Aprilia RS

Jak ja was tak ostatnio czytam to … nie wiem co o tym myśleć :stuck_out_tongue:

To jest internet i tu piszę się przeważnie na szybko i niektóre błędy robią się przypadkowo a reszta użytkowników i tak kapuje o co chodzi … tak samo z gg jest -.- Rozumiem jakby jakaś babcia nie zrozumiała ale ktoś kto sam posługuje się takim potocznym językiem to proszęęęę …

P.S.

Mafioz napisał:

Każdy rodzaj moto ma podobną


Co to w ogóle jest moto ? MOTOCYKL !!! :PP

Piszemy potocznie ale nie mylmy znaczeń pewnych pojęć do cholery.

współczesne ścigi wszystkie są do siebie trochę podbne, mają często podobną linie itd.



Zrozumiałem o co mu chodzi. A chodzi mu nie o linię, tylko o stylizację. Bo podobną LINIÊ mają wszystkie crossy, skutery itd. A podobną STYLIZACJÊ mają na TDR 125 i TDM 850 ta kruczkowa. A żeby jeszcze bardziej to uzmysłowić to spójrzcie na obecną RS 125 i na SR 50 Factory. Maja podobną stylizację, ale nie linię.

A ja zadam jeszcze jedno pytanie “dlaczego”.

Dlaczego piszesz “współczesne”? Starsze nie miały podobnej liniż

omg. ludzie to jest forum miłośników jednośladów a nie polonistów :!:
weźcie się ogarnijcie i dajcie temu spokój

A czy nasza grupa ma być kojarzona z debilami i nieumiejącymi się wyrazić osobamiż

nie… ale ma być kojarzona z luzakami (spoko ludźmi), a nie sztywniakami… chyba każdy lubi tą atmosferę co panuje na forum coś właśnie tym wyróżnia się nasz forum od innych, że rozmawiamy tu na luzie a nie wszystko na sztywno


A czy nasza grupa ma być kojarzona z debilami i nieumiejącymi się wyrazić osobamiż


jakby to jakieś forum polonistyczne było a kogo to obchodzi czy jest dobrze stylistycznie napisane ważne jest to co napisze na temat danego moto a właśnie takich ludzi bardziej kojarzy jako debili dbających o każdą literkę niż tych co tam popełnią kilka błędów, tyle ode mnie nie wiem po co w ogóle było się kłócić cało stronę a ty kowal załóż forum polonistów i tam będziesz mógł wszystko robić a nie do każdego posta piszesz że jest to źle, jak nie pasuje to nie pisz i już tyle ode mnie na ten temat trochę się rozpisałem :lol:

a co do Aprili będzie jak yamaha yzr 125, 2t do 2t 4t to od 250 cc można brać :) poniżej to trochę mułowata to wypada

http://www.scigacz.pl/Aprilia,RS4,125,przystojniaczek,14650.html

I tak bym nie kupił bo nie kręci mnie plastik

Wino napisał:

I tak bym nie kupił bo nie kręci mnie plastik



x2 :)

Mnie też nie kręci plastik, ale rozwiązanie techniczne wyprzedzają o jakieś 10 lat R125 i CBR125, np up side down z przodu, radialny 4!-tłoczkowy zacisk, 2 wałki w głowicy(choć chyba CBR też już ma 2 wałki) itd. Cena powala na ziemię, ale tu widać za co się płaci :wink:

Hej sory że tu piszę na ten temat, ale może warto wyjaśnić co znaczy radialny zacisk. Mam wrażenie że nie jestem to jedyny który nie do końca rozumieć to pojęcie i można by tu na miejscu to wyjaśnić.

[ Dodano: 01-02-2011, 15:32 ]
I wydaje mi się że model od 2006 jest ładniejszy, no i oczywiście silnik, może nie lepszy, ale dający dużo większą frajdę z jazdy, a o to przecież chodzi.

Pompa radialna charakteryzuje się tłoczkiem ustawionym prostopadle do kierownicy, co daje lepsze wyczucie hamulca

W zwykłych pompach tłoczek jest równolegle do kiery

Zacisk radialny różni się od zwykłego tym, że śruby mocujące są w przybliżeniu na
promieniu osi koła (bądź prostopadłe do osi koła), w przeciwieństwie do
klasycznych zacisków gdzie śruby te są równoległe.

Toć i w mojej śruby są prostopadle…

[ Dodano: 01-02-2011, 18:04 ]
looknijcie w filmiku jak to wygląda z tyłu… centralnie z tyłu.

[ Dodano: 01-02-2011, 18:05 ]
w 1.03

[ Dodano: 01-02-2011, 18:08 ]
1.18, wygląda jak to siedzenie aeroxa zachodzące na lampe i lampa z tym wcięciem jak te tuningowe do aeroxa

[ Dodano: 01-02-2011, 18:09 ]
moja rs ma zbiorniczek płynu taki jak w prawdziwych scigach, a tu jak w skuterze…

[ Dodano: 01-02-2011, 18:10 ]
1.16, tutaj tłoczek tez jest równolegle do kiery.

[ Dodano: 01-02-2011, 18:14 ]
Żeby nie było że chwale mój model, to powiem że w moim nie udana jest lampa, jeżeli naciśnie się na nią od góry, lampa po prostu obrywa się. looknijcie na foty jak to wygląda.

[ Dodano: 01-02-2011, 18:15 ]
tylna lampa

rs125 ma radialną tarcze nie zacisk… zobacz sobie tarczę, że rusza się na boki, dzięki temu lepiej się układa podczas hamowania
A mi tam się lampa nie obrywa ^^ chociaż też nie jest sztywno

Adi, jeśli nie znasz pojec to nie gadaj glupot :stuck_out_tongue:

Wlasnie ma radialny zacisk, bo radialnosc to ulozenie prostopadle wzgledem punktu zaczepienia czyli w tym przypadku tarczy hamulcowej.

a tarcza jest plywajaca, nie radialna :wink:

aa masz racje… pływająca nie radialna, pomyliło mi się :mrgreen:

Adi, mi też się nie obrywa, ale jak byś mocniej nacisnął, oparł się na niej to pęknie.