Wariator WM z allegro za 50zł

Taaa ja tak też myślałem jak miałem 4T i stożek z puszką, starczył lekki deszcz trochę błotka, brudu i 500zł na nowy cylek i wymiane u mechanika :D

ło..:D Kurde.. tak mi się podoba bez tego filtra, ale chyba jednak sobie odnowie tą puszke. I na normalnym będę jeździł. Ja sobie zatkalem 1 dziurkę od tej końcówki filtra silikonem i jakoś szybszy jest.

?? Jak zatkałeś dziurke to powinien dostawać miej powietrza i powinno być na odwrót, powinien wolniej jeździć. Ja teraz zmieniłem cylek na stage6 streetrace 70 i na seryjnym filtrze mulił, nie wchodził na obroty. Jak wywierciłem pare dziurek w filtrze i przykleiłem na ich miejsce siatke to skuter bardzo dobrze chodzi, prawie jak stożek. Wole sam sobie pokombinować przy filtrze niż wydawać 70zł na filtr stożkowy.

Dławi mi sie jak przytkam np 2 albo 3 dziurki, a tak to szybko się rozpędza i wgl szybszy jakiś jest. Gdzie kupiłeś tą siatke ? I gdzie te dziury wywierciłeś ?

Siatke miałem jakąś strasznie starą, od filtra paliwa. Chyba jeszcze od jakiegoś tira. Ciężko pisemnie wytłumaczyć gdzie wywierciłem dziury :P Jak jest puszka filtra i ona dzieli się na pół to wywierciłem dziurki na pokrywce gdzie jest taki dziubek do wlotu powietrza. Sory nie umiem Ci tego wytłumaczyć inaczej.

szybszy jest po zatkaniu bo była za uboga mieszanka
za dużo powietrza względem paliwa. tak można bardzo szybko doprowadzić do zniszczenia-przegrzania cylindra z tłokiem.

sam stożek absolutnie nic poza spalaniem i hałasem nie zmieni.
jeśli masz dyszę ~65 to automatycznie idzie zmiana na ~90 żeby było jak należy

elastyna napisał:

Siatke miałem jakąś strasznie starą, od filtra paliwa. Chyba jeszcze od jakiegoś tira. Ciężko pisemnie wytłumaczyć gdzie wywierciłem dziury :P Jak jest puszka filtra i ona dzieli się na pół to wywierciłem dziurki na pokrywce gdzie jest taki dziubek do wlotu powietrza. Sory nie umiem Ci tego wytłumaczyć inaczej.

Rozumiem rozumiem :D

barteklodz napisał:

szybszy jest po zatkaniu bo była za uboga mieszanka
za dużo powietrza względem paliwa. tak można bardzo szybko doprowadzić do zniszczenia-przegrzania cylindra z tłokiem.
sam stożek absolutnie nic poza spalaniem i hałasem nie zmieni.
jeśli masz dyszę ~65 to automatycznie idzie zmiana na ~90 żeby było jak należy

To czyli mam to odetkać ? I czy jak zrobię tak jak elastyna :D to coś mi to da ?

Może da, może nie da. Do seryjnej piędziesiątki bym nie kombinował z filtrem. Jest on dostosowany do twojej pojemności. U mnie niestety było konieczne wiercenie dziur w filtrze;/ Najlepiej odetkaj tą dziurke i wyreguluja gaźnik bo od regulacji mieszanki jest od tego śrubka w gaźniku.

A napisał byś mi jak mam to zrobić ? Bo patrzałem na necie to tak wiesz..

Chodzi Ci o regulacje gaźnika czy o wiercenie dziur w fltrze?

regulacje gaźnika. Mam zdjąć ten sylikon i wyregulować gaźnik ? Jak możesz to napisz jak wyregulować ten gaźnik.

Jest masa artykułów, ale dobra:) Ja reguluje w taki sposób:
1. Rozgrzewam silnik ok 5min+ krótka przejażdżka
2. Stawiam skuter na stopke centralną
3. Wkręcam śrubkę od mieszanki maksymalnie.
4. Odkręcam śróbkę od mieszanki o 1/4 obrotu i przegazowuje. Patrze jakie ma obroty, znowu to samo odkręcam śróbke o 1/4 obrotu przegazowuje.
5. Takim sposobe szukam kiedy skuter ma najwyższe obroty, na jakim ustawieniu mieszanki.
6* Jeżeli masz czas i chęć to powyregulowaniu gaźnika jak wyżej napisałem zabierasz sie za ten podpunkt. Kręcisz śrubką od mieszanki naprawde o milimetry, robiąc jak najmniesze ruchy ręką szukając aby skuter miał najwyższe obroty. Najlepiej jak ma się dobry słuch bo to się tutaj przydaje.
7. Regulujesz obroty tak aby skuter jak i na zimy i ciepłym silniku nie gasł.

I tyle:P

Dzięki. A też coś czytałem żeby wziąść go na najmniejszze obroty, tylko żeby nie gasł.

dużo szybciej będzie jak wykręcisz śrubę składu mieszanki o 1,5obr i wtedy korygujesz

"To czyli mam to odetkać ?"

przedewszystkim sprawdzić stan elektrod świecy, prawidłowy kolor to mniej więcej kawa z mlekiem, im jaśniejszy tym mieszanka za uboga czyli trzeba podlać paliwem, im ciemniejszy to go przelewa

Dobra, co pokombinuje.;d

Odetkaj dziurę i reguluj gaźnik, jak nie da rady to większa dysza i regulacja :)