Aprilia RS grzeje sie!

no widzisz… czyli jest do wymiany… :wink:
Jak na razie możesz jeździć bez niego, niczym to nie grozi

Tak tym bardziej że wcześniej się grzał jak kręciłem mu max 5tys obrotów a teraz cisnołem na maxa. Ale to przy jakiej temp on się otwieraż Poza tym on chyba jest od oryginalnego cyla
A tu jest nowy 80ccm. Nie wiem czy to robi jakąś różnicę.

Termostat ma gdzieś wybitą wartość temperatury, przy jakiej się powinien otwierać? Tak, czy siak, nie powinien się otwierać dopiero przy wrzątku :wink: Kup nowy(ale patrz na kraj pochodzenia!). Teraz możesz jeździć bez termostatu, ale jak zrobi się chłodniej, to uważaj, żeby nie jeździć na niedogrzanym silniku, bo go zakatujesz :wink:

to jak masz 80ccm to juz bez tego gówienka jezdzij. Ja w swojej 180 tez wywaliłem bo zdarzalo mi się ze się zgrzal a tak to maks trochę za polowe dochodzi

tylko potem jak będzie chłodniej to będzie się moto duużo wolniej rozgrzewało ;p

srolniej a nie wolniej. JUz nie sięjcie paniki :stuck_out_tongue:

srolniej a nie wolniej. JUz nie sięjcie paniki :p


To by nie montowali termostatów gdyby do czegoś nie służyły ;p

no w seryjnej 50ccm tak ale on ma 80

W sumie tak ale pojeździłem z 5km trochę czasu to zajeło a wskazówka ledwo co się podniosła to raczej za zimno ma :stuck_out_tongue:

ja runnerem praktycznie odkąd go kupiłem (2005r) to przejechalem chyba z 500 km i wywaliłem szajsik i bez niego jezdzilem

Wino, ale zauważ prostą fizykę. Skoro silnik ma 80ccm(więcej od serii) i wytwarza więcej ciepła, to szybciej się grzeje i jeżeli termostat byłby sprawny, to szybciej by się otwierał po prostu :wink: A on się w ogóle otworzyć nie chciał, więc jest spierdolony :wink: Termostat montuje się po to, by chronić silnik przed niedogrzaniem, a skoro on się w ogóle otworzyć nie chciał( a powinien wcześniej to robić, niż na serii), to musi być walnięty :wink:

Jak jest silnik za zimny bo za bardzo go chłodzi to też nie najlepiej ;p A z termostatem do temperatury roboczej się szybciej nagrzeje bo płyn w tak szybko nie przepływa i się szybciej nagrzewa i wgl. Ja bym kupił ten termostat dla świętego spokoju, jak działa to w niczym on nie przeszkadza tylko pomaga.

Ps Dywer, to tylko setne sekundy :<

Ok kupie, przypomnę że ten mój obecny termometr otworzył się dopiero w temp. wrzenia wody. Tata mówi że jest walnięty bo powinien wcześniej się otworzyć.

adi94 napisał:

otworzył się dopiero w temp. wrzenia wody. Tata mówi że jest walnięty bo powinien wcześniej się otworzyć.


Twój tata ma rację. Słuchaj się go, to daleko zajedziesz ;)



Odpowiedź myślę że dostałeś więc zamykam. Wino