Tuning za 700 zł

Pierwsze go dotrzyj potem szalej.

ile km to docieranie i ile moze poleciec ?

a po co mechanikowi chcesz dawać ?? Sam to zrobisz ja miałem 13 lat jak sam cylinder zmieniałem to dziecinnie proste :) noo to zależy od cb i z czego jest wykonany cylinder :d

odswiezam

pomoze ktoś ? czy jak bede miał cylinder 100 to poleci mi te 100km/h ?

Nie kupisz cylindra 100 ;)
Za tą kase wyrwiesz kompletny silnik (z gaźnikiem, gotowy do wsadzenia w rame) 110 albo 125 :D
To już fajnie jedzie :)

Zmiana pojemności z 80/110 nie jest wcale taka prosta bo oprócz zestawu napędowego czyli głowica i cylinder musisz jeszcze wymienić wał oraz łańcuszek rozrządu cały zestaw kupisz za ok 400/450 zł Silnik który posiadasz obecnie to silnik 139 FMB na licencji Hondy niewiem czy opłaca ci się robić samemu modernizacje jak za te pieniądze masz nowy silnik i to kompletny z gaźnikiem. Ja miałem podobny problem i zrobiłem inaczej ty masz link do filmu co zrobiłem
http://youtu.be/-8S5RO5Jt90
Pamiętaj jeszcze o jednym jak chcesz wszystko robić sam to musisz rozebrać silnik na części i dochodzi wymiana łożysk, uszczelek itp.

aha ale wymiana silnika niewchodzi w grę,,, chcę zapytać czy jezeli teraz mam chinski cylinder i leci mi 60 km/h to jak dam cylinder 100 to poleci te 90 ?

???

odpowie ktoś

Tak ale cylinder to nie wszystko. Po zmianie cylindra czeka cię zmiana również zębatki zdawczej i tej na kole wtedy poleci nawet 100km/h
Ale przeczytaj uważnie mój wcześniejszy post bo nie wystarczy zmienić tylko cylindra

dzokej - muszę Cię nieco poprawić - autor wątku ma motorower z silnikiem TYPU 139 FMB - ten silnik nie jest na licencji Hondy. Jedyny silnik na licencji Hondy 139 FMB robi Kymco w Nexxonie. Zresztą Kymco od wielu już lat robi silnik dla Hondy - a teraz dodatkowo dla motocykli BMW. To tyle gwoli wyjaśnienia. Silników TYPU 139 FMB i silnika Hondy 139 FMB (montowanym w Kymco Nexxonie) nie można wogóle porównywać. Dzieli je ogromna przepaść jakościowa i technologiczna, nie mówiąc już o jakości użytych materiałów.
Ja bym autorowi wątku proponował kupić kompletny silnik o większej pojemności - takie silniki zalane już olejem gotowe do zabudowy można już kupić za niecałe 800zł - najlepiej szukać do Ogara 900 - jest pełno takich silników...

Masz rację ja właśnie też wolałem kupić niż zmieniać pojemność samemu ale zauważ że on nie chce kupować nowego woli się bawić więc doradziłem

Tym bardziej warto kupić nowy silnik, bo masz na niego GWARANCJĘ 2 lata. Cokolwiek się stanie w silniku, reklamujesz, wymieniają na nowy, naprawiają, zwracają gotówkę. A tak? Można przekombinować i kasa wywalona w błoto. Potem tylko żale na forum, że to nie działa, ze tamto...ech, ludzie sami sobie robią pod górkę...

nooo dokłądnie bierz nowy silnik... wiem coś o tym jak sie zwiększa pojemnosci i sie chce dużo jezdzić grzebania w cholere a jak ktoś jest zielony w te klocki to już kompletnie mu sie to nie opłaca.

Chłopie zza te pieniądze masz nowy silnik a jak zaczniesz wymieniać i zmieniać wszystko na własną rękę to jeszcze może ci braknąć