125cm lub inny dla dwójki po Mieście

No i jest - kupiony - Romet Retro 7
Masakrycznie wygodny - na kilka sezonów się sprawdzi;

Co miesiąc będę dawał znać co i jak ze skuterem ;)

PS: czy OC i AC na takie cudo faktycznie kosztuje prawie tysiąc zł? :D

OC kup w PZU a AC w Allianz zapłacisz pewnie z 500zl

Udało się załatwić całe ubezpieczenie za 585 zł (oc + ac + nnw) w pzu - ale to na wyjątkowym "farcie"

Gratuluję dobrych inwestycji.

Hello ponownie!

Wczoraj odebraliśmy Skuter z Wrocławskiego Sklepu Amaro;

Za nim przejdę do samego skutera kilka informacji o samym sklepie:

1. Ustal cenę wcześniej - najlepiej mailowo - miej potwierdzenie;
W sklepie pracują profesjonaliści w swoim fachu.
Co mogę mieć na myśli? Mają przygotowane tysiąc ściem i są gotowi na to by bez problemu opchnąć towar, który u nich leży;

Co się stało?
W Amaro skuter Romet Retro 7 jest dostępny w cenie 3890 kolor czarny - zarówno w otomoto jak i na allegro rocznik 2015;
Telefonicznie potwierdzam cenę, co więcej dostaję informację, że skoro jestem z miasta to jeszcze się "dogadamy";
Przyjeżdżam do salonu - mówię, że dzwoniłem - Sprzedawca w sumie zapomniał powiedzieć, że "dogadamy się" to ze swoim wspólnikiem :) współpracownikiem :) bo skuter magicznie kosztuje 3.999 zł - na pytanie o cenę z aukcji/ ogłoszenia dostajesz odpowiedź "bo to był zarejestrowany ale już go nie ma" i inne bajki z kosmosu.
Na pytanie o negocjację ceny dostajesz informację w stylu "jak pan nie chce to nie musi Pan brać" - o taki to model biznesowy wybrali sobie panowie z tej firmy;
Co więcej - "Panie ten skuter to tu stoi 1.5 miesiąca) - a na fakturze: zszedł ze statku w marcu 2015 :)
Gdyby nie to, że skuter jest za 5 setek taniej niż w sklepie w okolicy pracy, to pewnie bym ziomkowi szeroko podziękował;

Odbieramy skuter - gdybym nie zauważył braku śrubki pod siedziskiem to pewnie by się rozleciał po drodze;
Kluczy do skutera nie dostaliśmy - na pytanie od kiedy Romet nie daje zestawu otrzymałem odpowiedź - ten model tego nie ma;
Zegarek ustawiony na 12:00 na sztywno - pytam o zmianę godziny - dostaję info - że jest w instrukcji (podpowiedź: w instrukcji tego nie ma ;])
Patrzę na bak - pół wlane... no qrde, stacja 10 metrów od nich już by zalali do pełna - aż tak żydzą 20 zł? - no dobra jedziemy - niedaleko, po 2.5 km okazuje się, że to nie było wcale pół baku, pływak się zawiesił i tak na prawdę skończyło się paliwo i skuter stanął na dwupasmówce ;) - poważnie? wlali szklankę paliwa?
Wcześniej pytam jeszcze o koszt serwisu gwarancyjnego na 300 km - "każda 125 to 180 zł" - acha ;) - aż się boję o ten serwis;

Co do skutera:
Zawrotne 40 km zrobione i pierwsze uwagi to:

Ładnie wybiera nierówności, jest na prawdę wygodnie;
Sam z siebie dobrze chroni kolana kierowcy;
Na kolana pasażerki lepiej kupię ochraniacz termo;
Pływak jest zacięty z chwilą zalania baku do pełna (trzeba jechać na czuja); - pewnie pójdzie na gwarę przy tym serwisie... (tzn niezgodność z umową)
Bak to ~6 litrów (weszło 5.5 litra a i pewnie 0.5 litra bym dolał na siłę)
Pasuje do niego Pokrowiec Aquaford z Oxfordu rozmiar M;
Hamulce, trochę słabsze niż w naszej 50-tce - ale dają radę;
Trzyma się drogi - nie ma uczucia, że za chwile będzie gleba;
Światła super - dobrze widoczne;
Przednie też całkiem ok! (nie jest to już bańka tylko żarówka - chyba H7)
Instrukcja - BARDZO uboga pod kilka modeli, co w sobie zawiera? ABSOLUTNIE NIC - imo jak docierać pojazd;
Prędkość - szybko się rozpędza - VMAX nie sprawdzałem i pewnie do 300-1000 km nie sprawdzę :)
70 km/h to dla niego pestka (było trzeba coś wyprzedzić);
Spasowanie plastyków - przyzwoite, zobaczymy za kilkaset km lub kilka tysięcy;

