tuning zumico dynamic 4t-jak zwiekszyc v-max?

nie wydaje mi się aby był sens odkopywac temat sprzed roku...

Coś napiszę od siebie bo mam 139qmb 90ccm. Durnoty wyssane z palca pisza ci co uważają że cos tam siada bo wieksza pojemność. Mam ten silnik od nowego odrazu dostał duzy cylinder prosto z salonu olałem gwarancję bo na 50ccm nie da sie jechać. W tej chwili ma 7tyś km i zero problemu kilka dni temu akurat zdejmowałem cylinder bo mi maszyna się zmuliła i myslałem że to cylinder okazało się ze winny jest gaźnik (pisałem o tym w innym temacie)ale przy okazji widziałem silnik od środka i wyglada jak by dopiero z fabryki wyjechał nie ma nawet znaku że to pracowało a jest to cylinder WMmotor ta tanizna, 51mm czyli 88ccm z dużą głowicą dedykowaną do tego cylindra za komplet z głowicą w tamtym roku zapłaciłem 180zł + wysyłka. Oliwi to wszystko Castrol Edge 5W-40, bez problemów przelatam w tym sezonie ponad 20tyś km i myslę że silnik wylata to bez dotykania sie palcem na jesieni opisze dokładnie czy moje przypuszczenia się sprawdziły czy jednak made in china polegnie przed czasem ale po tym co widziałem wylata te kilometry z palcem w D.... Co do przekładni nie ma co kombinować bo ten silnik nie da rady pociagnąć innego przełożenia a tylko pogorszy się dynamika. Wszystko w serii czyli przekładnia seria, rolki 5g, sprzęgło seria, zmieniony tylko cylinder i głowica i ciężki quantum rozpędza się 7sekund do 60km/h i to jest koniec wariatora dalej ciągnie jak porąbany tylko juz obrotami a kręci się do 9 tys/obr/min z problemami dobija do 9,5 tys/obr/min i ja tak jeżdżę nie pamiętam żebym ostatnio miał mniej jak 8tyś/obr bo ja mam naprawdę kawał drogi do pracy i nie mam czasu sie pierdzielić w popyrkiwanie tempem spacerowym a silnik chodzi jak zaklęty. Mi osobiście te osiągi nie odpowiadają mimo że silnik chiński mi na tyle zaimponował i firma WM motor że w zimie zrobię swap na silnik chiński, miałem kupić piaggio uzywkę ale na pewno trafi mi sie zaorane padło które mnie będzie rujnowało finansowo a od następnego sezonu takie serducho bedzie mnie pchało do przodu, może ktos go widział w akcji i coś o nim powie http://www.rooader.pl/okno_ara.php?k=katalog&w=&n=4732&d=352&d1=88&d2=266&d3= Przynajmniej jest nowy bo te które widziałem na allegro to pisze ze ma 5tys km ale to jest pewnie podany przebieg który pozaostał do ostatecznego zgonu a za starego dziada trzeba zapłacić tyle co za tego chińskiego nowego

gregi240595 kurcze nie popatrzyłem na date postu. Ale i tak jestem ciekaw opini o silniku który podałem w mojej odpowiedzi interesuje mnie dynamika i spalanie

Też myślę o takim przeszczepie. Z tym, że będę chciał kupić używkę i wstawić cylinder 180. Ale to dopiero zimową porą. Trzymam kciuki.

Ja mam kinroad sport wind 4t 50ccm wszystko seria tylko moduł odblokowany i chińskie licznikowe na prostej wskazuje 70 z wiatrem ponad 70 jedzie :)

Stiopa pewnie bedziesz celował w piaggio gilera zeby nie zmieniac mocowań silnika , a sprawdzałes ile kosztuje taki cylinder 180ccm ? Ja się poswiecę i zmienie mocowanie silnika na górne i wpakuję ten chiński silnik 150ccm bo jak zobaczyłem cenę cylindra 150-180ccm do piaggio gilera to mało na serce nie zszedłem ;)

dałem swojego zippa topsa 4t do odblokowania i z 45km/h jechał około 55km/h bardzo sie rozczarowałem wrecz wkurzyłem ale cóż zrobic jak wiecej nie chciał jechac , podło na zakup cylindra airsal 80ccm sport ( bez głowicy ) i na prostej leci 70 teraz moze to wina kół bo to sa 10 troche małe ale wiadomo jak ktos sie nie zna to kupi co tansze a potem rozmysla dopiero

@enter1978. Silnik będę kupował chiński 157qmj, czyli taki do którego dawałeś linka. One były stosowane również w qadach, a zamiast koła jest zębatka. Czasem mają nawet wsteczny. Cylinder do niego kosztuje ok.200zł dorobić/przerobić mocowania nie będzie dużym problemem.

@bitronxp1. Mój router też na kółkach 10" tylko po odblokowaniu gaźnika lata 65-70

dziwne jest to te same silniki klony skuterów i jeden leci 50 a drugi 70

Ja na swoim seryjnym Routerze Pluss mam v-max 80 km/h.Raz nawet wskazówka licznika minęła skalę :)

A nie myślałeś o tym że licznik oszukuje? Mój kolega ma routera basse ja jedziemy równo, ja jade 65km/h a u niego na liczniku 70-75km/h :P Też mówi że licznik zamyka...

Aha myslałem że kupujesz cylinder piaggio. Ja nie narzekam na osiągi 90ccm pod warunkiem że jest ładna pogoda, jak jest tak jak teraz wiatr wieje że mnie z szosy spycha, i jak musze jechać pod takie wiatrzysko i jeszcze w dużą górę to ten cylinder w takich warunkach ledwo 55km/h jedzie a gdy przyszczepię taki silnik 150ccm będzie chyba to czego oczekuję od skutera. Niestety musze poczekac bo teraz brak kasy ale zimą rozliczenie z urzędem skarbowym czyli zwrot podatku jest przeznaczony właśnie na taki silnik.