Aprilia Sr 70 Zmiana przełożenia ( wtórna I pierwotna)

Witam wszystkich serdecznie, przychodzę do was z pytaniem ponieważ przekopałem całe internety i nie znalazłem odpowiedzi a mianowicie chodzi i o zmianę przełożenia w moim skuterze (Aprilia sr silnik piaggio).
Posiadam dość mocny set i jedyne co by mi zostało do zmiany to właśnie przełożenie i teraz pytanie czy jest sens wogóle ruszać seryjne przekładnie słyszałem że trzeba najpierw wyliczyć ilość obrotów dzwonem na obrót koła co zrobię i dodam w komentarzu ile wyszło i prosił bym was o rade na jakie przełożenie ewentualnie zmienić żeby zrównoważyć v-max z przyspieszeniem.
Mój set:
-Cylinder Stage6 MKII Racing
-Wydech Yasuni C16
-Zapłon MVT Premium
-Wariator Stage6 Oversize (cały zestaw z korkiem momentu I paskiem)
-sprzęgło Stage6 R/t
-Dzwon sprzęgła stage6 R/t Cnc
-Gaźnik Stage6 24mm
-Mębrana Stage6 V-Force3
-Króciec Polini 360
-Filtr powietrza Stage6
-boost bootle Stage6

Z silnika została jedynie obudowa seryjna I właśnie przełożenie dlatego proszę was o pomoc czy to ruszać czy dać sobie spokój i czy przy iesie to jakieś fajne efekty.
Dodam jeszcze że jeśli doradzicie mi co wybrać jakie przełożenia to kupię wtórne i pierwotne plus obudowa przekładni sportowa.
Z góry dziękuję wszystki za pomoc, Pozdrawiam.

to jest straszny grubas. możesz sobie pozwolić na najbardziej hardkorowe przełożenie.
tylko pytanie w która strone chcesz iść - w przyśpieszenie czy w Vmax. Bo w obydwie na raz iść nie możesz.
Wiec czego czujesz że masz za mało?

Kurcze właśnie się zastanawiam, a powiedz mi w razie czego jesteś w stanie mi pomóc cos dobrać?
I pytanie czy jak wybiorę np v-max to czy dużo przyspieszenie na tym ucierpi.

zaczyna sie rozmowa o subiektywnych odczuciach w nieokreslonych jednostkach typu “dużo”, “fajnie”… itd. Ja odpadam.

Okej to jesteś mi w stanie jak kolwiek pomóc jak się zdecyduję czy v-max czy przyspieszenie chodzi mi o dobranie konkretnych przekładni?

ale to nie ma co dobierac bo masz 1-2 zestawy do wyboru. wiec to tak raczej proste jest

To znaczy widzaĺem ze jest dużo tego wtórna I pierwotna z czego jedna mize być np 11/40 a druga inna i jest wiele tego

a który to jest rocznik i jakie przełożenie masz teraz w serii?

To jest aprilia sr 70 silnik piaggio rok 2003.