Wyprawa 2013 Katowice - Morze

Młody jesteś więc z małymi przerwami na papierosa dasz radę w jeden dzień

kami a jak chcesz rozwiązac noclegi bo to jest wazne,namiot czy jakis kamping po drodze srodek sezonu nie wszedzie jest miejsce a jesli namiot to znowu dodatkowe bagazeto wszystko musi byc zgrane-tak mysle

No bardziej myślałem wynająć jakiś pokój na nocleg, tylko wtedy będzie trzeba wcześniej rezerwować, lepszą opcją będzie namiot bo wtedy będę mógł śledzić prognozę pogody i wyruszyć wtedy kiedy będzie najbardziej mi odpowiadała, tylko wiadomo jak już będę brał namiot, to od razu karimatę i śpiwór a to jest dodatkowy bagaż, a na takim motorku jest ograniczona ilość miejsca:D więc jeszcze się zastanawiam.

Witam. Ja tagże wybieram się skuterem nad morze tylko że z Żywca tak wiec prawie 100 km więcej niż z katowic. Do przejechania wg google maps mam 723 km. Wstepnie zaplanowałem ze przejechanie tej trasy zajmnie mi około 27-28 godzin. Srednia prędkośc jaką mysle jechać to 60 km/h i co 40 km przerwa 20 minutowa oraz 3 dłuższe przerwy po 2 godziny co 250 km. Tak więc przejechanie takiej trasy nie wydaje się duzym problemem.

średnia prędkość 60 km/h ? .... Chyba maksymalna. Jadąc bocznymi drogami nawet samochodem średnia nie wyniesie więcej niż 45-50 km/h max.

Rweb powodzenia życzę. Po 500 km nie będziesz mógł na tyłku usiedzieć a co dopiero po 700 km. Lepiej ten dystans na trzy dni podzielić, przynajmniej coś zobaczysz po drodze.

Dwa lata temu zrobiłem trasę Gdańsk- Poronin w 16 godzin .na miejsce dojechałem wywinięty na drugą stronę ze zmęczenia zasnąć nie mogłem na drugi dzień nie chciałem nawet patrzeć na suzi co dopiero myśleć o siadaniu na nią jak każdy gnat i mięsień napieprzał żywym ogniem

rweb

A w jakim mniej więcej czasie planujesz wyjazd, bo można by się spotkać i jechać w dwójkę taka jazda będzie napewno lepsza niż samemu? Ja też nie mieszkam bezpośrednio w Katowicach, mam gdzieś do Katowic 40 kilometrów

R2_D2

Chyba trochę kolego przesadziłeś że średnia prędkość samochodem nad morze wyjdzie 45-50 km/h. Ja jak jechałem w tamtym roku z rodzicami nad morze samochodem to średnia prędkość wyszła około 90 km/h i w tym roku planuję pokonać tę samom trasę lecz motorowerem.

Ja planuje jechać około 20 godzin i przerwy robić 30 minutowe co 100 km. Mam zamiar jechać cały czas tak 50 km/h więc myślę że średnia prędkość wyjdzie 40-45 km/h. Myślę że trasę około 630 kilometrów spokojnie pokonam w dwa dni. Trzy dni było by to za dużo gdyż wolę jeździć niż zwiedzać :)
Na początku planowałem w jeden dzień pokonać tą trasę, ale wtedy musiałbym wyjechać gdzieś tak o 00.00 żeby zajechać na 20 :D pomimo tego że bardzo lubię jeździć w nocy, to po tak dużej odległości bym chyba niechętnie spoglądał na mój motorower :)

Jestem z tobą ale powiem ci coś co zauważyłem szukasz chętnych do wspólnego wypadu a wszędzie piszesz " ja zaplanowałem" "muszę się zastanowić" "zobaczę" itp. Jeśli szukasz chętnych to musisz brać ich zdanie również pod uwagę a nie tylko swoje Zastanów się nad tym bo siła zawsze jest w grupie a nie w jednostce. Sam nic nie zdziałasz w razie kłopotów masz problem więc dobrze radze uzgadniaj wszystko z innymi a na pewno szybciej znajdziesz chętnych

No ja jestem otwarty na propozycje, lecz jak na razie nie ma chętnych na wspólny wyjazd, więc muszę sobie sam planować i organizować, jeśli ktoś by miał propozycje zmiany, to jak najbardziej niech pisze. Wszystko przecież może ulec zmianie, trasa może nawet trwać dłużej i mogę pokonać więcej kilometrów, miejsce docelowe też może się zmienić aczkolwiek chciałbym żeby to było gdzieś nad morzem. Czasowo w sumie też nie jestem ograniczony :)

kami5991 . Ja planuje że pojade 13.07 Sobota. Pewnie że można jechać w grupie, napewno to lepiej. Jak cos to pisz na gg: 33749375

No to taki termin mi jak najbardziej pasuje:)

napisz mi na e-maila dokładny twój plan morze się przyłączymy z chłopakami

ja pierdziele , jak to czytam to mi się zaraz przypomina przejażdżka góralem z Zabrza do Częstochowy - jakieś 90 kilosów 4,5 godz. jazdy , przerwa w Miasteczku Śląskim na browara i dalej z kopyta ,- do dziś pamiętam jak mnie dupa bolała .

A jakim kolego motorowerem jechałeś? bo moja najdłuższa trasa jaką pokonałem to było około 200 kilometrów w jedną stronę i nie było tak strasznie z dupą jak z nogami, gdyż ja mam w moim Zippie Nekenie straszne wibracje na całym motorku i po takiej odległości trochę były obolałe dłonie i nogi, no i może troszkę mnie plecy bolały, ale dało się wytrzymać :)

kami5991 napisał:

A jakim kolego motorowerem jechałeś? bo moja najdłuższa trasa jaką pokonałem to było około 200 kilometrów w jedną stronę i nie było tak strasznie z dupą jak z nogami, gdyż ja mam w moim Zippie Nekenie straszne wibracje na całym motorku i po takiej odległości trochę były obolałe dłonie i nogi, no i może troszkę mnie plecy bolały, ale dało się wytrzymać :)

na kole ( rowerze ) jechałem a nie odkurzaczem . a wszędzie tam gdzie nie musiałbym pedałować to mogę dalsze trasy walić.

Jak tu ktoś ładnie opisał , nie da się utrzymać średniej prędkości na całej trasie 60km/h , osobówka w dobrym polocie jedzie się z średnią 70km/h (naginając przepisy) , ciężarowym wychodzi ok 50km/h na całej trasie , a skuter dodatkowo poza słabszymi parametrami potrzebuje jeszcze co jakiś czas odpoczynku na ochłodę.