Wybór skutera do 1700 zł

Mam identyczną w tej chwili mam przejechane 4500km i zero awari. kupiłem do niej naklejki i planuję nadkole , kupiłem paski led i jutro będę montował.

michał98 a wiesz może czemu czasem na wolnych obrotach może gasnąć ??

Ja pamiętam jak mój na docieraniu też czasami gasł. Ale jak ciągle to może trochę zwiększ obroty...

A więc tak: dopalacz spalin tak naprawdę nazywa się zawirowywacz spalin jest to taka rurka która idzie od wydechu do filtra powietrza tak aby część spalin została ponownie wykorzystana do mieszanki paliwo-powietrznej( że niby ekologicznie, mniejsza emisja co2 . A na światłach gaśnie dlatego że ten twój mechanik nie wyregulował poprawnie gaźnika, jak dla mnie powinieneś wkręcić o pół obrotu śrubkę od mieszanki, ale jeśli się choć trochę nie znasz to lepiej pojeździj do przeglądu gwarancyjnego i tam niech Ci ładnie ustawią.

skoro gaśnie na wolnych obrotach to znaczy, że trzeba je podnieść śrubką od wolnych obrotów na gaźniku.

Gdzie ta śrubka od obrotów się znajduje dokładnie i jak regulować ??
Na włączonym silniku czy zgaszonym?? i jeszcze mam pytanie , bo nie zawsze odpali ze startera , czyżby trzeba naładować akumulator?? chociaż on jest nowy...

Śrubka oczywiście na gaźniku, tylko pytanie czy gaśnie Ci odrazu po zatrzyaniu czy jak postoisz z 1 min bo jeśli odrazu to obroty, a jeśli po czasie to regulacja mieszanki paliwo-powietrznej

http://img831.imageshack.us/img831/3217/romet101540.jpg

gasł mi po 2-3 minutkach zależy bo nie zawsze gaśnie, zgasł mi tak z 2 razy tylko.

no to tak jak pisałem można by pobawić się śrubką od mieszanki ale skoro nie ma tragedi to lepiej tak zostawić

a co sądzicie lepiej jechać na ten przegląd po 300 km i zabulić 160zł czy samemu sobie już go serwisować i olej wymienić oraz śruby dokręcic :)?

Ja na jem pierwszy przegląd pojechałem żeby sprawdzali czy wszystko w porządku a później sam robiłem.

ciężko z kasą u mnie dlatego chyba sam zdecyduje się zrobić przegląd :D jak na żużlu mechanikiem umiem być to tutaj źle nie powinno być :P