Woda w paliwie

Trzeba tankować na w miarę nowych stacjach, te starsze mogą mieć dawno nie czyszczone zbiorniki i ciągnie syf..

Lepiej niż STP za 30 zł za 250 ml lać denaturat po 5 zł za 500 ml. Efekt ten sam.

Witam
Jeżdze skuterem w Holandii… obecnie wilgotność powietrza wacha sie miedzy 75 a 90… jest już grudzień
raz w miesiącu rozbieram gażnik i suszę … zastanawiam sie na d wymianą filtra powietrza na jakis który będzie chronił przed wilgocią zawartą w powietrzu… jak narazie Bravo dla SUAWEK… rozwiałeś moje wątpliwości…
Przy ciągłej jeździe skuterem w każdą pogode a nie tylko w słoneczne dni i parkowaniu go pod chmurką a nie w suchym garażu jest nieuniknione serwisowanie gaźnika co jakiś czas( suszenie)

mój 3 lata stał pod chmurką lato-zima i nie zauważyłem takich zjawisk jak woda w paliwie. A potem po 11 miesiącach stania bez odpalania zapalił praktycznie od razu po podpięciu akumulatora.
bez przesady - paliwo w baku w skuterze to miesza się cały czas podczas jazdy… tak samo w gaźniku wiec woda z paliwa jest cały czas pobierana wraz z paliwem. A wilgoć w powietrzu jest odparowywana w silniku podczas ssania. Nawet przy -20 jeździłęm skuterem i jakoś sie gaźnik nie oblodził ani na krótkim dystansie ani na długim