aerox za miesiąc

Możesz albo zmoczyć na paliwie za podróże, albo wtopić na zakupie. Obie opcje równie bolesne...
Masz/będziesz miał kasę, ale nie wydawaj jej na pierwsze co ci w ręce wpadnie, bo szansa na skuchę naprawdę jest spora.
Oglądałem używki w sporo wyższym przedziale cenowym i powiem ci, że są w bardzo słabym stanie.
Trafić coś dobrego, to sporo oglądania i wiedza, albo czysty fart. Obyś miał fart.
Rzeszów to spore miasto, nie masz tam kumpli, znajomych-znajomych, krewnych królika, którzy znają sąsiadów, co ich dzieci mają Aeroxy? Trochę połazić, pogadać, pooglądać, dowiedzieć się co się psuje, kiedy, jak drogie w naprawie, co wskazuje na zużycie elementu... Nikogo?

Jesteś szalonym optymistą skoro myślisz że 25-30 tys km wytrzymuje cylinder w aeroxie służącym z definicji do ciśnięcia ile wlezie.
Tzn zapewne gdzieś tam są takie przypadki ale znikoma szansa że kupił dziadek i z wiaderkiem na rybki w weekend jeździł.
Zakładaj wymianę cylindra w aeroxie co 6-9 tys km. 20 tys km na mały skuter to bardzo dużo. Martwisz się cylinderem a tam sie może kończyć sprzęgło, amortyzator, lagi, wariator - a to yamaha wiec to nie będą części po 40zł.
Miej na uwadze że każdy sprzedaje z jakiegoś powodu - czesto jest to niechęć inwestowania w naprawę. A cuda mogą wyjść.

Mam miał jeden parę roxow project robił teraz ma auto ;p ale nie trzymam z nim więc nie pytam . Wolę się sam dowiedzieć i ogarnac niż pytać i jeszcze jednego z widzenia znam wiem że ma nakeda ale nigdy z nim nie gadalem ;p
wwracając do roxa to ten z Nizatyc to nie wiem czy byłby dobry wybór 25k ... To będzie się sypalo ;/

Tak gdzieś czytałem że po 30 wytrzymuja

Z tego co widzę, to w Warszawie jest ich całkiem sporo w przedziale, który cię interesuje.
http://olx.pl/motoryzacja/motocykle-skutery/skuter/warszawa/q-aerox/?search[filter_enum_mark][0]=yamaha&search[filter_float_price%3Afrom]=2000&search[filter_float_price%3Ato]=5000&search[filter_float_enginesize%3Afrom]=50&search[filter_float_enginesize%3Ato]=110&search[filter_enum_condition][0]=notdamaged&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[dist]=30
Pomyśl, czy nie warto się zainteresować. Jak coś ci się wyjątkowo spodoba, to ugadaj się z właścicielem, mogę podjechać i zobaczyć, czy nie ma jakiejś masakrycznej kaplicy. Jak będzie (na pierwszy rzut oka) wart sprawdzenia, to można za 50-100 zeta dać do serwisu i sprawdzą. Będzie dobry, to lepiej dopłacić kilka stówek za transport, niż się wpierdzielić w trupa-skarbonkę, bo np. akurat tylko takie będą u ciebie w okolicy.
Nie kupuj na siłę.
*
Na przykład taki:
http://olx.pl/oferta/yamaha-aerox-piekna-CID5-IDb7wNx.html#eb80c0d1fe
By był OK, to spórbować sprawdzić za 100,-, kupić za 4000,- i może 400,- styknie na dowóz do ciebie do domu...?
*
Na pierwszy rzut oka opony do wymiany, czyli już minimum 300-400 w plecki + wymiana.

Nigdy takiej szalonej rewolucji nie robilem jakby któryś mi się spodobał i by (był dobry ? Jakby pan sprawdził chyba o to chodziło ?) to jak się zorganizuje ten transport jak ja mu zaplce, przepisze umowę :/

To wyjdzie mi jakieś 5100 za wszystko a jeszcze przegląd i ubezpieczenie zrobić + kask to 5500 wyjdzie gdzieś :x a może coś innego jeszcze jak PAN sądzi ( czekam gdzieś do pod końca marca i wtedy trzeba będzie wybierać już ostatecznie )

Ej, tylko nie PAN :-)
My tu wszyscy zmotoryzowani, więc na ty jesteśmy, bez podziału na dzieci, młodzież, czarnych, zwierzęta i zgredów :-)
Zulus vel Arasz jestem :-)))
*
Ja akurat jestem słabym źródłem takiego doradzania, bo nie mam doświadczenia z 50 żadnego, a i generalnie niewielkie.
Yamaha (jak tu Wombat wspomniał) nie będzie tania w serwisowaniu, a kupując używkę musisz się liczyć ze sporymi wydatkami na przegląd (konieczny) naprawy (niezbędne) i dodatki (przerejestrowanie, ubezpieczenie, kask). Im nowszy sprzęt kupisz, tym TEORETYCZNIE te wydatki powinny być mniejsze. Specjalnie piszę teoretycznie, bo 50ccm można zajechać momentalnie, więc nigdy nie wiesz, co wyprawiał poprzedni właściciel.
*
Paci, weź pomóż trochę koledze i coś doradź. Masz największe doświadczenie w temacie.
Budżet mi wygląda na jakieś 2K, maksymalnie 3K, resztę zjedzą dodatki.

