Wybór chinczyka skuter do 3000 zł

A kiedy dokładnie osiągniesz próg trzech lat B? Nie warto poczekać i kupić 125? Jest już środek sezonu, czyli z górki. Chyba, że planujesz sezon całoroczny :-)

prawko B zrobilem niestety jak mialem prawie 20 lat a nie przed 18 dlatego 3 lata miną dopiero na początku lutego 2018......

Jesli chodzi o pojedynek chinski/tajwanski/japonski skuter nowy za 3 tysiące złotych kontra Romet Router WS 50 to co jest lepszym wyborem?

to w zasadzie bardzo zbliżony wybór ale podobno biegówki są trwalsze.

Dlaczego tak sądzisz? Czemu napęd oparty na CVT jest mniej trwały?

ilość wypływających zajeżdżonych biegówek i ilość zajeżdżonych CVT oraz wiedza o osiąganych przebiegach sugeruje że biegówki są trwalsze

Wombat napisał:

ilość wypływających zajeżdżonych biegówek i ilość zajeżdżonych CVT oraz wiedza o osiąganych przebiegach sugeruje że biegówki są trwalsze

Skoro ja pokonałem 45000 km i nawet jeszcze nie wiem jak wygląda silnik od środka to znaczy że coś w tym jest. Żaden pasek w 50cm3 nie osiągnie takiej trwałości. Oczywiście zębatki i łańcuch już wymieniałem ale w tym przypadku nie jest to trudniejsze niż w rowerze i nie trzeba do tego specjalistycznych narzędzi. Cały napęd wymienisz w pół godziny o ile łańcuch jest odpowiedniej długości. Ale sekretem do takiej niezawodności jest wlewanie dobrego oleju do silnika i paliwa z wyższej półki. Paliwo leję z BP, a olej to syntetyczny Castrol Power 1 Racing 10W40. Lepiej dołożyć 10zł za butelkę oleju i kilkanaście groszy za litr paliwa i nie mieć ze sprzętem żadnych problemów. Dodatkowo regulacje i wymiana zużytych części na czas. No i oczywiście nie palę kapcia, ani nie robię stuntu. :-D

Półautomat tak czy siak odpada bo jest za drogi a mnie interesuje tylko cos w cenie DO 3 TYS. więc ws 50 rozważam i jakieś niemarkowe skuterki w tej cenie

no to tylko wybierać
http://allegro.pl/motorowery-nowe-251003?string=motorower&price_to=3000&bmatch=base-relevance-aut-1-1-0613