Toros F16 "zipp" Mały a jednak wielki.

Wrzucam stary filmik;
http://www.youtube.com/watch?v=6URhb8jSWc4&feature=youtu.be

To następnym razem weź dżipies i nagraj tą prędkość realną, wtedy jest jakiś argument do dyskusji, bo to, że Ty zakładasz różnicę 8 km/h to nie musi mieć żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Dobra zmieniłem trochę to w opisie przyjąć można tylko teoretycznie ze miałem 82km/h rzeczywistych ale będę musiał nagrać to bo nikt w to nie potrafi uwierzyć..

Nagraj też na prostej, a nie z lekkiej górki z wiatrem w plecy ;)

To akurat jest prosta xD i nie ma nic wiatru ;) idealna pogoda, teraz gdy na dniach wymienię oleje i przy okazji jak będę mieć nawigacje to nagram i wrzucę filmiki ;)

Ale odeszliśmy od tematu Może ktoś napisze co warto zrobić przy skuterku bo ani jednej takiej wiadomości nie dostałem ;I

właśnie z tą regulacją napędu jest tak jak mówiłeś wsadziłeś większą oponę i skuter poleciał więcej bez utraty przyspieszenia, też mam baotiana który wygląda jak f16 z tym że miał od początku opony 3.5 - 10 i raz udało mi się zamknąć licznik i było czuć tą prędkość :) jeśli twój silnik ma jeszcze dużo mocy to mógłbyś kupić sportowe przełożenia top racing odradzam naraku(miałem i były wolne) prędkość wzrośnie na 50cc o 10 km/h maksymalnie. pamiętam jak ojciec mówił mi że jechał 90 na godzine samochodem żeby nie było ;) i wyprzedzał go właśnie skuter typu f16 więc v max 100 na sportowych częściach nawet w czterosuwie wcale nie jest wykluczony. ja w moim na wiosne będę montował wariator od silnika minarelli po niewielkich przeróbkach(głównie tulei wariatora) powinien pasować bo wariator w 139 qmb ma małą średnicę i v max jest taki jaki jest. gdybym przetestował te rozwiązanie to też mógłbyś spróbować lecz póki ja nie sprawdziłem tego jeszcze to nie polecam żebyś nie poniósł nie potrzebnych kosztów. ja nic nie stacę bo mam dostęp do tokarek i innych maszyn do obróbki metalu

Zawsze tacy 14 latkowie( nie żebym coś miał do ludzi w tym wieku) bd się kłócić i podniecać że oto ich sprzęty lecą w 50cc po 80,90. Mówiąc że skuter na serii w 50cc leci 80 to ja mogę się tylko z was pośmiać... Jeżeli wymienisz wszystko na markowe to uwierzę, ale powiedzcie mi ile wytrzyma chiński silnik pracujący z markowymi częściami przy wyższych prędkościach niż zalecane dla 50cc ? Powodzenia w przeróbkach...

Stary twoja wypowiedz w tym temacie jest mi całkowicie zbędna..
Niech Ktoś kompetentny napisze co warto zrobić w tym skuterze.

Lukario jedyny praktycznie napisał coś pożytecznego i pomyśle o tym sportowym przełożeniu dzięki i pozdrawiam.

Czekam na nowe pomysły doświadczonych osób co mogą mi doradzić jak ulepszyć skuterka

Kup dobre wario. Te przełożenia to może wymień ale dopiero jak zmienisz cylek na większy bo 50 może zabardzo nie pociągnąć.

Cylinder puki chodzi dobrze będzie ten sam xD Hmm wariator, ale jaki co jak gdzie jaka firma model pasujący do f16 Bo ja sie nie znam Nawet jeśli ktoś ma link na trafną aukcje chętnie obejrzę ofertę i zamówię akurat teraz mam ok 300 zł na sprzęcik .

Najlepiej to kup sobie ten zestaw http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.scooterkingz.pl/wp-content/uploads/large115.jpg&imgrefurl=http://www.scooterkingz.pl/wariator-malossi-multivar-10&h=500&w=500&sz=213&tbnid=foQylWP5YP5OFM:&tbnh=90&tbnw=90&zoom=1&usg=__VVbvzCUW3BDp7yfjHKo-K8_s4N8=&docid=VQPQ5qfu4M3DxM&sa=X&ei=049iUquwOMXm4QSWtIGQBg&ved=0CDsQ9QEwAg Sam go mam i serdecznie polecam a co do tej prędkości to zgadzam się z Krzyśkiem bo u mnie to samo było na serii ,leciał mi na prostej 80 ... Widocznie są dwa jeżdżące wyjątki .Pzdr !

Kurde ten Toros to jakiś szatan czy co ? Może to dlatego ma nazwę F16 bo jeździ tak szybko jak lata ten odrzutowiec... Zazdroszczę... Niedługo włożycie sobie cylek 80cc i jeszcze ośmieszycie moją 125cc....

