Zipp Quantum co wy na to?

Arczi napisał:

Ja z innej beczki...kto wie ile mm ma otwór w tarczy hamulcowej w quantum R ? Planuje zakup disc locka i nie wiem jaki gruby bolec wybrać.

Disk locka się nie przekłada przez otwór w tarczy tylko przez całą tarczę. Im grubszy bolec tym lepiej.

Dzięki madi za sprostowanie...więc bedę brał najgrubszego :)
Pozdro ;)

@ Arczi Nie wiem jaki skuter masz, ale same tarcze już mogą mieć większe lub mniejsze średnice (choć większość chinoli i chinopodobnych pewnie ma takie same) :P Jak nie wiesz czy będzie pasować, to najprościej jechać skuterem po zakup i przymierzysz od razu :P

enter1978 napisał:Co do wad to faktycznie 4t 50ccm to muł bagienny Czarek napisał że po odblokowaniu ma 6KM , bajki pisze zmienił by zdanie gdyby sie przejechał skuterem który ma 6KM

Nie wiem, czy te u mnie 6KM to są bajki ale tyle podaje producent [przed odblokowaniem - 4KM, po odblokowaniu 6KM]. A tak na marginesie, to mój Quantum jest 2T a nie 4T.. ;-)

To ma raczej 4 KM :) 4T by miał koło 3 KM.

Whistler - mam, a raczej dziś ( bo już po 12 w nocy) odbieram Quantum R z salonu i chyba faktycznie zajade po drodze do jakiegoś sklepu w Gdańsku i kupie disc locka i jakiś pokrowiec bo bede trzymał pod chmurką :) Dzięki Wam za info koledzy :)

Whistler - mam, a raczej dziś ( bo już po 12 w nocy) odbieram Quantum R z salonu i chyba faktycznie zajade po drodze do jakiegoś sklepu w Gdańsku i kupie disc locka i jakiś pokrowiec bo bede trzymał pod chmurką :) Dzięki Wam za info koledzy :)

@Arczi Ja w salonie jak kupowałem Vitalkę, to dostałem upust na disc-locka, sprzedali mi xenę z alarmem za niecałe 80 zł. Zwykle w salonach mają takie akcesoria. Warto popytać, bo dealer przy zakupie pojazdu jest zwykle bardziej skłonny coś taniej dać (choć na pewno nie każdy). Tylko się rozeznaj wcześniej w cenach, żeby Ci kitu jakiegoś nie pocisnęli;)

Widzę, że QR'ek przybywa ;) I tak jak pisze Whistler zapytaj się czy dadzą jakiś upust bo może a nuż sprzedawca będzie taki dobry, że zejdzie z ceny.

Siema. Dziś odebrałem ale niestety nic nie dołożyli :( Wogóle ten salon bardziej jest nastawiony na rowery niz skutery i do skuterów nic nie mieli oprócz kasków ale kask już mam. Jak troche polatam to napisze co i jak. Na razie wiem jedno - tylny kufer klekocze jak stary błotnik w rowerze i od razu ide go zdemontować i położyć w piwnicy - i tak do niczego nie jest mi na razie potrzebny ;)

Szczerze tobie powiem, że gdybym nie miał później wypadku właśnie z kufrem (zapadnięta studzienka i jest uszkodzony kuferek) to od razu na początku bym zdjął. Też mnie wkurzało to klekocenie a teraz jest git. Poza tym to słabe mocowanie ma jakby nie było.

Arczi napisał:tylny kufer klekocze jak stary błotnik w rowerze i od razu ide go zdemontować i położyć w piwnicy - i tak do niczego nie jest mi na razie potrzebny ;)

I mój w RS'ie był do niczego. Nie dość, że za mały by zmieścić nawet 1 kask, to na dodatek tandetny zamek i wykonanie. Wymieniłem go na średni rozmiar kufra AWINA, która jest już lepsza choć z matowego plastiku..
W RS'ie nie wchodzi żaden kask pod siedzenie a jak jest u Ciebie w R'ce?

Pozdrawiam i dobrej jazdy życzę na naszych pięknych trójmiejskich drogach!-)

Czarek napisał:

Arczi napisał:tylny kufer klekocze jak stary błotnik w rowerze i od razu ide go zdemontować i położyć w piwnicy - i tak do niczego nie jest mi na razie potrzebny ;)

I mój w RS'ie był do niczego. Nie dość, że za mały by zmieścić nawet 1 kask, to na dodatek tandetny zamek i wykonanie. Wymieniłem go na średni rozmiar kufra AWINA, która jest już lepsza choć z matowego plastiku..
W RS'ie nie wchodzi żaden kask pod siedzenie a jak jest u Ciebie w R'ce?
Pozdrawiam i dobrej jazdy życzę na naszych pięknych trójmiejskich drogach!-)

Czarku - kask pełny się mieści spokojnie i jeszcze mała siatka z boku wejdzie więc jest ok. Dziś zrobiłem 100km i pierwsza rzecz jaka mnie wkurzyła to składające się lewe lusterko...które trzeba ciągle dokręcać (całe ramie się luzuje). Poza tym wszystko jest ok :) Zablokowany idzie max 40km/h po płaskiej gładkiej drodze.

Daj pod nakrętkę podkładkę sprężystą i powinno pomóc.

Hmm to bardzo ciekawe, że tobie się mieści spokojnie pełny kask. Ja mam integralny, który też się mieści ale muszę docisnąć kanapę żeby zamknąć. To lusterko też mnie wkurzało ale tak jak pisze Michalk001 daj podkładkę gumową i będzie dobrze. Mój (zablokowany) na gładkiej drodze jedzie max 48-50km/h.

Faktycznie kanapę trzeba troszkę docisnąć bo kask jest o 3cm za wysoki. W wolnej chwili pokombinuję z tą podkładką - dzięki :)