Aprilia RX 50 Rekordzisty silnik 125 już jest ;)

250 4t już mi nie wejdzie :wink: w ramę się zmieści ale bak bym musiał mieć 2l najbardziej nastawiony jestem na rotaxa 122 lub 123 albo od jakiegoś wyczyna na razie przeglądam może się jakaś okazja trafi jeszcze :slight_smile:

wymyśl coś,nie każde 250 jest takie same może jakoś wejdzie ;]
2l to dużo jest xd

a z crossów nie są te silniki jakieś takie mniejsze?
bo to tam tka jest dopracowane wszystko, lżejsze inne lepsze.

Jest silnik od cr 250 ze wszystkim ale boje się że to trup ;/ z roku 1982 LC jeszcze jest gas gas 250 do tego mało części i sprzęgło hydrauliczne.
No od 250 2t jeszcze tam wejdzie ale w 4t już jest głowica przez co więcej miejsca zajmuje.
Jeszcze poczekam może jeszcze jakieś silniki się trafią w rozsądnej cenie :slight_smile:

no lepiej poczekać żeby kupić coś dobrego niż potem żałować

kup silnik od YZ 125, jak chcesz dużo mocy, a jak Ci wystarczy to 25koni to bierz od DT,TDR,tZR itd. Dobre silnik, trwałe, bezawaryjne, no i w sumie mocy pod dostatkiem, wystarcza… Dasz przełożenia na moc i będzie zapierdzielać… No i jeszcze ta apa jest lżejsza od DT ;p.

też myślę nad silnikiem od dt jest ich kilka z czego jeden po kapitalnym remoncie a od yz 125 nie mogę dorwać silnika tylko wszystkie na części ;/ mój braciak miał kiedyś TDR ale to jakaś była najmocniejsza wersja i to fajnie szło nie chce zrobić swapa i żeby to słabe było a z nowym serduchem na tor na pewno nie raz bym się wybrał :wink:

Daje rade na torze szczególnie, że mam to Gianelli właśnie :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=3v5Odp57rZU <- To jest z 2giego “treningu” :stuck_out_tongue:
DT to właśnie ciężka krowa i też to mocno ogranicza.
Chcieć to móc :slight_smile:
Do RX 50 nie wrzucałbym crossowego 125 a co dopiero 250 w 2T bo to nie ma prawa bytu :stuck_out_tongue:
po 1. wątpię, że apa konstrukcyjnie wytrzyma wściekłość 250 2T a po drugie ty nie wytrzymasz … do tego motorka to by silnik z DT w zupełności starczył jak właśnie nie jakiś rotax bo to ma na serii 30pare koni :slight_smile:
250 4T odpada bo silnik jest dosyć większy a szczególnie do 50tki :slight_smile:

Edit: Za 1,5roku mogę Ci sprzedać gianellika :stuck_out_tongue: Ale różnica jest przeogromna :slight_smile: Nawet na filmiku słychać, że jak dostaje 7k obr. to koło mieli

Będzie silnik 125 :slight_smile: jutro będzie wysłany a nie powiem wam od czego to będzie niespodzianka powiem tyle że to 2t lc :wink:

Pewnie rotax 122/123 albo silnik od dt/tdr

od cagivy super city 125 udało mi się kupić w dobrej kasię z osprzętem

o kurde, najmocniejsza 125 w motocyklach z homologacją ;), przynajmniej na tamte lata :D. No to nieźle będzie chodzić :D…

W przyszłym tygu ma być silnik, a obecne am6 z apki już wyjęte :wink: zobaczymy jak to będzie chodzić na pewno lepiej będzie jak teraz :slight_smile:

a super city to nei miała czasem tego samego silnika co mito ?:stuck_out_tongue: Bo mi się wydaje że tak

tak to jest ten sam co w mito, 7 biegów nie :P?

Tak to jest identyczny silnik jak w mito tylko mito były 2 wersje z 6 biegowo skrzynio i 7 ta z 7 biegami była mito evo możliwe że w tym silniku też 7 biegów będzie to się okaże nie długo

a jeśli mogę spytać, ile dałeś :)?

za silnik z wydechem elektroniko i gaźnikiem dałem 1000 + przesyłka 1200 się zmiećszcze

TO teraz zainwestuj we wszytsko(hamulce, opony, zawiecha itd.) wokół silnika :stuck_out_tongue:

To już jest zainwestowane zawieszenia i koła :wink: przez innego właściciela seryjna podnóżka centralna do ziemi nie sięga ;d

[ Dodano: 03-01-2011, 21:15 ]
Silnik już zapakowany jutro będzie wysłany przez kuriera myślę że środa-czwartek będzie :slight_smile:

W czwartki poczta nie pracuje :stuck_out_tongue: