Uruchomienie skutera YIBEN YB 50QT-6 Żbik III.

snajper061 napisał:

snajper ze mnie doskonały trafiam komara z 1000m w lewe jajko w locie:} a co do podawania na tacy to po to właśnie jest to forum żeby pomagać a nie zmuszać do myślenia bo nie zawsze po drugiej stronie siedzi profesor-doktor-inżynier-technik mechaniki pojazdowej i oligofrenopedagogi jak mniemam posiadasz takowy tytuł:} bez urazy.

Ok fajno no. Z tym że komar nie ma jaj :P ,nie trzeba mieć doktoratu, by umieć myśleć ,kojażyć, rozumieć.

Ale wracając do tematu. Jeśli skuter stał nie ruszany przez długi okres czasu,to nie ma mowy by rozrząd się sam przestawił. Dla tego napisałem w taki a nie inny sposób z tego względu że jeśli początkującemu "mechanikowi " sprawić może kłopot wyczyszczenie gaźnika, to z rozrządem może być większy kłopot. Co może zniechęcić do dalszego "grzebania " w skuterze.Osobiście wole powoli zachęcać do majstrowania przy skuterze niż zasypać informacjami, które mogą nie zostać zrozumiałe.

Spokojnie nie kłućcie się :P Dzisiaj ma kumpla ojciec patrzeć, a jak nie będzie miał czasu to jutro sam go rozbieram. I mam też pare pytań.
1. Pod świece ile lać benzyny?
2. Minimalne ciśnienie w tym skuterze to 8 barów? (wyczytałem w tym pdf, że powinno być 10,5, lecz chodzi mi o minimalne)
3.Manometr z taką końcówką, żeby wkręcić w świece dostane w każdym sklepie z częściami do samochodów/motocyklów?
4Jeśli wyczyszcze gaźnik to jak mam go wyregulować skoro skuter nie będzie odpalał?
5. Jeżeli kompresja bd ok i zawory będą dobrze ustawione, a nie będzie dalej odpalał po podlaniu benzyny pod świece co może być przyczyną?
6. Ostatnia sprawa. Nie jestem pewien czy moduł jest dobrze podłączony (mam schemat i będę patrzał, ale chyba jest dobrze bo 2 razy z ojcem udało mi sięgo odpalić na rozrusznik), ale jak kierunki dzialaja, stop, klakson działa czyli elektryka jest ok? Bo gdzieś wyczytałem o podobnych objawach i przyczyną był bezpiecznik, tylko że u mnie są dobre bo tato sprawdzał.

Jeśli masz moduł na dwie kostki czyli w jednej cztery przewody,a w drugiej dwa, to nie podłączysz odwrotnie. Chyba że wcisłeś wtyczki na siłę, nie patrząc na to jak włożyć .Każda wtyczka ma takiego ząbka, lub wypustkę która pasuje pod zatrzask/klipsa w module. Jeśli działają kierunki,stop,i klakson to bezpiecznik jest ok. Manometr do mierzenia kompresji nie bedzie tani,i nie wszędzie da się go kupić. Bezpiecznik warto jest sprawdzać nie na oko, ale miernikiem,lub przez żarówkę i zasilanie. Na oko czasem można się pomylić.

tak tylko ja mam moduł normalnie na 2 kostki jak napisałeś ale kabelki z tych kostek są poskręcane, dlatego nie jestem pewny co do poprawności ich podłączenia. A odpowie ktos na reszte pytań? :P

1.3ml kup strzykawkę a po drugie pal na plaku.
2.minimalne ciśnienie to 8bar [mierzone na otwartej przepustnicy]
3.http://allegro.pl/tester-cisnienia-miernik-sprezania-benzyna-sn1013-i4469855372.html
taki jak wyżej odrobisz go sobie na kolegach za każdy pomiar 5zł
4.paliwo powietrze 1,5 obrotu [540 stopni]
5.tym podlewaniem możesz go wtedy zalewać
6.jak odpalał to jest dobrze.

Ja już jestem naprawdę za stary, żeby kolejnemu i kolejnemu nawet człeniowi cokolwiek tutaj tłumaczyć.
*
Tak trudno jest poklikać w swoją klawiaturkę (jak się ma już tego neta) i sobie nieco poniuchać tu i tam.
*
Wartość ze wspomnianego pdf-a (10,5) to jest wartość stopnia sprężania, a nie... ciśnienia sprężania (wskazania manometru oscylują na poziomie 1,3 MPa).
...
http://www.skuterowo.com/forums/topic/wszystko-o-router-bassa-opinie-porady-itd/page/58#post-156870
*
ESQ3LLH, możesz tutaj nauczać według własnych zasad, ale z kogoś trzeba jednak tutaj *polewę* robić i wypada cały czas na ciebie.

