zmiana 50 na 80

inne pytanie, rolki powinny wejść do wariatora luźno czy nie muszą dolegać w rowkach?

każdy wariator współpracuje z rolkami o konkretnych i zestandaryzowanych rozmiarach, zmienia się tylko ich waga w zależności od potrzeb podczas regulacji.
Rolki w wariatorze się przemieszczają wiec wchodzą z lekkim luzem - ale nie wnika się w ten luz tylko kupuje właściwe rolki do danego wariatora.

no dziś mi się zmielił pasek napędowy i rolki, które były w wariatorze, nie chcą wejść do końca. Wariator do wymiany czy tak było i ma być?

nie wiem co to znaczy że nie chcą wejść do końca. pooglądaj na YT filmy o wariatorach i zobaczysz jak to ma być złożone

Nortos napisał:

śrubkę od paliwo-powietrze, wcześniej gasł jak to robiłem, dziś sobie normalnie chodził. coś siadło w gaźniku?

Coś siadło i to na pewno. Nie powiem Ci co, bo sam mam taki gaźnik (i nie doszedłem do tego co go boli) którego za ChRL nie daje się wyregulować. Silnik na nim potrafi pracować bez względu na to czy tą śrubkę wkręcę do oporu czy ja wykręcę. Nikt nie potrafi doradzić co mu jest. W efekcie kupiłem nowy gaźnik a ten odstawiłem na półkę (pewnie go wyrzucę).

Wombat, po prostu nie wchodzą. wydaje mi się, że to było specjalnie tak zrobione, coś w stylu blokady bo skuter nie leciał dużo, mimo, że miał moc.
Wersja druga, wariator siadł no ale wątpie, że aż tak by się to powyginało bo wszystko wydaje się proste

A że zadam dziwne pytanie: nie wkładasz rolek poprzecznie? Skoro tam były, to niemożliwe żeby te same nie chciały teraz wejść. Wariator to odlew a nie zwykła blacha i nie ma się tam co powyginać.

nie bardzo rozumiem co ty wydziwiasz z tym wariatorem
rolki się w nim turlają wiec mają mieć luz. Włożone zawsze troche wystają ponad odlewy bo pokrywa wariatora ma się opierać na nich a nie na odlewach.
W zasadzie zawsze to wygląda tak samo.

.

ok, sorki :D jednak wszystko ładnie pasuje, wczoraj po prostu mózg mi musiał przestać działać po ponad 15km pchania skutera :x

mam mały problem, mianowicie pokrywa od wariatora od strony wewnętrznej ma 46cm z wlotem na powietrze, bez, 43cm. Jaki pasek mam kupić?

Pokrywę mierzysz tak:

Do 40cm są 669 mm.
Do 43cm są paski 729 mm. (do cięższych skuterów bywają 749).
Do 46cm są 788 mm.

i trzeba mieć świadomość że to są dane najbardziej prawdopodobne ale nie 100% zawsze prawdziwe bo wariacje z paskami bywają przedziwne

kupiłem 729 bo jednak mam 43cm i wydaje się być spoko. Skuter waży 108kg więc na następny pasek próbować 749, dla testu?
mam też problem lekki chyba bo mam spore obroty ale słabą prędkość, czerwone sprężynki na sprzęgle. rolki próbowałem 5,5g ale nic nie dały, obecnie mam jakieś, które były w wariatorze, nie znam wagi. Próbować jakieś 9-10g?