No i fajnie fajnie tylko w tym Rzeszowie marnym nic w takim budżecie nie ma, a jak jest to rocznik 98 albo początki 2000

http://olx.pl/i2/oferta/yamaha-aerox-2009r-CID5-ID64Y65.html#:af868034ef w sumie też mam na oku na tym ale jeszcze jakiś miesiąc więc może ktoś wstawi jakiś solidny. Zobaczymy czekamy na 'Paci'

Peugeot i KYMCo całkiem fajne :-)
http://olx.pl/motoryzacja/motocykle-skutery/skuter/rzeszow/?search[filter_float_price%3Afrom]=2000&search[filter_float_price%3Ato]=3500&search[filter_float_enginesize%3Afrom]=50&search[filter_float_enginesize%3Ato]=110&search[filter_float_year%3Ato]=2016&search[filter_float_year%3Afrom]=2012&search[filter_enum_condition][0]=notdamaged&search[dist]=50

Od 2 lat gdzieś marze o roxie więc odpada tylko rox hehe

No, to już twój wybór. Ale wiesz, zderzenie z rzeczywistością bywa rozczarowujące, a czasem wręcz bolesne :-)
Wiem, że ROX jest super maszynką, ale możesz w nim utopić naprawdę sporą kasę.
Oby nie.

Oby ! Na pewno ! ^^

Znalazłem tylko jednego, który by był do obmacania, ale masz do niego 250 km... tylko :-)
http://olx.pl/oferta/sprzedam-zamienie-yamaha-aerox-r-2011-CID5-IDbLUef.html#8fda84fae1
ewentualnie - jak byś się z tym gościem jakoś telefonicznie dogadał - to mogę podjechać go podotykać, czy warto sprawdzać.
http://allegro.pl/yamaha-aerox-i5990449346.html

Ten z olx czy allegro ? PAN mógłby ?

Ten z olx suuuper rocznik cena po prostu miazga szkoda ze w Rzeszowie takiego nie ma ;/ Jeżeli bym tego brał to nie wiem jak bysmy to zrobili przepisać umowę i wgl ...

Bym musiał tam dojechać jakoś ale daleko trochę no ale może bym ogarnął

Kiks, kurde. Jaki PAN, no jaki PAN, no...! Zulus jestem. Jeszcze raz i przestane gadać, zobaczysz :-)
Do tego z Allegro mam 35 km, to mogę podskoczyć w dowolnym momencie, ale do Tomaszowa (OLX), to mi się nie bardzo chce (ponad 100km), byś musiał się z gościem na poważnie umówić jakoś telefonicznie, żeby nie było, że pojadę, coś tam sprawdzę, a zanim ty będziesz miał kasę i możliwość po niego podjechać, to gostek go spyli... i cała robota psu na budę.
Podzwoń do obu, pogadaj, wyciągnij jak najwięcej informacji i się do mnie zgłoś.
Tak czy inaczej byś finalnie musiał po to cudo przyjechać i raczej nie wracał skuterem do siebie (daleko trochę i nie za fajna pogoda jeszcze), więc raczej z wujkiem i przyczepką lub jakimś busem, żeby go zgarnąć.

Przepraszam zapomnialem ;DD

Jezu ją do tego allegro mam 300 km prze.....
Jeszcze miesiąc mam potem już wybieranie i kupowanie :/ nie za bardzo mi też się tyle chce jechać 300 km prawie bez przesady no i w sumie też cena trochę chyba zawygurowana ?:D ten z olx to fajny fajny no ale też 265 km prz....ne ale no okazja dobra no ale dupa zobaczymy w marcu koło połowy czy cos będzie w tym marnym Podkarpacia

---------
Nie klniemy
Paci

Wysłałem ci zaproszenie, to jak klepniesz, będzie się można mailowo złapać i podam telefon.
Tak, z Warszawy, dlatego do gościa z Allegro mam rzut beretem.
Pogadaj sobie z gostkami z tych ogłoszeń, zobaczysz co wyjdzie. Może poczekają, a może pojawią się jakieś nowe (jeszcze luty) i bliżej ciebie. Ale wyluzuj chłopaku, bo ludzie sprzedają sprzęty w strasznym stanie, a na zdjęciach tego nie widać. Mozna się nieźle fqrwić, jak już człowiek dojedzie oglądać. A czasem niezłe kwiatki wychodzą już w rozmowie... Taki przykład:
http://allegro.pl/piaggio-beverly-sport-bv500-tourer-850km-2010r-i5977236507.html
Ogłoszenie wyglada OK, prawda?
Ale uwaga, brak lusterek. A dlaczego...? Nie wiadomo, ale wyszło, że skuterek leżał, podobno delikatnie, na jednym boczku i ślady są, a na zdjęciach w zasadzie nic nie widać. no i do tego jest sprowadzony z USA... Gość to zaczął opowiadać jak się zorientował, że będę do niego jechał 500km i chcę na miejscu zrobić przegląd...
Ale drugi ci nie powie i będziesz dmuchał na darmo 1000km...

Na tel jestem i nie mam jak tego zaakceptować czy co tam sie da kompa mam na gwar i czekam az bede miec to zaakceptuje .

Nigdy nie kupowalem nic z silnikiem :P

Także no świeży jestem, no cos na pewno dodadza w guscie