Aprilia RS

125cc 2T to i może dobre… ale na krótko :smiley: ta żywotność… żeby chociaż o 35% była większa i spalanie z 20% mniejsze to 4T miodzio by był :smiley: żeby apka 125cc paliła tak te sobie 5/100 :smiley:

Ide o zakład, że jeżeli zostaną tylko 125 4T(już nie będzie ścigów 2T), to momentalnie na rynku pojawią się POWER COMMANDER’y do 125 :wink:

Dywersant napisał:

to momentalnie na rynku pojawią się POWER COMMANDER'y do 125 ;)



tzn??

tzn. sterowniki zapłonu i wtrysku, które będą wyciskać wszystko, co możliwe do wyciśnięcia z silników :wink:

to zwiększa moc, i to dość ostro w 4t albo w 600…

zanim 125 2t wypadną z obiegu to sporo czasu minie, pomimo że honda nsr ma najnowsza 7 lat i tak dużo osób ją kupuje to samo będzie z apką rs będą kupować roczniki 2010 i przez 10lat będą jeszcze krążyć i część ludzi po prostu kupi używany sprzęt a 2t niż nowy 4t mimo iż go by przykładowo było stać.
ale skoro z apki zrobią 4t to to musi też stanieć sporo bo ja bym nie dał 20tyś za moto które nie ma prawie mocy wgl za 125 zadną bym nie dał nawet 20tyśzł a za 4t na pewno nie xd

Mafioz, nie wziąłeś pod uwagę podstawowych praw ekonomii, czyli jak czegoś jest mało, to drożeje. Gdy wszystkie tego typu 125 2T(czyli RS) wypadną z produkcji, to ich ceny zaczną rosnąć na rynku wtórnym(bo ludzie będą chcieli mieć mocną 125 i bębą nakręcać ceny). Oczywiście w pewnym okresie ceny 4T spadną, ale wg praw ekonomii ceny dóbr będą i tak nieustanie rosnąć :573:

[ Dodano: 28-11-2010, 01:15 ]
Po wycofaniu RS 125 2T Aprilia jeszcze będzie produkować części(prawo nakazuje produkcji części zamiennych chyba przez 15lat od daty zakończenia produkcji), więc z tym problemu nie będzie, ale ceny wtórnych egzemplarzy pójdą w górę :wink:

chyba tylko na początku, patrząc na NSR nie weim może 2/3 lata po jej wycofaniu jej ceny wzrosły, ale teraz się umiarkowały, chyba, że dlatego, że nie jest jedyną 125 2t, ale za jakiś czas rs też nie będzie jedyną 125 2t, zostaną stare egzemplarze na pewno, ceny mogą niby wzrosnąć ale pewnie spadną po jakimś czasie bo jak rs tak pójdzie w góre to po rpostu będą ludzie kupować inne 125 2t ;p
Bardzo prawdopodobne też, że wielbiciele szybkiej jazdy i ścigów w celu posiadani9a mocnego sprzętu w 125 kupią po prostu SM jakieś 125 2t i będą zapierdalać ;p

Ja tam nigdy bym nie kupił 125 w 4t… do mnie to było by za słabe, chociaż tym spalaniem do siebie przekonuje :slight_smile: Kto wie, może kiedyś zrobią tak że 4t będzie dorównywało mocą 2t… :stuck_out_tongue:

mnie się wydaje, że jakby konstruktorzy się postarali i wycisneli siódme poty z takiej 125 4t dobierając dobrze zawory, kąty otwarcia bardzo precyzyjnie i wgl to tam ustawili najlepiej jak się da do z 25 koni by dali rade wycisnąć ;D

Wiecie, niewykluczone że takatechnologia mocnych 125 4T już istnieje, ale tak od razu nikt tego nie wprowadzi. Dlaczegoś
Bo jak tak zrobią, to nie zarobią(swego rodzaju układ pomiędzy producentami 125). Jeżeli od razu zrobili by mocną 125(bardzo bardzo drogiej), to nie zarobili by tyle, co poprzez stopniowany wzrost mocy w poszczególnych modelach, który nakręca popyt. Ekonomia tutaj rządzi i tyle w tym temacie.

PRZEDEWSYSTKIM takie silniki , były by mocno wyżyłowane i szybko by się zużywały a niektórzy wolą 2t bo konstrukcja jest banalna w porówaniu do 4t

na pewno ze 125 4t potrafią wycisnąć więcej jak 15 koni… wystarczy wsadzić jakieś lepsze części, przecież w gpmoto z 600 wyciągają kilkanaście koni więcej poprzez dopracowanie jakby, dzięki lepszym częścią itd więc w drogowych maszynach też takie coś istnieje i 15 koni z 125 4t to na pewno nie kres możliwości ;D
Do maszyn 125 na wtrysku pewnie wystarczyłoby wgrać bardziej dopracowaną mape zapłonu aby wycisnąć kilka koni, gdyby w takiej cbr zrobili 4 zawory zamiast 2 i je maksymalnie powiększyli itd to już by było pare koni więcej a to tylko takie powszechne informacje o których każdy ma pojęcie a konstruktorzy pewnie mają jeszcze bardziej zaawansowane myki na zwiększenie mocy ;p

Mafioz napisał:

Do maszyn 125 na wtrysku pewnie wystarczyłoby wgrać bardziej dopracowaną mape zapłonu aby wycisnąć kilka koni


POWER COMMANDER

Ta rs przypomina cbr z 2010 roku

http://www.motodesign.org/2011-aprilia-rs4-125cc-and-rs4-50cc/ więcej fot jakby co i informacji ;d

Mafioz, ja z tej strony info wypisałem :stuck_out_tongue:

a zdjęć to już nie dodałeś ;p

Wino napisał:

a rs przypomina cbr z 2010 roku



z której strony?!

wrona … :

Mafioz napisał:

http://www.motodesign.org/2011-aprilia-rs4-125cc-and-rs4-50cc/ więcej fot jakby co i informacji ;d