125'tka a tylko 90km/h?

Cześć,
mam skutera 125ccm, ale v-max to ok. 90km/h. Słyszałem, że robi się coś z zapłonem i wtedy powinien polecieć ok. 110-120 km/h, czy jest to możliweź Czy może coś innego trzeba wyregulować?
Pozdrawiam

zapewne ma jakąś blokadę… pewnie na module… do jakich max obro ci się kręci ?

I w jakim stanie są rolki :stuck_out_tongue:

Obstawiam Black boxa :stuck_out_tongue:

nie wiem do jakich obrotów, bo nie mam obrotomierza, a co do rolek to nawet tam nie zaglądałem…

Poszukaj gdzieś na necie o blokadach w tym swoim skuterku bo to pewnie przez nie …

On seryjnie lata 100km/h, a jeżeli masz już spory przebieg, to obstawiam zjedzone rolki :wink: Max ci to poleci po wymianie tłumika 110km/h. To jest skuter, na więcej nie licz :wink:

a jakie to moga byc rolkiż

Pawełek napisał:

a jakie to moga byc rolkiż


tzn.?
że nie wiesz jaki rozmiar i waga, czy nie masz pojęcia gdzie one są?

nie mam pojęcia jaki rozmiar i waga… i teraz pytanie jak odkręcić wariator? bo próbowałem go klinować jakimś śrubokrętem i kluczem,ale na marne…

Kluczem Pneumatycznym : )

Tak jak wyżej kondzio powiedział, wariator odkręcisz kluczem pneumatycznym. Jeżeli go nie masz to jedź na jakąś najbliższą wulkanizację i zapytaj czy by Ci nie rozkręcili.

żadnym , kluczem , najbardziej domowy sposób, to odkręcasz wydech , w okno wydechowe wkładasz kawałek listewki drewnianej tak żeby zablokować tłok , ale tłok przykładadasz delikatnie krecąc wariem , i potem pulsacyjnie próbuj odkręcić wario,

tak, i listewke zlamieć i mu zostanie w srodku :stuck_out_tongue:

ale to nie ma byc wykałaczka tylko coś konkretnego , u mnie np jest trzonek od pędzla :smiley: , i wbrew pozorom nie łatwo to połamać

Listewka z reguły nie jest wytrzymała, trza było mówić że trzonek.

Najzajebistszy sposób, to dwie deseczki i ścisk stolarski(tylko porządny ;)). Bierzemy dwie deseczki, przykładamuy po przeciwległych stronach talerza wariatora i ściskamy ściskiem stolarskim :slight_smile: Efekt zadowalający, ponieważ nie da się nic uszkodzić tym sposobem :smiley: