Toros Fresco 4T.

Witam. Jestem posiadaczem fresco od czerwca zrobiłem już nim ponad 1200 km. Odpięty kabelek. Ale jeżeli chodzi o vmax to na prostej nie jedzie więcej jak 52-53 km/h z dobrej górki jak się pochyle to idzie max 66km/h oczywiście licznikowe.
1 Pytanie co jeszcze w nim odblokować aby jeździł szybciej???
2 Czy w ogóle coś jest zablokowane oprócz kabelka?
3 Jak nie to kolego GTR poradź jaki zestaw cylindra i tłoka kupić i czy kupić 72 czy 80 bo nie chcę wymieniać wału jak na razie.
4 I czy trzeba przy wymianie cylka wstawiać sportowy tłumik bo podobno fabryczny blokuje ?
5 Czy należy również przy wymianie cylka wstawić lepsze sportowe wario rolki itp ???

perry_84 napisał:

Witam. Jestem posiadaczem fresco od czerwca zrobiłem już nim ponad 1200 km. Odpięty kabelek. Ale jeżeli chodzi o vmax to na prostej nie jedzie więcej jak 52-53 km/h z dobrej górki jak się pochyle to idzie max 66km/h oczywiście licznikowe.
1 Pytanie co jeszcze w nim odblokować aby jeździł szybciej???
2 Czy w ogóle coś jest zablokowane oprócz kabelka?
3 Jak nie to kolego GTR poradź jaki zestaw cylindra i tłoka kupić i czy kupić 72 czy 80 bo nie chcę wymieniać wału jak na razie.
4 I czy trzeba przy wymianie cylka wstawiać sportowy tłumik bo podobno fabryczny blokuje ?
5 Czy należy również przy wymianie cylka wstawić lepsze sportowe wario rolki itp ???

1. Ten skuter blokowany jest tylko przez ten kabelek
2. Nie
3. 72, a 80 to to samo (jeśli chodzi o chińskie - taka sama średnica tłoka). Tutaj taki jaki ja mam: http://allegro.pl/cylinder-tuning-80cm-chinskie-4t-super-cena-v-max-i3508745508.html
4. Nie trzeba, tłumik wymienia się tylko w dwusuwach
5. Wszystko zależy od Twoich funduszy, jednak będzie to tylko skarbonka. Ja bym na razie dobrze dotarł cylinder a potem kombinował z napędem.

Mam pytanie, jeżeli skuter "pierdzi" po dodaniu gazu to jest to za bogata czy za uboga mieszanka ??

regulacja gaźnika nie wpływa na dźwięk. pewnie masz tłumik nie szczelny przy głowicy