Nie śmiejcie się z torosa. Raz ścigałem się z kolegą, który jechał piagio nrg. Oba seryjne (choć mój ma z tyłu oponę 3.50) . Toros był wolniejszy w zakrętach, ale prędkości na prostej były praktycznie identyczne.

To tem NRG był chyba na blokadach:-D

Albo tak jak kolega wyżej napisał NRG miał blokady albo był to jakiś trup...

Wersja dla osób poważnych, którzy zrozumieją co napisałem:

Jak was tak słucham, to tak jak bym słuchał moich kumpli ze szkoły, którzy dużo mówią. Jeden mi mówił, że 70cm3 w chinolu jechało 100 km/h, drugi powiedział, że to nie możliwe, bo jego chinol 50cm3 jedzie tylko 90km/h, ale ten pierwszy rzekł, że założył rolki o gram cięższe, i od razu mu z dupy ucieka koło. Ja Pie...le. Ja rozumiem, że każdy woli się popisać co on takiego ma, i jak mu te cuda z Tesco czy z Reala jeżdżą. Często nawet wierzą w licznik. Dobrze ustawiony licznik F16-stki zawyża prędkość o 5 km/h. Seryjne bez ustawień własnych zawyżają o 10km/h przy prędkości 70km/h, z zasadą, że tym wyższa prędkość tym wyższe zawyżenie. Zawyżenie licznika zaczyna się od 40km/h, i zaczyna zawyżać o ok. 2 km/h. Przy prędkości 45km/h użytkownik F16 widzi już magiczne 50km/h :)

Co do rolki cięższe/lżejsze - tu nie ma zasady, gdyż przy wyższej pojemności czy na rolkach 4,5gr czy na rolkach 6gr, i tak silnik wypchnie wariator na koniec, a później może już tylko pasek ocierać o bendix. Fakt - obroty silnika można wyregulować nimi. Przykładowo na rolkach 4,5gr obroty przy 60km/h już są bardzo wysokie, jednak przy rolkach 6gr już są mniejsze. Kombinowanie z rolkami minimalnie zwiększy lub zmniejszy przyśpieszenie (mówimy o min. 72cm3), ale jak ja mam mieć o 3sek. lepsze przyśpieszenie przy super wysokich obrotach silnika, to ja już wole założyć te cięższe rolki, i oszczędzić silnikowi katiuszy.

Co do osiągów F16 to powiem tak:
Skuter ten nigdy nie zobaczy prędkości wyższej niż realne 80km/h na przekładni wtórnej seryjnej - 11/1, i na kołach 10, po prostu się nie da. Jeżeli nawet sprawicie, że pasek wejdzie na końcówkę wariatora, to i tak się nie da, gdyż zacznie ocierać o bendix. Jak nawet wyjmiecie bendix to pasek wyjdzie z wariatora, i zostanie przerwany. Żadne cuda w postaci zaje**istych wariatorów nie pomogą mu w tym, wręcz przeciwnie - tylko pogorszycie swój stan rzeczy, gdyż może się okazać, że pasek będzie ocierał o bendix jak to było w moim przypadku.

Aby z F16 zrobić rakietę musielibyście wymienić cylek na min. 72cm3, oraz wymienić przełożenia wtórne tak aby było 10/1 lub 9/1. Teoretycznie można też na seryjnych przełożeniach wymienić koła na 12 cali - to bardzo pomoże, lecz tylko teoretycznie, bo praktycznie takich kół w owy karter nie włożycie.

Moje osiągi F16: realne 70km/h
Przy:
Przytartym cylku 72cm3
Rolkach 5 gr
Dyszy 85
Sportowym filtrze powietrza

Powiem wam, że do 40km/h ma ładne przyśpieszenie :)

Wersja dla gimbusów, ludzi którzy wierzą w cuda, i dla nich 70km/h czy 152km/h to jedno, i to samo:

Tak, jak włożycie rolki 8 gr, sportowe lusterka, tuningowe naklejki, spuścicie o 2 bary powietrze z kół, oraz wymienicie chińskie części na chińskie części "HIGH QUALITY", "HIGH PERFORMANCE", "Super Racing Wariator WM M0tÓ(R)", to wam F16 pójdzie przy starcie na tylne koło (tak na 5 stóp) , a prędkość będzie wynosiła aż, 3 węzły!

Czytajcie ze zrozumieniem:) Napisałem prawie identyczne, czyli że nrg był niewiele szybszy:) A ma przejechane niecałe 5 tys. kilometrów.

Izabelski, niektóre Twoje wypowiedzi są śmieszne...trafił Ci się po prostu parszywy chinol !

A ja mam problem prędkości z głowy, ponieważ:
1. w swoim Magnusie mam licznik wyskalowany do 60km/h (odzwierciedlenie 1:1 sprawdzałem z GPSem)

2. powyżej licznikowej prędkości to już na oko można tylko zmierzyć więc nie ma ciśnienia (max jaki osiągnąłem wg GPS to 68)

3. masa pojazdu 115kg + moje 90kg obciąża znacząco mały silniczek 139QMB, ale przy tej masie całkowitej nie odlatuję z wiatrem :)