Wybór skutera i pytanie o Torosa F16

Widziałem kilka filmików z prędkością 80km/h. Maksymalna prędkość czyli v-max zależy od dotarcia skutera, niektórzy osiągają 80 a inni 60.

Choćby użytkownika "izdebski12"

solaciak napisał:

matol za ile w tym carrefourze kupiłeś ? ja wtedy w realu widziałem za 1399zł a dzisiaj byłem i z ciekawości sprawdziłem czy są i nie było żadnego

Za 1699. Wiem. Trochę przepłaciłem ale objechałem wszystkie markety w mieście i nie było ich. Tam gdzie kupiłem też nie było ale następnego dnia była dostawa i dowieźli El Classico i właśnie tego F16.

a nie ma przeróbek jakiś?

Super!!! Dzisiaj nim wieczorkiem pojeździłem i zrobiłem 12 km. Było na prawdę super. Pierwszy raz jechałem skuterem.

Wiecie może gdzie on ma blokadę? Patrzyłem i nie ma tego czarnego woreczka. Nie widzę tam nic do rozpięcia. Oglądałem już film na YT ale nie mam tego woreczka. Wiem, najpierw go dotrzyj a potem zdejmuj blokady ale ja pytam tylko z czystej ciekawości.

750 km Ci zupełnie wystarczy, nie musisz się bujać do 1000.
Ja też tak szukałem tych blokad, aż w końcu zoriętowałem się, że jedyną blokadą jaka jest to śrubka (przy wolnych obrotach), która ogranicza ruch manetki.
Poszukaj tego np., bo to wcale nie jest powiedziane, że we wszystkich F16-tkach są te same blokady. ;)

Ojj chłopie, nie radzę zdejmować blokad. Uwierz i zaufaj mi - jeżeli chcesz nim dłużej pojeździć.
Jest takie gadanie, z czystej ciekawości, ale nie wytrzymasz i zdejmiesz blokadę ;]]

Jak nie można wymacać woreczka od boku to trzeba się dostać od góry czyli wykręcić kufer pod siedzeniem. Klucze masz w zestawie, roboty na góra 2 minuty.
Ale ja zdjąłem blokadę i założyłem z powrotem.
Po 1 więcej pali, jakiejś znacznej różnicy w osiągach i przyśpieszeniu nie widziałem (może trzeba by coś jeszcze poregulować, ja tylko odpiąłem kabelek) a po 3 jazda tym skuterem z blokadą te 45-50 km/h to przyjemność, przy 60-65 dla mnie było jakoś tak dziwnie.

Blokady masz na wariatorze,module i może być w tłumiku ale w tym przypadku wątpie w tą ostatnią. Najpierw dotrzyj go dobrze potem odblokuj. Szerokości :)

Tak jak napisałem pytałem z czystej ciekawości. Oczywiście zaraz po zakupie nie działał licznik. I okazało się że mam pogięta blaszki na ślimacznicy czyli częsty problem posiadaczy skuterów.

mss_rs- Wydaje się że 45 km/h to wolno ale jak się rozpędzisz to jest dopiero frajda. Pozdrawiam

Przebieg 21 km. Zrobiłem go w parę godzin wczoraj i dziś. Nie mam żadnych problemów oprócz piszczącego tylnego hamulca i niedotartego przedniego. Te hamulce są słabe w Torosach są słabe i trzeba by je podregulować. Na pierwszy przegląd pojadę a co do następnych to nie wiem ale raczej sam sobie poradzę . Trochę szkoda kasy na te przeglądy.

gratuluje zakupu ;)

Pojedź na boczną drogę, rozpędź się do 40 km/h i przejedź ze 100-200 metrów ze wciśniętą klamką. Później daj mu chwilę odpocząć albo hamuj samym przodem (bo tył się zagotuje po takiej operacji) i nie będzie piszczało. Musi się rozgrzać i ułożyć.

Wiem. Mój tata się zna na mechanice i mówił mi to samo. Dzisiaj rejestruję i ubezpieczam Torosa i będę mógł pewnie jeździć. Muszę się nauczyć pewnie jeździć i zdać na kartę motorowerową przed nowym rokiem.

Zarejestrowany i ubezpieczony. Na budziku 30 km. Miałem tylko problem z rejestracją ale się udało. Pilnujcie żeby na fakturze napisali wam nr nadwozia. U mnie nie napisali i musiałem dygać z urzędu w Toruniu do Bydgoszczy i z powrotem do urzędu. A tak to wszystko ok.