Yamaha Aerox 2008r. lekka modernizacja

Witam ponownie!
Minęły dwa tygodnie, a ja dalej nie poskręcałem wszystkiego do kupy...
U kumpla na warsztacie za pomocą klucza pneumatycznego poradziłem sobie z odkręceniem dzwonu i sprzęgła.
Niestety okazało się, że zamówiłem nie ten dzwon co trzeba, patrzałem tylko czy mm się zgadzają i kupiłem model z innymi frezami niż ma mój Aerox.
Kiedy sytuacja jest nieciekawa, życie lubi dopierdolić!
Już wypełniałem formularz wymiany (minęło już ponad 2 tygodnie od obioru przesyłki, ale pan z działu gwarancji/wymiany powiedział, że jeśli jest w stanie nienaruszonym, to powinni wymienić jeśli opisze sytuacje na formularzu), sprawdzam ID produktu na stronie i co sie okazuje? Dzwon Stage6 pasujący do Aeroxa jest niedostępny...
I tutaj jest mój problem, który mam nadzieję, że ktoś miły pomoże mi rozwiązać.
Otóż zastanawiam się nad dwoma dzwonami:

https://www.scooterkingz.pl/dzwon-sprzegla-naraku-v-rent

i

https://www.scooterkingz.pl/dzwon-sprzegla-stage6-rt

W opisie dzwonu Naraku V-Rent jest napisane:
"W sprzęgle utrzymywana jest stała niska temperatura co znacznie wydłuża żywotność sprzęgła oraz dzwonu, ale również znacznie poprawia przyspieszenie. Solidny pierścień zapobiega rozszerzaniu się dzwonu co zmniejsza możliwość uślizgu sprzęgła. Świetnie nadający się każdego poziomu tuningu"

- stała niska temperatura co znacznie wydłuża żywotność sprzęgła oraz dzwonu (jak najbardziej na plus)
- poprawia przyspieszenie (jeżeli to prawda, to nie mam nic przeciwko)
- zmniejsza możliwość uślizgu sprzęgła (kolejny plus)

Szkoda tylko, że nie napisali nic o wadach, ale kto sprzedając produkt pisze o wadach? :D

Bez zastanowienia brałbym stage6 R/T, jednakże musiałbym wtedy dopłacić, a nie wiem na jakich zasadach ta dopłata miałaby wyglądać (czy przelew czy dodatkowa zapłata po odbiorze) no i kolejne pieniądze (około 40zł), a 25zł na koszt przesyłki za wymiane przeciwtalerza ponosiłem i jeszcze poniosę za wymiane dzwonu więc zdecydowałbym się na to w ostateczności.
Decyzję muszę podjąć przed 20:00, ponieważ dziś musiałbym wysłać formularz, gdyż z każdym dniem maleje szansa na wymianę.

Czy opłaca brać sie ten dzwon Naraku V-Rent? Ktoś coś o nim mógłby mi powiedzieć?
Szukałem na polskich stronach i żadnej opinii czy testu nie znalazłem....

@Wombat
Liczę na Twoją pomoc! Raz mi już bardzo pomogłeś mam nadzieję, że i teraz uda Ci się!

A co do tego dziwnego dźwięku... Okazało się, że to zbyt wysokie obroty, tylko nie wiem czy to wina gaźnika czy może centralki, a może sprężynek od sprzęgła?
Może opis tego pomoże rozwiązać problem.

Otóż na biegu jałowym moim zdaniem obroty są normalne tzn nie zgaśnie, aczkolwiek na zimnym będzie "przygasał" dopóki się nie rozgrzeje lub będę dodawał troszkę gazu lub ssanie dusił co jakiś czas na dwie sekundy.
Ale jak już się rozpędzę do 50km/h to po puszczeniu manetki bardzo wolno hamuje i zatrzymuje sie na 40km/h po czym obroty już nie schodzą (są dalej wysokie) dopiero jak wcisnę hamulec, to obroty trochę się zmniejsza, ale IMHO dalej są trochu za wysokie.
Czego to może być wina? Źle wyregulowany gaźnik, centralka czy sprężynki od sprzęgła?

Pozdrawiam serdecznie!

