienników.

Obecny setup to:

-Cylinder Airsal Sport 50cc LC
-Części potrzebne do przeróbki na LC
-Pompa wody S6
-Tłumik LeoVince Touring
-Sprzęgło RMS
-białe sprężynki sprzęgła Stage6
-rolki precyzyjne 5gr Stage 6
-wał Tec Racing
może coś jeszcze, nie pamiętam

Visual:
-Manetki Revo Flame
-Przyciemniane kierunki
-Grill od Di-Techa
-wzorki na tylnych światłach
-Ryfle
-Pęknięte lusterko (takie było przy zakupie)
-Napisy na oponach
-Obudowa pompy wody małowana aerografem
-Zegary od nowszej wersji
i może coś tam jeszcze…


Kiedy ostatnio zerwał mi się pasek nie wiem jakim cudem gwiazdka na wentylatorze wariatora zcieła całe ząbki na wale :573: . Myślałem że jeszcze może pojeżdżę, ale kiedy pozakładałem wszystkie części do przeróbki na LC moja Apka osiągała astronomiczną prędkość 20km/h i ruszała z full manetki… Poprostu wentylator waria nie kręci się razem z wariem tylko jak chce… Pieniędzy już nie mam, więc musiałem uprosić mamę, żeby pożyczyła :-> . No i dzisiaj właśnie zamówiłem sobie na Mielochu wał Tec Racing, łożyska S6, klin, uszczelki silnika, gwiazdkę do wentylatora, czujnik temperatury i GoFast!`a, żeby to szybko poskładać :mrgreen: . Zamówienie już zpakowane, dzisiaj wysyłka. Wyjąłem wczoraj silnik i przed chwilą pomalowałem kartery :wink: .

Zdjęcia niestety dam sprzed przeróbki, bo nawet nie zdążyłem ich zrobić a silnik wyjęty, czyli jescze w AC, bez grila od Di-Techa i jakichś tam pierdół.









W planach mam Lasera X-Pro w chromie oraz nowe małowanko (być może kameleon), ale to wszystko w przyszłym roku, bo i tak wiszę mamie prawie 600zł :roll:

Komentujcie :wink:

Fajna apka :smiley: ja z kolorków to bym zewnetrzne plastiki dał na biało a środek zieleń kawasaki albo pomarancz ktm :slight_smile:

Super apka niby z wygaldu seria ale ma cos w sobie :smiley:
Wczesniej to byla ac?? ten maly wlot nie przeszkadza w chlodzeniu ? nie myslales o czaszy z lc ? :smiley:

Danielson napisał:

Super apka niby z wygaldu seria ale ma cos w sobie :D
Wczesniej to byla ac?? ten maly wlot nie przeszkadza w chlodzeniu ? nie myslales o czaszy z lc ? :D



Zdjęcia niestety dam sprzed przeróbki, bo nawet nie zdążyłem ich zrobić a silnik wyjęty, czyli jescze w AC, bez grila od Di-Techa i jakichś tam pierdół.



:-D

Jest wlot od Di-Techa właśnie żeby lepsze chłodzenie było, specjalnie dla Ciebie wrzucam zdjęcie (już pomalowany) :lol:

Ta plamka na nim to odcisk palca, żeby nie było że nie umiem małować (bo nie umiem xD)

Dzięki za komentarze.

teraz jest spoko :smiley:
A wygląda jakby badlooka mial xD albo mi się wydaje ;D

FiRe napisał:

i GoFast!

no tak z gofast szybciej to poskladasz :smiley: xD Na ac jak osiagi byly?

No fajna apka:) i fajna mama bo kasę porzyczyła xd :stuck_out_tongue:

Osiągi na AC to koło 80km/h licznikowe, bo katowany był xD ale na cylku jeszcze dało się jeździć :smiley:

Badlooka nie ma, niezbyt mi się podoba badlook w SR`ce

No i GoFast! obowiązkowy :sunglasses:

Porpbie zdjęcia jak do domu przyjde, bo z biblioteki szkolnej piszę :roll:

Pozdro.

[ Dodano: 09-10-2009, 19:16 ]
UP! :slight_smile:

Wał założyłem wczoraj, ale skończyłem w nocy więc nie pisałem. Wszystko ładnie pięknie, tylko gazior nie wyregulowany. Dzisiaj jakoś nie miałem na to czasu, jedynie przejechałem się kilka razy i jest ok. Na zimnym cały czas gaśnie i dopiero jak się rozgrzeje to da się ruszyć, ale to raczej właśnie wina regulacji i wezmę się za nią najprawdopodobniej jutro. Zdjęć niestety nie zrobiłem, bo nie mam aparatu, ale jutro lub pojutrze powinien być.

Pozdro. :582:

Fajna apka :wink:

Najbardziej w nich podobają mi się felgii ! :sunglasses:

I jak teraz chodzi ?

No na razie to prawie nie chodzi… Nie wiem czego jest tak: na początku muł, potem jakieś 2 sekundy rakieta aż się z siędzenia zsuwam i potem w ogóle się na obroty nie wkręca i jedzie max 30km/h :573: . Nad gaźnikiem siędziałem godzinę i nic, zrobiłem tylko, że na zimnym nie gaśnie. Chociaż jak chwilę postał to coś mu się odmieniło i jechał jak głupi, ale przyszedłem do domu bo zimno. Zaraz pójdę i zobaczę jak będzie jeździł. Może to być wina nowego, niedopasowanego jeszcze paska

Pozdro.

Dysza nie zamała tam siedzi ?

Regulowałeś na ciepłym silniku po kolorze swiecy ?

No właśnie tak mi do głowy przyszło teraz, ze może dysza za mała… Nie wiem jaką mam, nie da się odczytać, ale trzeba zmianić dyszę do niecałego sporka 50cc? Jak tak to jaką dać?

Regulowałem na ciepłym silniku i jakby się nie ustawiło to prawie tak samo jest…

Pozdro.

edit: dyszę mam 98

[ Dodano: 12-10-2009, 18:55 ]
up! Nowe foty, trochę poskładany: