Zico Zipp Simpli Opinie

Z czystym sumieniem Sousek polecam Ci tego Lambrosa, ale bierz w go wersji SE 8) . Mam ten skuter i intensywnie użytkuję :). Dobra powiem krótko, mało która 50-tka na drodze mu dorównuje. Oczywiście po odblokowaniu :). Kolega mój ma Kymco S9 też bez blokad i jeździmy razem łeb w łeb :D. Pozdrawiam!

Też mi się wydaję, że ta inca dobra propozycja :D Na pewno lepsza od zico simpli :mrgreen:

Mystek, mam tego samego, wersja SE, powiedz mi ile jedzie po odblokowaniu, bo zablokowany to na prawdę moim zdaniem jest mocny, ekstra przyspiesza, chciałbym wiedzieć jak jest po odblokowaniu :)

Sousek - w jedną osobę czy w dwie dla niego to naprawde nie robi dużej różnicy, troszkę wolniej przyspiesza, ale pod jakąkolwiek górkę (Zablokowany) jedzie tyle samo jakbym jechał sam :)

No właśnie jaki vmax na odblokowanym? :P

Dobra mam wybór albo Lambros albo Zipp Astec. Co wybrać? :|

Ja bym wolał już coś z Keewaya wybrać.

Wracając jeszcze do tego baku to w specyfikacji jest podane 4,2l z czego jeden mało znający się tutaj już się śmieje... Jeździłem ostatnio prawie do sahary i przy stacji zaczeło mi ją już dusić, po zatankowaniu pod korek na dystrybutorze pokazało się niecałe 6L, czyli ma około 2l jeszcze rezerwy. Spalanie u niej to wizyta na stacji co 120 przy ostrej jeździe i 145 do pustki na max :twisted:. Mi to spalanie wogóle nie przeszkadza, liczy się frajda z jazdy :D .
Dasik predkość przelotowa 70km/h i to nie muszę go żyłować trzymając ciągle manetkę na max bo sobie tak tylko nią macham... max prędkość na prostej 74km/h, z górek itp 80-85km/h- sam byłem mile zesrany heh :D. Kwestia jazdy pod górki hmmm... jakby to powiedzieć dla tego skutera nie ma takiej górki do pokonania z prędkością 40km/h 8O
Przeważnie jadąc pod górki pokazuje mi zaczynając od największych stromych 52km/h po zwykłe 58-60 8) i tą prędkość czuć, a nie jak miałem okazję jeździć na chińskich 2T i muł pod górkę 40-45km/h pod takie same górki... ;/. Nom fenomenem tego skutera jest przyśpieszenie, równo ciśnie zawsze do 70km/h i jeździ żwawo, a to tylko seryjka :). Dlatego właśnie go polecam!

Bierz lambrosa, Tobie widzę zależy na 2 tarczach a on bardzo fajnie hamuje :)

Mystek a powiedz coś o blokadach - gdzie, jakie :) bo wiem tylko że są na wario no i ten moduł...i ile płaciłeś za odblokowanie ?

Jeden kolega z mojego miasta ma właśnie Keeway Focusa odblokowanego i nie chce mi uwierzyć że Lambros to seria, tylko wciska mi kit że na pewno mam cylinder 70ccm ;/, bo zawsze go tracę, a potem czekam na niego gdzieś :twisted:. Dasik te hamulce trzeba wyczuć, są ostre i skuteczne :) , naciśniesz za mocno i koło zablokowane pisk i lecisz bokiem he ostatnio tak prawie miałem :D

No ok, ale powiedz mi coś o tych blokadach :)

Za dużo Ci nie powiem bo odblokowywałem właśnie na sklepie u sprzedawcy który od początku mi gadał że po odblokowaniu 70-80 to dla tego skutera nie problem :). Rano zostawiłem skuter na sklepie a wieczorem odebrałem, płaciłem 200zł i nie żałuję ani złotówki! bo mam to zrobione fachowo i bez mojej zbędnej ingerencji w serce Inci, co najważniejsze bez utraty gwarancji :) . I Tobie też tak radzę zrobić, bo kumpel chciał odblokowywać sam i 250zł stracił, potem u mechanika za odblokowanie 200zł zapłacił i dopiero wtedy jakoś mu ten skuter szedł... Trzeba mieć jakieś pojęcie o tym jednak, a nie samemu kopać, moja opinia :) Pozdrawiam!

Kicha byłem dzisiaj u plichty w trójmieście, a tam lambros... ale wersja z tarczą i bębnem ;/

no to co ? co jest złego w bębnie ?

Bierz przez allegro :P

Nawet motocykle 500-tki na tyle miewają bębny.. ;)

Jawa 350 ccm miała nawet z przodu bęben i jakoś się tym hamowało. Bębnem da się bez problemu koło zablokować a dobrze wyregulowany jest skuteczny.

Jawy miały lepiej skonstruowane bębnowce, z dwoma rozpieraczami, tak że szczęki rozpierało symetrycznie..

to prawda, ale dwa rozpieraki były tylko z przodu :)

Sousek napisał:

Kicha byłem dzisiaj u plichty w trójmieście, a tam lambros... ale wersja z tarczą i bębnem ;/

Tak z ciekawości, za ile Plichta oferował Ci Lambrosa? Jakieś 2 miesiące temu były w cenie 3200 zł.

No tak, przecież mówimy o przednim hamplu Jawy ;)