Yamaha FZR 600 4jh/ Suzuki GS 500/ Czy jakiś skuter 250cm3+ ?

Większość młodych osób, którzy chcieli mieć prawko czy A czy B czekali przed 18. Ja też. I niestety ale nie jest to żaden argument, że ooo jeszcze rok czy dwa muszę czekać.
Dla mnie pomysł kupowania motoru w dodatku 600-tki przez 16 latka jest nieodpowiedzialny.

Zawsze możesz zacząć od A1 i legalnych 125 ccm - odpowiedni wiek już masz, a tak potencjalnie mała pojemność też jest wystarczająca na początek ( i łatwiej znajdziesz odpowiedni sprzęt w zbliżonej do podanej kwocie)

tylko ze mneijsze pojemnosci tzn 250 sa strasznie droghie a 125 strasznie brzecza, tak smaso jakbym komarem po polu jechal. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze 125 sa nieudane, i awaryjne.

Yamaha yzf r125. ma 16 koni i nie brzeczy. spokojnie poleci te 140km/h. ale cena wysoka. Ja Sobie kupilem skuter i myslalem tak samo jak Ty. Przeciez nie lapia jak bede jechal przepisowo, no i sie pomylilem. w tam tym roku we wrzesniu sciagnieto Mnie do kontroli i nie wiem jakim cudem nie poproszono Mnie o prawko, moze dla tego ze wystawalo Mi z portwela prawko gdzie mialem tylko kat.B.
w tym roku chyba w maju jechalem na wycieczke z ludzmi z tego forum i nie dojechalem, tez jechalem spokojnie za samochodem. pech trafil ze policja sprawdzala trzezwosc kazdemu i puszczali a Mnie poproszono o dokumenty :) dwie kontrole w ciagu 9 miesiecy :) tylko kontrole a nie lapanie za nieprzepisowa jazde :)

norbert1710 napisał:

Tak jak w temacie? do 3500zł. Co byście polecili, wiecie coś na temat tych motocykli?

O FZR-ce nie myśl, bo za taką kasę wpakujesz się na minę. GS-a może udałoby się znaleźć w miarę przyzwoitego, ale ja bym go nie chciał nawet za darmo. W prawdzie GS-y mają żywotne silniki, ale dźwięk twina chłodzonego powietrzem tego modelu jest okropny.
Jak już, to skuter np. Malaguti Madison http://moto.allegro.pl/malaguti-madison-s200-duzy-skuter-wtrysk-paliwa-i2431155855.html albo Beta, dobra włoska marka http://moto.allegro.pl/beta-eikon-150-nie-leonardo-madison-dink-madison-i2426552357.html
Najlepiej szukaj sprzętu aby dało się go zarejestrować na 50cc ;)