Wymiana oleju przekładniowego

Wydaje mi się, że ten twój olej co stoi przez 2 lata to już zostałą z niego kupka "zaschniętego błota"

A nawet nie wiem czy coś tam pływa :D stoi tak Sobie biedak :P pójdę go sprawdzę teraz.
I tak stwierdziłem że mógłbym jutro wymienić :P
Szkoda wyrzucać oleju Motula...

Edit.1
Jestem w szoku :D płynny jest :P jutro go rozleje na czymś i zobaczymy jak wygląda :)
Kurcze bo Mój ND jest od roku w kraju a Ja nie wymieniałem oleju z tyłu... a jak popatrzyłem że filtr powietrza jest od nowości jak wyjechał z salonu to może i olej w przekładni nie był wymieniany nie wiadomo ile...

No, Panowie... Cieszcie się, że nie jesteście u mnie. Tu za rozlanie oleju silnikowego lub przekładniowego można spędzić kilka lat w więzieniu. W zasadzie nie można samemu wymieniać oleju ani myć pojazdu.

Kisiu właśnie słyszałem że zagranicą bardzo tego pilnują.

Gdzieś nawet jest tak że jeżeli pojazd zostawi na chodniku czy ulicy parę kropel i udowodnią że to jego to jest nie zły przypał i surowe kary.

W Danii pilnują. nie wiem czy za te krople na chodniku z miski olejowej też ale myślę, że tak... Wybudowane zostało dużo myjni właśnie po to żeby Duńczycy nie myli samochodów na posesjach.

Z kolei policja nie daje tak od razu mandatów przy wykroczenieach i potrafią dać w wielu wypadkach tylko ostrzeżenie.

Już jedna kropla oleju silnikowego jest w stanie całkowicie skazić 1000 litrów wody...

Od kiedy to olej się psuje? Olej się tylko zużywa panowie ...

nygus tak spytałem tylko dla pewności. Bo olej został już kiedyś otwarty ale jest teraz szczelnie zamknięty.

Słyszałem że olej w silniku wymienia się co ileś kilometrów lub po jakimś czasie. Ale to w silniku a nie byłem pewny co do oleju otwartego w butelce.

ja nie słyszałem o tym aby olej się jakoś psuł.

Olej w silniku jak i w przekładniach wymienia się z tego względu ze się zużywa, nie ma spełnia on swojego zastosowania. Otwarty olej lecz nowy który stoi już parę lat jest cały czas dobry i na pewno się nie zepsuje.

A olej przekładniowy też wymieniać po 30 km ?

Litr oleju przekładniowego kosztuje 11-13 zł. Wystarczy na jakieś sześć wymian. Sama czynność trwa 5 minut (jak ktoś jest bardzo powolny). Resztę sam sobie dopisz.

Panowie gdzie dokładnie w skuterze wymienia się olej przekładniowy? Mam taki skuter
https://lh4.googleusercontent.com/-s_h9U38hvAY/T516JzoL3BI/AAAAAAAABIo/53TnJd49MCw/s400/20120429349.jpg

w przekładni, koło tylnego koła.