@Edit
Prawie bym zapomniał, na rolkach 5g (tych co były w zestawie z wario) zapierdalał ładnie ale jak wybiło 65km/h na budziku to jakby zaczął tracić moc, dałem 6g testowe (niestety myślałem, że 6g będzie nawet za ciężkie i wziałem rolki testowe 4,5, 5, 5,5, 6g) na tych 6g dalej za wysokie obroty...

Czasu nie było, a nikt nie odpowiadał, także zamówiłem tego Naraku V-Rent, mam nadzieję, że będzie to dobry wybór i nie wtopiłem na tym.

Mimo wszystko byłbym rad jakby ktoś mógłby się wypowiedzieć o tym dzwonie.
No i pozostaje kwestia zbyt wysokich obrotów... Czego to może być problem? Sprężynki oryginalne te co były żałożone, centralka ta co była do wario.

Jesli zbyt wysokie obroty przy ruszaniu a sprezynki oryginal to zapewne jest to wina lzeejszych rolek i tego ze musisz troszke pojezdzic zeby sie wszystko ulozylo. Ja tez tak mialem z nowym wario ze byly wysokie obroty a wszystko seria, lacznie z rolkami. Pojezdzilem i wsio sie ulozylo

Nie tylko przy ruszaniu, cały czas i nie schodzi z obrotów tak jak opisałem to wyżej:
"Otóż na biegu jałowym moim zdaniem obroty są normalne tzn nie zgaśnie, aczkolwiek na zimnym będzie \\\"przygasał\\\" dopóki się nie rozgrzeje lub będę dodawał troszkę gazu lub ssanie dusił co jakiś czas na dwie sekundy.
Ale jak już się rozpędzę do 50km/h to po puszczeniu manetki bardzo wolno hamuje i zatrzymuje sie na 40km/h po czym obroty już nie schodzą (są dalej wysokie) dopiero jak wcisnę hamulec, to obroty trochę się zmniejsza, ale IMHO dalej są trochu za wysokie."

Sprężynka niebieska, ta co już bylł założona na motofroce evolution, centralka ta co była w zestawie do stage6 sport pro, rolki aktualnie testowe 6g polini.
Troche czytałem o regulacji, z tego co wyczytalem:
"Jeśli wybierzemy słabą sprężynę, potrzebujemy małych sił, aby talerze wariatora naciskały jeden na drugi. Tutaj wystarczą lekkie rolki. Jeżeli wybierzemy silną sprężynę, potrzebne są większe siły. Potrzebujemy wtedy cięższe rolki. Z silniejszą sprężyną przy tych samych rolkach zwiększają się obroty silnika. Przy zastosowaniu słabszej sprężyny obroty się zmniejszają. "
Jeżeli dobrze zrozumiałem to, przy miękkiej spreżynie lżejsze rolki, przy twardej cięższe?
Ktoś ma informacje ile kg ma sprężyna która jest dołączona do wariatora?

Przed chwilą odpaliłem i sprawdzałem, po podniesieniu skutera na jałowym minimalnie ledwie zauwazalnie koło obraca się (na ciepłym) regulowałem tylko przy manetce, jak dojdzie dzwon postaram się wyregulować normalnie gaźnikiem, będę też musiał dozownik wyregulować, mokra końcówka, dymi po wyłączeniu jeżeli pojeżdżę na full manetki.

Po dłuższej jeździe próbnej zaobserwowałem co następuje:

- Do 70km/h cały czas równo pruje, jest super, tylko na seryjnym z rolkami 6g (taka sama gramatura) zamykałem budzik i jeszcze leciał dalej, dawałem rade do licznika kilometrów dojść wskazówką
- Nie mam obrotomierza, ale słyszę, że obroty się prawie nie zmniejszają jeżeli nie zacznę hamować
- No i ten dziwny dźwięk, mój telefon strasznie zniekształca dźwięk i nie mogę wam tego pokazać... mam nadzieje, że to przez pokrywe dzwonu która stała sie luźna po próbie zdjęcia dzwonu metodą partyzancką.

Zmienię sprężynki sprzęgła na czerwone jak dzwon dostanę, cięższe rolki dodadzą trochę prędkości, czy raczej wina centralki od Stage6?