Apka od BALA - Sezon

Wg mojego rozeznania wychodzi na to, że gość pisze mniej/więcej tak:
“cylinder sprzedałem już poza tą aukcją. Nie musisz wpłacać pieniędzy, bo nie sfinalizujemy aukcji.”

Lipa :stuck_out_tongue:

BALU ty nie umiesz po niemiecku ale licytujesz na niemieckim ebayu tak ? :smiley:

RudY, TAK

nie zamawiaj w niemczech bo się nie oplaca lepiej w PL cos znajdz;p ja na tłumik z ebayu czekalem ponad miesiąc ;/

niby tak ale wysyłka idzie na niemiecki adres do brata wiec wiesz

Ja tam zamawiam z niemiec tylko przez polskich pośredników, bo wtedy koszty przesyłki są mniejsze o 75% :wink:

streetrace łożysko igiełkowe malossi mhr i pasek malossi x-special zamówione u smuglera
za całość 600zł

i jeszcze pytanie jak będę docierać to do 100km ostrożnie do 40km/h
potem do 300km do 50km/h a następnie do 800 do 70 ostroznie

i jaką max temperaturę trzymać ? 85* przy docieraniu nic się niestanie ?
rozumiem też że rozgrzewać gdzieś przynajmniej do 40*

i jeszcze pytanie jak będę docierać to do 100km ostrożnie do 40km/h
potem do 300km do 50km/h a następnie do 800 do 70 ostroznie


Jak się dociera to nie można zamulać bo zmulisz w ogóle cylinder ;P
Ogólnie nowe cylindry nie potrzebują aż takiego docierania.
Oglądałem film jak produkują motocykle ducati, schodzi w fabryce z taśmy jazda na hamownie rozgrzać silnik i od razu dają mu w pizdę żeby zmierzyć moc i czy wszystko jest ok z silnikiem itd także docieranie to nie to co kiedyś jak się docierało powoli dokładnie itd ;P

Weź przez pierwsze 30km jeździj wolniej a później tak na różnych obrotach co jakiś czas na max obroty niech wejdzie raz na niskich, średnich itd. Byle nie przegrzać to nic się nie stanie. Takie docieranie do 100km delikatnie pyrkać potem 100-300 jeździć 40kmh jak skuter pewnie ze 100 by poleciał czyli też powolne pyrkanie potem do 60 jeździć itd to tylko zmula silnik i dupa z tego jest ;P Zrobisz 300km to już spokojnie możesz dawać w palnik. Ważne jest tylko to żebyś nie lał oleju na czas docierania żeby miał po prostu dawkę oleju taką jaka ma być nie więcej nie mniej. Mniej wiadomo się zatrze a więcej to tylko wydłuży proces docierania co też nie jest najlepszym rozwiązaniem.

150ml na 5litrów top chyba ok

BALU napisał:

150ml na 5litrów top chyba ok


To Ci mieszanka wyjdzie 1:33 po co takaż oO 1:50 mieszanka jest do jazdy a jak koniecznie już chcesz więcej oleju na docieranie czego i tak nie polecam bo się dłużej będzie docierać a niekoniecznie lepiej to zrób mieszankę MAX 1:40

Teraz jak się dociera silnik, to trzeba od razu w pizde dać :wink: Byle nie przegrzać :wink: Pierwsze 5km jako tako, a potem pizda :wink:

ale to żeliwo jest


wczoraj po południu stwierdziłem że fajnie by było wypolerować komin i tak zrobiłem już wieczorem świecił się jak psu jajca



ale to żeliwo jest


no iż po prostu dłużej się będzie docierać z 300/350km i dotarte a alu 150 max 200.
ja wiem jak małossiego docierałem jak nowy był tak delikatnie wlałem też więcej oleju i ściągnąłem go po 1500km to na gładzi cylindra jeszcze były takie poprzeczne rysy co są zawsze jak nowy cylinder albo po szlifie, docierałem lejąc właśnie 1:33 mieszanke i do 700km jeżdżąc powoli i w efekcie po 1500km się cylinder nie dotarł a przy jakiś 2500 (mówię na oko bo nie pamiętam) już się przytarł cylinder a te poprzeczne ryski miejscami nie zniknęły czyli takim docieraniem nie dość że nie dotarłem cylindra w ogóle to już po 1000km jeździłem ostro a był nie dotarty i się przytarł. Taki był efekt delikatnego docierania z większą dawką oleju. Dziękuję dobranoc.
Parę pierwszych km najwyżej można delikatnie docierać żeby tam się wszystko ustawiło tak jak ma być i te sprawy a później już w pizde trzeba dawać bo inaczej to się cylinder nigdy nie dotrze. Oczywiście bez przesady zeby jeździć ciągle na najwyższych obrotach, trzeba jeździć na pełnym zakresię obrotów raz wolno, zaraz powoli dodajesz gazu aż się wkręci puszczasz itd. Żeby też nie przegrzać i wszystko będzie cacy. Przez pierwsze 100km np. co 15km przeciągać na najwyższe obroty żeby się pokręcił trochę oczywiście pod obciążeniem najlepiej ;p później coraz częściej przeciągać i nie przegrzać i bardzo dobrze rozgrzewać, na First runnie najlepiej nich se pochodzi z 15min nawet ;D i ostatnie minuty możesz trochę po gazować później chwile spokojnej jazdy i dzida ;D

po 15 dostałem paczkę


o 21 już odpaliłem apke



[ Dodano: 23-07-2010, 15:04 ]
zobaczcie jak mam podpięty wąż od pompy do cylka

odkąd kupiłem tak miałem (to jest stara fota) przed chwilą się zorientowałem że coś nie tak

No ciekawię dosyć Ktoś to założył :smiley:
Grzał się przez to?

jeszcze nie zamieniałem jutro się tym zajmę, jestem właśnie ciekaw jak będzie z temperaturą

o co tam w ogóle chodzi dlaczego tam wyłażą jakieś kabelki ??

zamienienie węży dało 10*C na chłodzeniu
doszedł tez nówka dzwon s6 na razie nie zakładam jak sprzedam r1200 to jakieś sprzęgło kupie


Czemu wydech sprzedajeszł? :-<

będę miał polini for race3