Tuning Kymco S9

nie wiem jaką mam dysze :? ale co do tych obrotów to ile podskoczy mi spalanie

To było do użytkownika Sousek.
Ze spalaniem na cóż na początek posprawdzaj wycieki/szczelność, potem regulacja gaźnika i czyszczenie filtra powietrza między innymi też da nieco, sprawdź ciśnienie w oponach.
Jak najtaniej hmm to wiesz można ingerować w silnik przy powiększaniu kanałów itd narzędziami domowymi, ale to jest trudne.

A co do regulacji gaźnika to nie znam się na tym wycieków nie ma. ciśnienie jakie powinno być ??

KyMcO napisał:

nie wiem jaką mam dysze :? ale co do tych obrotów to ile podskoczy mi spalanie

Skoro teraz pali 6/100, to myślę że w 8-miu się zmieści.

Pietro napisał:

KyMcO napisał:
nie wiem jaką mam dysze :? ale co do tych obrotów to ile podskoczy mi spalanie

Skoro teraz pali 6/100, to myślę że w 8-miu się zmieści.

Panowie a tak ogólnie to te 6/100 to nie zbyt dużo ? Jak to zmniejszyć tak do standard. a co do dysz to jak sprawdzić jaką mam ?

W tym skuterze standard zużycia paliwa to ok. 5/100

Dyszę sprawdzisz po odkręceniu komory pływakowej.

no to nie jest źle wziąwszy pod uwagę że czasami pogonie po 80km/h. Ale jak bym jeździł tylko ja to osiągnął bym 5 na luzie

6L/100 w 50cc 8O Już bym wolał samochód od skutera który tyle pali.

Pietro daj mi dokładną nazwę tych sprężyn bo ja tego nie ogarniam możesz dać przykład jakiejś aukcji z tym. I najprawdopodobniej zmniejszę dysze i dam te sprężyny

Sprężynki sprzęgła, takie same jak do chińskich skuterów, kup sobie +15

A ile to może kosztować.

KyMcO napisał:

A ile to może kosztować.

Różne są ceny, wejdź sobie na allegro i poszukaj, pt. "sprężynki sprzęgła" Około 10zł, sprężynki +2000

Kapuchon napisał:

6L/100 w 50cc 8O Już bym wolał samochód od skutera który tyle pali.

Dokładnie, są samochody co jeszcze mniej palą :roll:

KyMcO napisał:

A ile to może kosztować.

Chłopie poszukaj sobie. Nie licz na to że wszyscy Ci dadzą wszystko na tacy. Można podpowiedzieć i polecić ale nie przesadzaj i poszukaj trochę bo chyba tyle potrafisz. Z tego co czytam to bierzesz się za "tuning" a nie masz zbyt dużo pojęcia o tym więc lepiej narazie sobie odpuść i poczytaj trochę o tuningu a dopiero później się za to zabieraj.

Kapuchon zgadzam sie z tobą o tuningu to ja wiem tyle co nic wiec jak możesz to daj artykuł gdzie coś o tym znajdę. Sory ze proszę ale neta wysyłam sobie z telefonu na kompa wiec nie jest zbyt szybki i szukanie z stronki na stronkę nie jest zbyt szybkie.Z Góry Dziękuję za wyrozumiałość

http://www.scigacz.pl/Tuning,skutera,4103.html

mój rieju rs3 pali w granicach 4L na 100km więc coś dużo jak na taki motor

a propo to skuterowo.com doradziło mi jego kupno bardzo im za to dziękuję

Co ty chcesz? Chciałeś, kupiłeś, masz. Nikt Ci po pierwsze nie kazał kupować, a po drugie to co ty chcesz, żeby 1,5l palił? Skoro 2T to będzie palił te 3L(zależy od sprzętu). Wyreguluj gaźnik, zmniejsz dawkę na iglicy, będzie palił mniej. Pretensje to nie tutaj, do roboty się weź.

te rieju tyle pali średnio więc się nie przejmuj..