PS: ktoś wie jak w tym modelu ustawić ten zegarek? :O

Opisz ten salon gdzie kupiles lub daj link do ogłoszenia,tak dla sportu ich opieelrd..e jak bure suki:D

Do dzisiaj ogłoszenia dalej wiszą :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=6071243169#81d219caa1

http://otomoto.pl/motocykle-i-quady/dolnoslaskie/romet/retro/?search%5Bfilter_float_year%3Afrom%5D=2015&search%5Bfilter_float_year%3Ato%5D=2015&search%5Bfilter_float_engine_capacity%3Afrom%5D=125&search%5Bfilter_float_engine_capacity%3Ato%5D=125&search%5Bcountry%5D=polska

https://www.google.pl/search?q=amaro+wroclaw&oq=amaro+wroclaw&aqs=chrome..69i57.1319j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Co chwila to samo... całkowite zlanie klienta. Nic się nie zmienia...
A strona jest jeszcze ciekawsza:
http://amaro.sklep.pl/skutery/1733-retro-7-125.html
*
Aaaa... bo to 2014, a na stronie o 1K więcej za 2015.

Zobacz drugi link:

Filtr na rocznik 2015
W allegro: Opis 2014 / natomiast specyfikacja ogłoszenia na 2015;
Ewidentne wkręcanie Klienta - sam im na to zwróciłem uwagę - cytuję "nie to błąd w aukcji, rocznik jest 2015" ;)

Roczniki różne w jednym ogłoszeniu (na górze 2014, na dole 2015), moc 8 (na górze), 7 (na dole ogłoszenia), a na stronie sklepu już 9 KM...
Burdelik...

Zulus napisał:

Roczniki różne w jednym ogłoszeniu (na górze 2014, na dole 2015), moc 8 (na górze), 7 (na dole ogłoszenia), a na stronie sklepu już 9 KM...
Burdelik...

Teoria moja jest taka - że burdel nie jest bez powodu - masz przyjechać, a jak już będziesz to przejechałeś tyle miasta, że już zazwyczaj kupisz ;)

Pewnie tak, tylko po co...? Jeszcze to zamieszanie z rocznikiem bym zrozumiał, jako celowe wprowadzanie klienata w błąd. Napali się, zamota, kupi. Ale po co wypisywać jakieś pierdoły w danych technicznych. Tak ciężko przekopiować dane ze strony importera...? Nawet jak nie są prawdziwe, to przynajmniej spójne :-)))

Już zgłosiłem gdzie trzeba ich ogloszenia jak również w dleikatny sposób dałem im do zrozumienia że nie dam robić ludzi w konia,forum odwiedza setki jak nie tysiące dziennie choć się nie rejestruje i opinia na temat amaro wrocław raczej powinna ich zainteresować,chyba że nie zależy im na pochlybnej opini i lubią utratę klijenteli.Jeżeli nie zachowają się jak należy to się pozamiata na forum z ich opinią a Wombata poproszę to żeby z nimi pocisną na fb.

Paci, złe się w Tobie obudziło... :-) Ta buda na podwórku, to małe miki :-)))

Tu nie chodzi o 100zł tu chodzi o zasady,Cwaniaków kasować natychmiast.

No widzę... Ogłoszeniodawca też dostał po D. :-P
Zaczynam się bać... :-)))

Jeszcze Leszka zapytam jak jest z tym zestwem podstawowym kluczy od Rometa powinien wiedzieć,skoro dają go do najtańszego bobka 50cc abys w razie czego mógł wymienić świece to raczej do 125 za 5k też,nieuważasz?

Uważam. Nie wydaje mi się, żeby tego nie było przy skuterze. Inna sprawa, jakiej jest jakości taki zestaw i co zawiera... Ale być powinien.
Myślisz, że ktoś się na takie G. łaszczy?

Jest to taki zestaw za 15zł i robienie z gęby du.. za owe 15zł jest śmieszne bo mozna potem opchnać na allegro
http://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-narzedzi-skutera-motoroweru-atv-i4112642072.html

https://youtu.be/5P8bdwp81a4