1,3 mpa to 13 bar a 188psi na mierniku z linka masz psi i bary nie masz mpa.

snajper061 napisał:
4.paliwo powietrze 1,5 obrotu [540 stopni]

czyli paliwo i powietrze mam najpierw dokręcić śrubki na max a potem poluzować o półtorej obrotu i będzie git?

Aha, a tego manometru to nie ma jakiejś tańszej wersji? No bo wydawać 55 zł tylko na sprawdzenie ciśnienia..

tak powinno być[jak reszta jest git] a manometr tańszy to weź se od pompki.

A sprawdziłeś te zawory?

H2O napisał:

Ja już jestem naprawdę za stary, żeby kolejnemu i kolejnemu nawet człeniowi cokolwiek tutaj tłumaczyć.
*
Tak trudno jest poklikać w swoją klawiaturkę (jak się ma już tego neta) i sobie nieco poniuchać tu i tam.
*
Wartość ze wspomnianego pdf-a (10,5) to jest wartość stopnia sprężania, a nie... ciśnienia sprężania (wskazania manometru oscylują na poziomie 1,3 MPa).
...
http://www.skuterowo.com/forums/topic/wszystko-o-router-bassa-opinie-porady-itd/page/58#post-156870
*
ESQ3LLH, możesz tutaj nauczać według własnych zasad, ale z kogoś trzeba jednak tutaj *polewę* robić i wypada cały czas na ciebie.

Ludzie palą jakieś świństwa i mają polewkę z byle czego. Doszedłem do wniosku że tak samo na tym forum nie ma co się produkować. Dziś jest moda na wiedzę z książki.I nikt nie nie popełnia błędów ,każdy jest cool ideał.

Produkuj się tutaj dalej, ale... ZDROWO, inaczej sam stajesz się pośmiewiskiem dla innych, nawet wbrew własnej woli. Tak to teraz działa. Wszyscy wszystko widzą i każdą *NIEUDOLNOŚĆ* jednak wytykają kolejnemu... *NIEZNAJOMEMU* :(
*
Ja ci tutaj nie uwłaczam w żaden sposób, ja ci proponuję, żebyś zaczął (chociaż troszkę) nadążać za dzisiejszymi, chociaż dość *DZIWNYMI*, ale jednak i dość *CIEKAWYMI* czasami.
*
Inaczej... pewien kot umarł już tutaj w swoich butach. Siedmiomilowych. A... JEDNAK.
*
I spotykamy się znowu i znowu nawet ścieramy. Ja już dość dużo wiem z zakresu chińskich popylaczy, a ty ??? ;D

H2O napisał:

*
I spotykamy się znowu i znowu nawet ścieramy. Ja już dość dużo wiem z zakresu chińskich popylaczy, a ty ??? ;D

Wiem tyle ile sam nauczyłem się, schematy, opisy ,budowa ,rysunki techniczne, i to co sam robię.Rozumiem wszystko, ale co było pierwsze ,jajko czy kura. Takie czasy.Ale żeby nie dać się z siebie idioty zrobić, lepiej czasami jest milczeć. Niech się inni mądrzejsi czasami wypowiadają.Mówisz że nie nadążam? spoko dobrze jest to wiedzieć, i przyznam że zgodzę się z tym.

Witam. Sory ze sie nie odzywalem. Więc tak, narazie zawory itp nie patrzalem, ale chyba musze zobaczyc rozrzad bo mozliwe ze przez niego nie zagaduje. Sprawa wyglada tak: skuter po wlaniu wachy pod swiece nie zagaduje, iskra jest, tak jak bylo, ale teraz benzyna byla lana tak jakby pod gaznik (nie pod swiece) i skuter prawie zagadywal, ale tak jak by go coś blokowalo. Jutro będziemy patrzec czy modół jest dobrze podlaczony. Reszty narazie nie sprawdzamy bo wgl skuter nie zagaduje po podlaniu wachy.

pomoże ktoś?

a jak ci pomóc jak masz w d...e nasze rady przy źle wyregulowanych zaworach nie odpali,rozrządu nie sprawdzasz cytuje 'bo nie zagaduje' to nie wsk 125 że jak podlejesz to zawsze odpali.

Nie mam w dupie waszych rad, ale robi to ojciec kolegi, więc myślałem że wie co robi. Więc jak bez tego nie odpali to zabieram sie za sprawdzanie tego.

Troche przerwy było. A więc tak, skuter nie odpalał, tylko dlatego, bo zwarcie robiła stacyjka. Jutro jade po moto, ale dzisiaj przydało by się zamówić przekaźnik rozrusznika i stacyjke jakąś, bo mam narazie tak o zrobione zebym odpalil, a potem sobie wmontuje stacyjke. Przekaźnik może być obojętnie jaki?