Tuning - skuter 4T.

wały to może i są przewidziane ale w innych blokach a nie tych z 50tkami.
Zresztą wał to pinio. łożyska są podłe

Cylinder już zamówiony, prawdopodobnie przyjdzie w pon.
Co będę musiał po jego wstawieniu wyregulować ?
I jak to zrobić ? ;)

Jak to co?:)
-rozrząd
-zawory
-ewentualnie gaźnik

A potem jechać i się upić:D

Jaki zamówiłeś w końcu?:)

Witam ponownie, już po zmianie cylka. ;)
Ale niestety mam pewien problem, mam ten cylek 72 już w skuterze i mi na nim jakoś tak dziwnie przerywa ;c
Co może być za to odpowiedzialne ?

gaźnik, rozrząd, zapłon

Jak wyregulować powyższe elementy ? Dodam, że jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Czy taka osoba jak ja, da sobie radę ?

Jak to jak, wymieniałeś i niewiesz?;)
Wpisuj na gogle regulacja: rozrządu, gaźnika, zapłonu i już wiesz:D Jak masz spryt do robótek wkrętakiem płaskim i krzyżakowym to bez problemu dasz radę;)

Skuter chodził elegancko, przyśpieszenie super.. V-max jeszcze nie testowałem, bo dopiero docieram. Dziś zobaczyłem, że skuter gaśnie na wolnych obrotach, tzn. wgle ich nie ma ! (odrazu po zmienieniu cylka tak nie było, dopiero problem powstał po jakiś 150km). Skuter nie reaguje wgl na kręcenie śrubką od obrotów, nie ważne czy jest wkręcona do końca czy wykręcona, i tak gaśnie gdy puszcze gaz.
Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale zauważyłem także, ze kopka zaczęła tak lżej chodzić, i gdy naciskam to jakby gdzieś szło powietrze O.o

Co może być tego przyczyną ? Jak to naprawić?

Powodem są rozregulowane zawory musisz wyregulować, bo w ogóle przestanie odpalać. U mnie to samo było najpierw falujące obroty potem gasł, na zimnym nie chciał palić i zaczął tracić kompresję. TERAZ JEST OK ODPALA OD KOPA NA ZIMNYM :)

michal4488 napisał:

Powodem są rozregulowane zawory musisz wyregulować, bo w ogóle przestanie odpalać. U mnie to samo było najpierw falujące obroty potem gasł, na zimnym nie chciał palić i zaczął tracić kompresję. TERAZ JEST OK ODPALA OD KOPA NA ZIMNYM :)

Dzięki za pomoc, tylko ja.. kompletnie nie wiem jak to zrobić ! :C