Tuning Toros Fresco

gdzie kupiłeś?

Brazzers

Licznik kupiłem na allegro, zaczęło się od tego że mój stary oryginalny licznik szlag trafił na słońcu i musiałem kupić nowy.
Pojechałem z tym nowym do serwisu a tam powiedzieli że się nie da. Musiałem wtedy sam się tym zająć. Wtyczki wszystko pasuje, niestety układ przewodów jest nieco inny i musiałem trochę pokombinować. Wszystko działa dobrze poza obrotomierzem bo jest to licznik od 2T a Fresco 4T.
Licznik jest super, ma zegarek, dzienny licznik kilometrów, ładowanie.

Czy przypadkiem kabelka z obrotomierza nie podłącza się pod kabelek do cewki zapłonowej? A kontrolki oleju nie zrobisz, bo w 2T jest specjalny zbiorniczek, a w 4T miska olejowa i bagnet, chyba, że coś z bagnetem pokombinujesz, ale to tania zabawa nie będzie.

Podłącza się i sygnał jest ten sam ale liczniki od 4T i 2T różnią się dzielnikiem impulsów. licznik od 2T w 4T pokazywałby ci dokładnie połowe rzeczywistych obrotów a od 4T w 2T ich podwójną ilość.

Obrotomierz działa bo w wiązce był kabel do obrotomierza, ale wskazania są nie prawidłowe. Gość który mi to sprzedawał przestrzegał mnie o tym. Ale jakoś mi to nie przeszkadza. Uważam teraz tylko na słońce, bo czarna plastykowa nakładka na zegarach bardzo szybko się nagrzewa i zwija.
Tak padł mi pierwszy licznik, a w tym elektronicznym też już wymieniałem tą nakładkę.

Koledzy a jak u Was z tylnym hamulcem. 3 razy mi go już robili w serwisie i według mnie to jest on beznadziejny, zresztą tak jak i ten pseudo serwis.
Facet powiedział mi że to jest chińskie gówno i nie mam co wymagać cudów.

No i miał racje.

No ja wiem że to nie Yamaha ale hamulce to podstawa. Więc jeśli ktoś się decyduje na autoryzowany serwis to niech to gówno naprawia, a nie kwęka że się nie da.

No jak to? Przecież "dobrze wyregulowany hamulec bębnowy jest równie skuteczny co tarczowy"...

Dla zainteresowanych licznikiem:
http://allegro.pl/licznik-elektroniczny-quantum-rs-falcon-barnet-i4265838153.html

A może ktoś może polecić jakieś lusterka do Fresco, te co są oryginalne z kierunkowskazami są ładne ale nie idzie ich ustawić.
Szukam też jakiejś szyby która by pasowała do Fresco.