Aprila sr nie odpala na el.rozrusznik

Witam mam aprilie sr momentalnie przestała odpalać na el rozrusznik.Na kopa pali od razu wykluczam akumulator wymieniłem świece na br8hs oraz (fajke) moje objawy tak jak by nie dostawała paliwa lecz świeca jest wilgna co wy sadzicie ?

A kręci rozrusznik? słychać inny dźwięk niż przedtem z rozrusznikaż

tak rozrusznik kreci walem dzwiek taki sam jak wczesniej

kopałka szybciej obraca wałem , jest zimno moze poprostu obroty z rozusznika nie wyrabiają, poczekaj na cieplejsze dni :slight_smile:

no nie był bym taki pewien problem powstał w połowie sięrpnia a wtedy było jeszcze ciepło

ssanie automat czy ręczne? podłącz prostownik do akumulatora i spróbuj na nim odpalić…

jest ssanie automatyczne próbowałem również opcji z prostownikiem

[ Dodano: 04-01-2012, 21:58 ]
hmm wiecie co zastanawiam się nad taka opcja tylko muszę znać wasze zdanie czy w ogóle się za to zabierać kiedyś jechałem i wjeżdżając do sb do domu skuter mi sam zgasł kiedy zszedł z obrotów próbowałem go uruchomić przez wymianę świecy nic nie dało ani na kopa a na starter to nie było mowy kiedy odpalił i chodził na wolnych obrotach po chwili gas a jak się go odpaliło i dało na gas to muł i zdechł wtedy wyczyściłem gaźnik i wszystko wróciło do normy aby przestał odpalać ze startera el. myślę ze może coś się dostało pod zawór membranowy co o tym sądzicie ?

Mysle, że temat w zlym dziale.

Poza tym regulacja gaźnika, kontrola kompresji ii będzie wszystko jasne.
Jesli rozrusznik krecil tak samo szybko, jak krecil to tylko wina gaźnika albo braku kompresji.
Na kopa masz wieksza kompresje, bo szybciej kreci się wal.

czyli może byc przyczyna wytartych pierścieni i cylka ? Ale czy wtedy by skuter stracił na mocy mój ciągnie jak wcześniej

Jakieś zmiany powinny być. Słaba kompresja odbija się głównie na trudniejszym odpalaniu, osiągach i spalaniu

no skuter nie dawno trochę ciezej odpałał mosiałem dłuzej krecic ale odpalił a teraz wcale

Na moje to coś z elektryką ;/ może jak włączasz starter to jakaś blokada zapłonu się załączaż A na kopke tak nie ma może?? Może immobilizer masz hehe

nie nie zalacza się blokad nie mam imobilaisera xd jak kopie to jest całkiem co innego odpala na dotyk

a sprawdź czy jest iskra jak kręcisz rozrusznikiem :wink:

jak jest to raczej kompresja albo te membranki pod gaźnikiem prawdopodobnie :-?

Na poczatek patrz na kompresje a pozniej mozesz zazcac czyscic i ustawiac gaźnik…